Aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiekas ar zemessargiem Iecavā un Bauskā 13

Ceturtdien, 8. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālajā vizītē apmeklēja Bausku, Iecavu un Dobeli, lai pārrunātu Zemessardzes bataljonu līdzšinējo un turpmāko attīstību.

Aizsardzības ministrs dienas pirmajā pusē ieradās Iecavā un tikās ar Rīgas 1. brigādes Inženieru rotas komandieri Daini Kravalu, karavīriem un zemessargiem, apskatīja rotas potenciālo jauno dislokācijas vietu Iecavas novada Zālītē, «Ziemeļblāzmās», jeb bijušo padomju karabāzi.

Bauskā A. Pabriks ieradās Biržu ielā, lai redzētu Rīgas 1. brigādes 53. kājnieku bataljona jauno bāzi. Viņu gaidīja Zemessardzes veterāni, klāt bija 53. kājnieku bataljona komandieris Kaspars Kokins, bataljona virsseržants Helmuts Dežurovs, 1. Rīgas brigādes komandieris Aivars Krjukovs, 1. brigādes galvenais virsseržants Armands Loginovs, Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālis Raimonds Graube. Uz tikšanos bija ieradies Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un viņa vietnieks Voldemārs Čačs.

Viesis kopā ar zemessargiem un karavīriem apskatīja bijušās konservu fabrikas «Zemgale» teritoriju un tur esošās ēkas. Klātesošie, tostarp aizsardzības ministrs, atzinīgi izteicās par telpu un teritorijas, kā arī izvietojuma piemērotību Zemessardzes vajadzībām.
A. Pabriks sacīja, ka «Zemessardze ir priecīga par sadarbību ar visām pašvaldībām». Arīdzan A. Jātnieks «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu par veiksmīgo un nu jau ilgstošo labo sadarbību ar vietējiem zemessargiem. Domes priekšsēdētājs ministram atklāja baušķenieku sāpi un vajadzību pēc apvedceļa, minēja, ka, īstenojot projektus, svarīgi būtu arī apvienot dzelzceļa un autotransporta tiltu pār Mēmeli, tas būtu nozīmīgi arīdzan no mobilitātes un aizsardzības viedokļa.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien,9.oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

atsevišķu baušķenieku sāpe

bunkurs Mūsas krastā teritorijā pie stadiona arī izvietojuma un telpu ziņā piemērojams Zemessardzes izdarībām

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 10:05

Sāga

Baušķeniekiem viss sāp , ja notiek attīstība un tas īpaši padomju laiku elites pēctečiem - ne zin , ne saprot ,bet pirmie kritiķi , nopēlāji un intriganti .

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.11 08:43

Ināra

Mums ir pārāk maza Zemessardze. Kara gadījumā 10-15minūšu laikā beigsies kaujas spējas, jo daudzi būs ievainoti vai nošauti. Militārajā jomā apmācītas rezerves nav!!! Mums vajag tautu, kas māk rīkoties ar ieročiem un zina kā aizstāvēt valsti. Tieši tāpēc Latvijā jāievieš obligāto militāro dienestu kā Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā un Somijā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 11:47

Inārai

Saprotu ka esi spec par armijas lietām. Tad TEV jāzin ka prof armija ir daudz efektivāka par obligāto ,,lielgabalu gaļu,,

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 22:31

Ināra

Cik liela ir profesionālā armija? Ja atskaita štāba darbiniekus, orķestri, pavārus un pārējos blakus darbiniekus, tad nekas daudz nepaliek. Varbūt 1500. Kara gadījumā šos 1500 ļoti ātri iznīcinās. Kas stāsies ierindā viņu vietā? Sievietes, neapmācīti skolēni un studenti, vai ierēdņi? Mums vajag vismaz 50 000 apmācītus karavīrus, kā tas ir Igaunijā, kur obligātajā militārajā dienestā sagatavo katru gadu vairākus tūkstošus. Un 10-15 gadu laikā tā var sagatavot 50 000.
Profesionālā armija ir efektīva lielajās un bagātajās valstīs, jo profesionāls karavīrs izmaksā dārgi. Ja karavīrs nopelna 1000 eiro mēnesī uz rokas, tad parēķini cik tas izmaksā valsts budžetam. Nav normāli, ka karavīrs ar 9 klašu izglītību nopelna vairāk kā skolotājs, augstskolas lektors vai medmāsa.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.10 12:12

Pēteris

Tiešām Jūs domajat,ka modernajā karā kāds skraidīs pa mežiem,ciematiem,sādžām ? Raķetes pa štābiem,un karš beidzies, kaut armijā būs 100 000.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.14 13:58

versija

Visdrīzāk pret nacistisko Krieviju, jo Krievija ir valsts kara noziedzniece, kura izsenis nodarbojas ar citu tautu okupēšanu, apspiešanu un rusificēšanu, un kura kopā ar Vāciju uzsāka 2.Pasaules karu gan noslēdzot Molotova-Ribentropa paktu par Eiropas sadali, gan iebrūkot un kopīgi iznīcinot Poliju 1939.gadā. Kādās tik zemēs valsts noziedzniece Krievija nav iebrukusi pēdējos gados? Gruzija, Ukraina. Izskatās, ka tūlīt Krievija savāks Baltkrieviju. Un tad jau no Baltkrievijas placdarma varēs uzbrukt gan Baltijas valstīm, gan Polijai.
Latvija labprāt dzīvotu mierā, bet mums diemžēl kaimiņos austrumos ir asinskāra un ļauna valsts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 12:32

Raimonds

Mums te vieni nāk jau 30 gadus, Ja nopietni - kādēļ karo ? , lai iekarotu svešas zemes m iegūtu tās resursus un paņemtu verdzībā cilvēkus. Vai mēs jau neesam iekaroti ? , esam , tikai 21 gadsimtā karo savādāk. , ar prātu . Zemi savu esam paši izpārdevuši , mežus arī , rūpniecību , tranzītu , zvejniecību , bankau sektoru arī , cilvēki ap 350 000 arī devušies labrātīgi prom , kādēļ kādam uzbrukt ar armiju?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 17:07

raimondam

tieši tā - mūs te ar krieviem baida jau 30 gadus. Un ar ko atšķiras ES no PSRS ? Ļiela atšķirība nav - kā vieni diktēja ko mums darīt un kā, tā arī tagad otri māca kā dzīvot un kad ko varam darīt.
Viss izlaupīts, iztirgots. Kādreiz Latvija varēja Krievijai preces vest, tagad tik nabaga, ka jāieved Ķīnas
preces un citus visādus s...

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.11 09:08

Moskva

Ja nezini, ar ko ES atšķiras no PSRS, aizbrauc un padzīvo Krievijā. Vai vēl labāk Baltkrievijā.
Un par to izlaupīšanu un iztirgošanu beidzot varētu beigt muldēt. Ko tieši tev kāds ir nolaupījis?
Pioniera kaklautiņu vai oktobrēna zvaignīti?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.11 15:01

Jānis

PSRSu izveidoja valsts kara noziedzniece, noziedzniece pret mieru un cilvēci Krievija. Krievija uzsāka 2.Pasaules karu, Krievija okupēja Latviju un Krievija fiziski iznīcināja gan latviešus, gan citas tautas.
Tikai idioti ņerkst, ka okupācijas gados bija laba dzīve. Iespējams, okupantu pakalpiņiem un rusifikācijas atbalstītājiem bija laba dzīve, bet ne īstiem latviešiem.
Ja tev nepatīk ES, tad brauc dzīvot uz Krieviju un tur vēl jutīsi PSRS vēsmas. Bet varu saderēt, ka tevi pirmajā vakarā vai nu nosistu krievu skinhedi vai policijas iecirknī tevi ar pudeli izvarotu Krievijas policisti.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.11 15:03

Vietējās ziņas