Akcīzes preču nelegālās aprites jomā – 33 kriminālprocesi Zemgalē

Turpinoties aktīvam darbam akcīzes preču nelegālajā apritē, 2020. gada pirmajos sešos mēnešos Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) struktūrvienībās ir sākti 33 kriminālprocesi un noformēti 259 administratīvo pārkāpumu protokoli, informē Dace Kalniņa,
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Šogad pirmajos sešos mēnešos saistībā ar akcīzes preču nelegālo apriti VP ZRP apkalpojamajā teritorijā ir sākti 33 kriminālprocesi, kopumā izņemot 1623,2 litrus nelegāla alkohola, 499 365 gabalus cigarešu, 21 120 kg sasmalcinātas tabakas, 4977 litrus dīzeļdegvielas. Kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrām nosūtīti astoņi kriminālprocesi, kā arī apturēta darbība vienai noziedzīgai grupai.

Savukārt šogad no janvāra līdz jūnijam saistībā ar akcīzes nodokli apliekamo preču (to skaitā preču, kurām piemērojams akcīzes nodokļa atbrīvojums vai atvieglojums) iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas jeb pārvadāšanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem ZRP apkalpojamajā teritorijā likumsargi noformējuši 220 administratīvo pārkāpumu protokolus.

Tāpat pirmajā pusgadā likumsargi par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos, izgatavošanu jeb ražošanu, glabāšanu, pārvietošanu un arī nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanas jeb ražošanas, glabāšanas vai realizācijas pieļaušanu savā īpašumā ir noformējuši 39 administratīvo pārkāpumu protokolus.
Policija arī turpmāk īstenos aktivitātes akcizēto preču nelegālās aprites apkarošanā un aicina iedzīvotājus informēt par nelegālo akcizēto preču pārvietošanu, tirdzniecību vai uzglabāšanu, zvanot pa tālruni 110 vai iesniedzot elektronisku iesniegumu valsts pārvaldes pakalpojumu portālā: https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP155/Apraksts. Anonimitāte tiek garantēta. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas