«Aips» gādā lielākus un ērtākus autobusus 9

Pasažieru pārvadātāja SIA «Aips» Rīgas līnijā tuvākajās dienās laidīs divus ietilpīgākus un ērtākus autobusus. Ar busiem «Bauskas Dzīvi» iepazīstināja uzņēmuma vadītājs Uldis Kolužs. «Setra» un «Mercedes Benz» modeļa autobusus U. Kolužs pats braucis nolūkot uz Vāciju. Tie ir labā tehniskā kārtībā, apmēram desmit gadu veci. Soli ir ērtāki sēdēšanai, pretī otrajām durvīm ir plaša platforma bērnu ratiņu un velosipēdu novietošanai. Visos autobusos ir klimata kontrole, ērta ir arī šofera darba vieta. Šogad uzņēmums «Aips» iegādājies astoņus mazlietotus autobusus, no tiem seši kursē Rīgas līnijā. Divos jaunajos autobusos ir 50 sēdvietas. Reisā tos plānots laist rītos un vakaros, kad ir visvairāk pasažieru. Divi mazlietoti autobusi kursēs arī vietējās satiksmes maršrutos.Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs pirms neilga laika izplatīja informāciju, ka starppilsētu autobusu biļešu cenas nākamgad varētu palielināties par pieciem līdz septiņiem procentiem.  «Es ļoti strikti cīnīšos pret šādu maksas paaugstināšanu Bauskas-Rīgas līnijā. Augustā atsākuši šajā maršrutā darbu, mēs iztiekam bez valsts dotācijas. Ar naudu, ko ietirgojam par biļetēm, nosedzam maršruta pašizmaksu. Neizmantojot valsts dotāciju, mums ir brīvākas rokas, strādājot šajā maršrutā. Jau tagad esam panākuši papildu reisus, ceru, ka drīz Rīgas līnijā kursēs ekspreši, ir doma vēl atklāt papildu reisus rītā un vakarā. Esot neatkarīgi no valsts dotācijas, mēs varam brīvāk plānot savu darbību,» tā U. Kolužs.Plašas diskusijas izvērtušās par autoostu statusu. Pašvaldību savienības un Satiksmes ministrijas nostājai mazināt autoostu lomu U. Kolužs negrib piekrist. Viņš iesaistījies darba grupā, kura gatavo autoostu sistēmas reorganizāciju. Iedalot autoostas trijās grupās pēc to darba apjoma, ir mērķis saglabāt to pamatfunkciju. Autoostai jābūt pieejamai pasažieriem, nodrošinot viņiem atbilstīgas ērtības. Te nepieciešamas atpūtas telpas šoferiem. U. Kolužs veicis nepieciešamos darbus, lai Bauskas autoostā piestātu arī tranzīta autobusi.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Olegs

Здравствуйте я хотел бы переговорить насчет мотоцикла Yamaha DT 80 lc

Я хотел бы переписать на себя. Как можно с вами связаться ?

pirms 9 gadiem, 2011.12.27 16:10

Lauciņš

Jā es arī gribu pateikt , lai Jums Koluža kungam laba veselība ,un jauki ziemassvētki, un radoš jaunais gads.

pirms 9 gadiem, 2011.12.12 09:37

Novēlējums

Siltus Ziemassvētkus Ulda Koluža ģimenei.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 22:14

uldis

Bauskas AO ir uzsākusi pārrunas ar ATD, lai Bauskas AO iebrauktu tranzīta autobusi, lai Bauskas iedzīvotāji varētu braukt uz Lietuvu un atpakaļ. Cita veida pārvadājumus mūsu valsts iekšienē Lietuvas autobusi nedrīkst veikt. Ir pietiekami daudz cilvēku, kas vēlas no Bauskas braukt uz Lietuvu un atpakaļ.

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 18:53

lt

par tranzita autobusiem kaut kaa neticaas....... paskaidrijiet

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 11:38

Uldi kapēc nelaid cilvēkus tādās pieturās kā uz salu tilta vai pirms!?

pirms 9 gadiem, 2011.12.11 08:07

uldis

Paldies par jaukajiem novēlējumiem! Starp citu.... esmu jau ATD iesniedzis lūgumu atvērt četrus reisus ar vienu pieturu (Iecava). No Bauskas AO 07.40 un 15.40, bet no Rīgas SAO 09.20 un 18.10. Ceru, ka izdosies saskaņot. Lai visiem jaukas brīvdienas!

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 23:40

mellody

Šis raksts mani iepriecinaaja!!. Un ja vel Koluza kgs pieliks dazus.riita reisus uz Riigu, ta viss buutu ok!!!. Lai balti un sirdssilti Ziemsveetki visam Aipa kolektiivam!!!.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 22:36

Vietējās ziņas