Aizsardzības ministrs šodien viesosies uzņēmumā «Kronis»

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) šodien dosies reģionālajā vizītē uz Zemgales reģionu, lai tiktos ar uzņēmumu "Kronis" un "Zemgales remonta centrs" pārstāvjiem, kā arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes pētniekiem, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Aizsardzības ministrs viesosies uzņēmumā "Kronis", kas nodarbojas ar pārtikas pārstrādi un konservēšanu, kā arī 2019.gadā saņēma Aizsardzības ministrijas grantu karavīru sausās uzturdevas gatavo pamatēdienu recepšu izstrādei.

Tāpat aizsardzības ministrs apmeklēs uzņēmumu "Zemgales remonta centrs", kas arī pērn saņēma grantu sertificētas kaujas transporta kapitālā remonta metodoloģijas izstrādei.

Vizītes laikā Pabriks tiksies ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pētniekiem, kas iesaistījušies karavīru sausās uzturdevas sabalansētā satura komplektēšanā, kā arī granta projektā sniedz pētniecisko atbalstu uzņēmumam "Kronis".

Aizsardzības ministrijas grantu projektu programmas mērķis ir paaugstināt Latvijas aizsardzības un drošības jomas komersantu konkurētspēju, eksportspēju un inovāciju spējas, kā arī sadarbību ar pētniecības institūcijām militāru vai divējādas pielietojamības produktu un tehnoloģiju izstrādē.

Pirmo grantu konkursu Aizsardzības ministrija izsludināja 2018.gadā, savukārt otrais konkurss tika izsludināts 2019.gadā. Līdz šim ar grantiem atbalstīti kopskaitā 12 pašmāju uzņēmumu projekti.

Nākamo grantu konkursu inovatīvu militāra vai divējāda pielietojuma produktu izstrādei Aizsardzības ministrija plāno izsludināt šī gada otrajā pusē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas