Alus meistars Kārlis Zālītis nosvin 93. dzimšanas dienu 9

Bauskas un visas Latvijas izcilākais aldaris Kārlis Zālītis trešdien, 3. jūlijā, svinēja savu 93. dzimšanas dienu. Alusdarītavas «Bauskas alus» telpās gaviļnieku sumināja uzņēmuma valdes loceklis Vladimirs Barskovs un bijušie kolēģi, jubilāru sveica arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, portālu informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne.

Nenoledzami K. Zālītis ir viens no pieredzējušākajiem un profesionālākajiem aldariem Latvijā. Reta ir tā alus darītava, kurā brangā miestiņa izcilais meistars nav licis lietā savas zināšanas un prasmes. Savulaik beidzis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas rūpniecības tehnoloģijas fakultāti. Viņš strādājis liķiera un degvīna fabrikā, bet nedaudz vēlāk Alus darītavā Nr. 2.

Viņš vadījis arī Iļģuciema alus darītavu, izstrādājis Veselības dzēriena un Senču alus receptes. 1970. gadā K. Zālītis sācis strādāt Tērvetē, kur izveidojis alus cehu, apmācījis komandu un radījis jaunu alus šķirni – Tērvetes alu.  Tāpat meistars piedalījies arī Pāvilostas un Bauskas alus darītavas izveidē. 1979. gadā viņš kļuvis par Bauskas alus darītavas vadītāju. K. Zālītis izstrādājis Bauskas tumšā alus un Bauskas gaišā alus receptes, iesaistījies arī citu alus šķirņu izveidē.

2001. gadā viņš saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni, 2006.gadā Zemkopības ministrijas augstāko apbalvojumu – sudraba medaļu. Arī Bauskas pašvaldība aldari godinājusi vairākas reizes. K. Zālītis par ilggadēju ieguldījumu tautsaimniecības attīstībā un Bauskas vārda popularizēšanu ieguvis Bauskas novada augstāko apbalvojumu, pašvaldība meistaru cildinājusi arī par viņa mūža ieguldījumu.

Jau vēstījām, ka jūnijā uzņēmums «Bauskas alus» noslēdza darījumu par 100% kapitāldaļu pārdošanu «Cido Grupai». Patlaban iesniegts ziņojums Konkurences padomei, kuras atzinums nepieciešams pilnīgai darījuma izpildei. Puses darījuma summu neatklāja.

No jauno saimnieku puses tika solīts, ka «Bauskas alus» turpinās darbu kā neatkarīga alus darītava, ražojot, virzot un pārdodot produktus tirgū. Tajā pašā laikā tai būs iespēja izmantot «Cido Grupas» loģistikas tīklu, norādīja kompānijā.

Aldaris Kārlis Zālītis darījumu vērtē piesardzīgi. «Īpašnieki jau var darīt tā, kā vēlas. Darītava jau turpinās ražot to, ko visu laiku ražojusi,» pauda K. Zālītis. Viņš atzinīgi vērtēja ideju par tūrisma nozares plašāku attīstību – «Bauskas alum» esot, ko parādīt.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

P. Bauska

un ta aiziet ari Bauskas alus pa skuju taku.....!

pirms gada, 2019.07.04 09:52

Čellis

Gan jau neaizies!

pirms gada, 2019.07.04 16:34

P. Bauska

un ta aiziet ari Bauskas alus pa skuju taku.....! Bauskas alus» noslēdza darījumu par 100% kapitāldaļu pārdošanu «Cido Grupai».

pirms gada, 2019.07.04 09:54

O. Rāls

Pāris nedēļas nokavēji ar "ziņu".

pirms gada, 2019.07.04 12:01

Vienu var !

Sakiet ko gribiet, bet es eju ieraut vienu Bauskas gaišo!

pirms gada, 2019.07.04 10:55

veel var!

es atkal tumšo ieraušu! kameer veel vecie kraajumi))) un - KAARLIM STIPRU JO STIPRU VESELIBU!!! uz šadiem goda ļaudiim veel balstaas Latvija! Uraa!!!

pirms gada, 2019.07.04 11:01

Zinis

Nepateicība ir pasaules alga. Sirmais Meistars ar savu pienesumu varēja būt miljonārs, bet naudas maisi viņu ir veikli izmantojuši. Ļot žēl!

pirms gada, 2019.07.04 18:43

ak jel

nepārspīlējiet. kam interesē darītājs. galvenais ir īsa raudzēšana un lētas izejvielas

pirms gada, 2019.07.04 23:01

Vietējās ziņas