Akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» sestdien noslēgsies Iecavā

Sestdien, 12. oktobrī, Iecavas parka estrādē Starptautiskās olu dienas ietvaros norisināsies Latvijas-Lietuvas pierobežas apceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» trešās sezonas noslēgums un uzvarētāju apbalvošana, portālu informēja Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Mūspuses četri novadi un Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu rajons Lietuvā no maija līdz septembrim rīkoja tūrisma objektu apmeklējuma akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!». Tās gaitā tika piedāvāts apskatīt 24 objektus, krāt zīmodziņus un piedalīties dažādu veicināšanas balvu izlozē. Septiņiem veiksmīgākajiem paredzētas galvenās balvas – Lietuvā ražoti velosipēdi.

I. Turkupole-Zilpure uzsvēra, ka šogad atšķirībā no iepriekšējām reizēm visi objekti bijuši pieejami bez maksas jebkurā diennakts laikā (pārsvarā pieminekļi, skulptūras, parki, ēkas no ārpuses, bezmaksas svētki pilsētās u. tml.). Lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam bija jānofotografējas pie akcijas objekta un foto jāatrāda Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas vai Jonišķu tūrisma informācijas centrā.
Spiedogu varēja iegūt, ja fotogrāfijā bija redzams akcijas dalībnieks un arīdzan objekts. Lai piesaistītu jaunatni, tika izstrādāta arī mobilā aplikācija, kurai prognozētā atsaucība gan nav piepildījusies.

Šajā reizē saņemts krietni mazāk derīgu akcijas karšu ar zīmodziņiem – 70, pērn to bija 128. Mobilajā aplikācijā bijis daudz iesāktu, bet nepabeigtu anketu. «Cilvēki bija nofotografējuši pāris objektu, un tas arī bija viss. Iespējams, tikai testēja aplikāciju, varbūt apsīka interese, iespējams, bija kādi citi iemesli, kālab neturpināja iesākto,» akcijas dalībnieku aktivitāti mēģināja skaidrot I. Turkupole-Zilpure, papildinot, ka mobilajā aplikācijā noteikumiem atbildušas vien piecas anketas. Aktīvāk akcijā iesaistījušies kaimiņvalsts iedzīvotāji, kopumā 36, bet no Latvijas – 29 interesenti. «Tas bija paredzams, ka ar katru gadu interese samazināsies. Esam fiksējuši, ka piedalās vieni un tie paši cilvēki, arī jauni nākuši klāt. Mobilajā aplikācijā it kā ir ērtāk, bet novērojām, ka ļaudis tomēr vairāk uzticas papīram, tāpat ir seniori, kuri ar modernajām tehnoloģijām ir uz jūs,» stāsta Bauskas TIC vadītāja. Viņa akcentēja, ka šogad centušies iekļaut objektus, kas ir maz zināmi. Daudzi atzinīgi izteikušies par Antoniņa skulptūru Pasvalē. 

4.oktobrī Bārbeles zēnu skolā «Saknes un spārni» projekta vadības grupa tikās, lai apkopotu akcijas rezultātus un atbilstoši nolikumam noteiktu balvu ieguvējus. Uzvarētāju to vārdi un uzvārdi tiks publiskoti Bauskas TIC mājaslapā piektdienas, 11. oktobra, vakarā. I. Turkupole-Zilpure sacīja, ka apceļošanas akcijā piedalījušies ne tikai mūspuses iedzīvotāji, bet arī iedzīvotāji no Viļņas, Kauņas, Šauļiem, Rīgas, Baldones, Ventspils un citurienes.

 «Tas apstiprina, ka daudzi par šo akciju bija dzirdējuši. Viņiem piemīt viena raksturīga iezīme – azarts. Pārsvarā tie ir tādi ļaudis, kas piedalās visās iespējamās līdzīgās aktivitātēs. Piemēram, kurzemnieki no Ventspils teica, ka šogad Kurzemē neesot bijusi tāda akcija, un priecājās, ka tāda sarīkota šeit. Par šādu iespēju informāciju bija atraduši medijos,» stāsta I. Turkupole-Zilpure.

Viņa apliecināja, ka nākamgad akcija tiks turpināta. Ideju esot pietiekami, tās apspriedīs, sanākot darba grupai kopā. Iespējams, tikšot mainītas balvas ar domu piesaistīt jaunāka gadagājuma cilvēkus. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas