Alus kļūs pāris centus dārgāks 5

Bauskā sestdien, 1. augustā, risināsies jau ceturtie Latvijas Alus svētki. Pērkot iecienīto bairīti, tā lietotājiem nāksies maksāt vairāk, nekā ierasts.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka grozījumi likumā «Par akcīzes nodokli» paredz nodokļa likmi alum no šī gada 1. augusta palielināt par 22,6 procentiem. Tāpat pieaugs nodokļa likme vīnam par 9,3 procentiem. Šāds pieaugums paredzēts arī raudzētiem dzērieniem ar spirta saturu virs 6 procentiem un dzirkstošiem raudzētiem dzērieniem.

SIA «Bauskas alus» komercdirektore Daiga Solzemniece skaidro, ka reālais cenas palielinājums alum varētu būt pāris centu. Viņa cer, ka tas pieprasījumu pēc alus būtiski nesamazinās. Līdzīgs nodoklis Igaunijā jau līdz šim bija augstāks nekā Latvijā.

Raksturojot šo vasaru, D. Solzemniece stāsta, ka alus patēriņš ir mazāks nekā pērn. To nosaka laika apstākļi, kas nerosina alus lietošanu. «Nav noslēpums, ka Latvijā samazinās iedzīvotāju skaits. To jūtam arī mēs – ražotāji,» secina D. Solzemniece. Viņa arī piebilst, lai uzņēmums noturētos, vēl aktīvāk tiek strādāts eksporta tirgus paplašināšanā.

VID skaidro, ka plānotie papildu ieņēmumi no akcīzes nodokļa palielināšanas šī gada budžetā ir 4,1 miljons eiro. Ir noteikts, ka daļu no šīs summas, aptuveni 1,8 miljonus eiro, izmantos 4. klases skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanai valstī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

VID panāk,ka

tev nāksies pastiprināti lietot alkoholiskos dzērienus,jo tā taču nodrošini 4.klases skolēnu brīvpusdienas . Viņi, liekot uz kārā zoba daļēji ar dzērāja rūpestu sagādātu iešņavu, iespējams, tā patriotizēsies, ka pat domās nepielaidīs iespēju pamest šo ekonomiskās veiksmes izrāvienā esošo valsti.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 15:28

hmm

butu ar mieru maksat 3.50 eiro par bauskas gaisho---------bet nau kur nopirkt.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 19:42

eddis

nu nekas jau traks nav vienārši mazāk ēdīšu

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 00:54

secinājums

Es gan nebūtu tik liels optimists.

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 20:26

Vietējās ziņas