Aicina ziņot par nomedītajām pīlēm

Ūdensputnu medību sezonu Latvijā atklās rīt, 8. augustā, pulksten 16. Mūsu mednieki plāno pīles medīt gan pašu īpašumos, gan doties uz Lubāna ezeru Latgalē.

Saskaņā ar Medību noteikumiem ūdensputnu medības no 8. augusta līdz 14. septembrim būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim katru dienu. Īpaši aizsargājamās teritorijās noteikumi var būt atšķirīgi – var būt mainīts gan laiks, gan arī prasības munīcijai.

«Pīļu medībās katrs mednieks individuāli izvēlas, kur atklās sezonu. Šogad plānojam Brunavas karjerā kādu pīli sagaidīt. Pagājušajā gadā biju Lubāna ezerā, kur dabūju četras pīles. Tomēr uz turieni ceļš ir ļoti tāls – tur svarīgāka ir dalība pasākumā, nevis medījums,» vērtē mednieku kluba «Brunavas mednieki» pārstāvis Mārtiņš Kulbis. Viņš gan atzīst, ka liela daļa kluba biedru medībās nepiedalīsies, jo strādā lauksaimniecības jomā un zemniekiem šis laiks ir pats aktīvākais darba periods, kad par medībām neatliek laika domāt. Tomēr uz medībām cenšas ierasties visi, kas var, jo tas ir pirmais pasākums pēc vasaras medību sezonas, kur visi var sanākt kopā. Savukārt mednieku klubs «Vecumnieki» pīļu medību sezonu iesākšot Vecumnieku novada Lādzēnu purvā, kas vienlaicīgi esot interesants gan medniekiem, gan makšķerniekiem.

Brunavas pagastā gan cerības uz medījumu esot mazākas nekā Latgalē, kur ir daudz ezeru un dīķu. M. Kulbis atzīst – pēdējā laikā radies iespaids, ka pīļu tomēr esot mazāk nekā padomju laikos. «Citu zvēru skaits ir pieaudzis, bet pīlēm – samazinājies. Ceru gan, ka tā tikai liekas,» teic mednieks, novēlot – «Ne spalvas!».

Centīgāk pārbaudīt pīļu populācijas izmaiņas plāno valdības dienesti. Medību noteikumos ir noteikta kārtība, kādā mednieki apkopo informāciju par nomedītajiem ūdensputniem un iesniedz to Valsts meža dienestā. 2014./2015. gada medību sezonā mednieki nomedīja kopā 17,1 tūkstoti ūdensputnu, tajā skaitā 15 tūkstošus mežapīļu, informē Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis. Lai varētu iegūt labāku priekšstatu par ūdensputnu populācijas stāvokli, izvērtēt to un, ja nepieciešams, plānot pasākumus stāvokļa uzlabošanai, nepieciešama iespējami plaša informācija, tāpēc mednieki tiek aicināti līdzdarboties nomedīto ūdensputnu monitoringā, aizpildot īpašu, šim nolūkam domātu anketu un sniedzot sīkākas ziņas par nomedītajiem ūdensputniem. Anketa pieejama vietne zm.gov.lv/valsts-meza-dienests/.

VMD speciālisti aicina pīļu medniekus būt īpaši uzmanīgiem sestdienas vakarā, jo karstais laiks noteikti piespiedīs cilvēkus doties uz ūdenstilpnēm. Ieteicams trīsreiz padomāt pirms šaušanas, lai nav tā, ka otrā krastā peldas cilvēki un mednieks šauj peldētāju virzienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas