Alise Niedre kļūst par pirmo «Cīruli»

Zemgales reģiona mūzikas skolu solo dziedāšanas konkurss «Cīruļa dziesma» notika Jelgavas mūzikas vidusskolā.

Jelgavā 17. aprīlī pulcējās solisti no Auces, Dobeles, Ozolnieku, Jelgavas novada mūzikas skolām, Jelgavas mūzikas vidusskolas, Iecavas mūzikas un mākslas skolas. Bauskas mūzikas un mākslas skolu (MMS) šajā dziedāšanas sacensībā pārstāvēja 4. kora klases audzēkne Keitija Grigalena (pedagoģe Inga Bukša), 5. kora klases audzēkne Danija Mickus (pedagoģe Ieva Ūdre) un 7. kora klases audzēkne Alise Niedre (pedagoģe Inga Bukša). Koncertmeistare bija Evija Bonāte.

Solistiem bija jādzied latviešu tautasdziesma «a cappella», komponistu oriģināldziesma par tēmu «Gadalaiki». Mūsu dziedātāju sniegumā izskanēja dziesmas par katru no tiem. Tika vērtētas vokālās prasmes, intonācija, skatuviskais sniegums, mākslinieciskā kvalitāte un tehniskais izpildījums. Alises Niedres dziedājumā žūrija saskatīja un saklausīja visu iepriekš minēto, tādēļ meitenei II grupā (audzēkņi vecumā no 11 līdz 13 gadu vecumam) tika piešķirta 1. vieta. Par to liels prieks bija ne tikai pašai Alisei un skolotājai Ingai, bet arī Alises mammai, kura ļoti atbalsta meitas muzikālo izaugsmi un arī šoreiz bija klāt.

Ar skanīgu, izteiksmīgu dziedājumu priecēja arī Keitija un Danija. Solistes un skolotājas daudz strādāja, lai dziesmas izskanētu profesionāli, izjusti. Konkursantu sniegumu vērtēja stingra un profesionāla žūrija – vokāliste Evija Lagzdiņa, kordiriģēšanas nodaļas vadītājs Guntis Pavilons un kordiriģente Karīna Zandersone.
 
Konkursa mērķis ir veicināt audzēkņu interesi par solo dziedāšanu, paplašinot repertuāru ar dažādu komponistu vokālā repertuāra darbiem, kā arī sekmēt audzēkņu solo dziedāšanas profesionālo izaugsmi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas