«AIPS» pieprasa no ministrijas 62 tūkstošus latu 11

SIA «AIPS», kā arī vēl četri reģionālie pārvadātāji šonedēļ iesnieguši prasību Administratīvajā rajonā tiesā (ART), lai satiksmes ministrija viņiem kompensē zaudējumus. Uzņēmums «AIPS» pieprasa no ministrijas 62 179 latus. Tā «Bauskas Dzīvi» informēja uzņēmuma vadītājs Uldis Kolužs. Šāda zaudējumu summa aprēķināta par vienu mēnesi - šī gada janvāri. To veido izdevumi, kas radušies, kompensējot strādājošo atlaišanu, kā arī neveicot pārvadājumus maršrutā Bauska - Rīga. «Mēs arī vērsāmies tiesā ar lūgumu apturēt līgumu darbību, ko valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) noslēgusi ar SIA «Jelgavas autobusu parks» un SIA «Liepājas autobusu parks,» skaidro U. Kolužs.  Reģionālie autopārvadātāji lūguši tiesu pagarināt ar tiem iepriekš noslēgto līgumu darbību līdz brīdim, kamēr likumā noteiktajā kārtībā tiks atrasts uzvarētājs maršrutos, ko apkalpo pieteicēji. Pieteikumu AT iesnieguši arī pārvadātāji no Tukuma, Ogres, Aizkraukles un Jūrmalas. Kopējā summa, kas tiek pieprasīta no satiksmes ministrijas, ir aptuveni 170 000 latu. Tiesa informē, ka pagaidām reģionālo pārvadātāju pieteikums izskatīšanai nav pieņemts. Lēmumu par to, vai ierosināma administratīvā lieta, tiesa sola 3. martā. Aģentūra LETA vēstī, ka pieci pārvadātāji februāra sākumā atklātā vēstulē ATD vadību apvainoja melos un tiesas lēmumu ignorēšanā, savu rīcību piesedzot ar apakšlīgumiem. Pārvadātāju paziņojumā bija teikts: «2009. gada janvāris parādīja, ka ««Autotransporta direkcijas» vadītāja Andra Lubāna apgalvojums, ka pasažieru pārvadājumu ar autobusiem reģionālajā starppilsētu maršrutu tīklā «Centrs 1» apkalpošana nodota neitrālu pārvadātāju apkalpošanā, ir meli.» Formāli pasažieru pārvadāšanas līgumi noslēgti ar AS «Liepājas autobusu parks» un SIA «Jelgavas autobusu parks», reālā situācija ir pavisam cita. ATD pirms līguma slēgšanas labi zināja, ka šiem uzņēmumiem nav nepieciešamo finansiālo un tehnisko resursu maršrutu tīkla daļas «Centrs 1» apkalpošanai, teikts vēstulē.ATD šos apvainojumus noliedza, pārmetot uzņēmumiem izpratnes trūkumu par tiesas lēmumu. Direkcija skaidro, ka šādā ārkārtas situācijā bija tiesīga slēgt pārvadājumu līgumus uz laiku līdz diviem gadiem ar jebkuru pārvadātāju, tostarp - arī ar konkursa uzvarētājiem. Tomēr ATD izvēlējusies sākt sarunas un slēgt pārvadājumu līgumus ar tiesas procesā neiesaistītiem uzņēmumiem, kas ir atbilstoši tiesību aktu prasībām un nav pretrunā ar tiesas lēmumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

VAJAG PAZEMINĀT CENAS! BŪS VAIRĀK BRAUCĒJU!
VAJAG ALGAS PALIELINĀT ŠOFERIEM, NEVIS ADMINISTRĀCIJAI.
VAJAG VAIRĀK STRĀDĀT, LAI ATSTRĀDĀTU NOPELNĪTO.
Skaidrīte

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 22:39

kašmars

Zini murgs, lai tad mani nodokļi tiek AIPAM nevis šleserista šofereļa dēlam. Apskaties kur ti neaiziet nodokļi un tad steni.

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 11:41

juks8

Viss var būt, bet es īsti neizprotu kāds AIPAM sakars ar partiju un aģitāciju. Šeit iet runa par to, ka ATD nekaunīgi apgāja tiesas lēmumu un izdomāja variantu kā dabūt Rīgas reisos savus pārvadātājus. Un runa iet par to, ka Kolužs iztiesās un panāks, ka arī uz priekšu strādās AIPS un nevis macītāju kodlas barotāji. Un tā kā piemēram es esmu par to, lai strādā vietējie. Un novēlu, lai pēc iespējas ātrāk tas notiktu.

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 11:39

puks7

Un atkal būs cilvēki,kuri iekritīs uz Koluža aģitāciju!Tauta tā ir tikai viņa un viņa partijas reklāma!!!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 10:57

radiojelgava

Uldi, mees ar Tevi esam! Uldi, luudzu pasmaidi :)

pirms 12 gadiem, 2009.02.28 10:55

uzskati

Es pilnīgi piekrītu U.Kolužam par to, ka nekaunīgais ATD priekšnieks ir melis un nelietis, bet jācer, ka varbūt kopš privāto šlesera SM vadīs citi, kaut kas mainīsies. Uldi turieties un nepadodieties, mēs turam par Jums īkšķus, lai JUms veicas.

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 21:51

uldis

Zaudējumi tiešām būtu jāpiedzen no vainīgajām personām, kā arī no Liepājas AP, kas piesedza SM. Un nevajag te stāstīt muļķības, ka AIPS pats kaut ko nav izdarījis. Ja kāds var ko bilst savādāku, es esmu gatavs ayklātai diskusijai. Nevajag slēpties aiz nikiem... Murgs.... tiešām Tev pareizs niks.... Un tuvojas tā diena kad tiesvedība apstiprinās mūsu taisnību un tad visiem tiks pēc nopelniem. Nekad nevajag spļaut akā no kuras jādzer! Un AIPS vēl pierādīs, ka varam strādāt daudz labāk par Blagovestu! Un ar mums būs kopā tie kas mūs atbalsta, bet ienaidnieki tad varēs doties kopā ar Blagovestu....

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 19:30

cccc

Tikai ši nauda būtu jāpiedzen nevis no valsts bet gan no attiecīgiem ierēdņiem
personīgi!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 17:15

murgs

Kolužs tagad grib aplaupīt valsti...,tas ir mūs-nodokļu maksātājus!!! Vajadzēja taču rēķināties, ka, neko nedarot, konkursu zaudēs un būs izdevumi. Nav ko tagad tēlot cietušo!!!

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 14:50

braucēja

Tā turēt, it sevišķi tagad, kad tētis buldozers-šlesers vairs nevadīs savu SIA.

pirms 12 gadiem, 2009.02.27 13:38

Vietējās ziņas