Alus nozare cer, ka «Bauskas alus» pēc pievienošanās «Cido grupai» saglabās esošo kvalitāti 5

Alus darītavas "Bauskas alus" pārdošana "Cido grupai" varētu dot šai alus darītavai plašākas attīstības iespējas, taču vienlaikus pastāv bažas, vai "Bauskas alus" produkcija nākotnē spēs saglabāt esošo kvalitāti, ko apdraud iespējama pāriešana uz industriālu alus ražošanu lielos apmēros,  pieļāva aptaujātie nozares pārstāvji.

Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe norādīja, ka "Bauskas alum" turpmāku attīstības soļu speršanai pietrūka spēka, tāpēc kapitāldaļu pārdošana "Cido grupai" ir normāls risinājums, kā augt turpmāk. Viņa pieļāva, ka "Cido grupa", iegādājoties "Bauskas alu", plāno paplašināt produktu portfeli ar unikāliem nišas produktiem, jo "Bauskas alus" zīmols ir ļoti spēcīgs un populārs ar iecienītiem un kvalitatīviem produktiem.

Gulbe gan atzina, ka līdz ar pievienošanos "Cido grupai" arī "Bauskas alu" varētu sākt ražot industriālos apmēros līdzīgi kā "Lāčplēša alu", kuram vairs neesot kādreizējās kvalitātes.

""Bauskas alus" kā mazā alus darītava bija specializējusies uz kaut ko savādāku, unikālāku par pilzenes tipa alu. "Bauskas alus" līdz šim bijis nišas produktu ražotājs, un domāju, ka "Cido grupa", pārpērkot šo uzņēmumu, grib ieiet nišas produktu tirgū. (..) Ceru, ka līdz ar darījumu necietīs "Bauskas alus" produktu kvalitāte. Taču uzņēmumos, kur saimnieks ir tuvāk darbam, pats vada savu ikdienas dzīvi, viņš ir vairāk ieinteresēts pastāvēt par savu uzņēmumu nekā algoti darbinieki," atzina Gulbe, norādot, ka, no otras, puses "Bauskas alum" var arī pavērties finansiālas iespējas kvalitāti uzlabot un tā produkcija pārdošanas darījuma rezultātā nekļūs sliktāka.

Mazās alus darītavas "Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis aģentūrai LETA teica, ka darījums apliecina amata alus augošo popularitāti Latvijā, taču vienlaikus tas ir skumja ziņa nacionālam dzērienam, jo par vienu mazo un neatkarīgo alus darītavu Latvijā kļuvis mazāk.

Arī viņš pauda cerību, ka "Bauskas alu" nepiemeklēs "Lāčplēša alus" un "Līvu alus" darītavu liktenis pēc tam, kad tās iegādājās "Cido grupa". Tāpat viņš novēlēja, lai "Bauskas alus" arī turpmāk tiktu ražots Latvijā un alus baudītājiem Jāņos galdā celt alu, uz kura etiķetes skaidri norādīts, ka tas ir darīts Latvijā.

Tikmēr Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ināra Šure sacīja, ka darījuma ietekmi uz konkurenci alus tirgū vispilnīgāk var izvērtēt Konkurences padome, taču asociācijas ieskatā darījums vērtējams pozitīvi. "Bauskas alum" tas ir uz izaugsmi vērsts solis, ņemot vērā "Cido grupas" eksporta iespējas un resursus, ko "Bauskas alus" varēs izmantot. Tāpat pozitīvi esot vērtējams tas, ka "Bauskas alus" turpinās darbu kā neatkarīga alus darītava, un tādējādi saglabāsies darba vietas uzņēmumā, kā arī ražotne, zīmols, vienlaikus paveroties lielākām alus darītavas attīstības iespējām arī finansiālā ziņā.

Komentējot to, vai alus tirgū Latvijā tuvākajā laikā paredzamas vēl kādas izmaiņas, Šure norādīja, ka alus ražotāju lielākās bažas ir par to, ka alus tirgus pieaug tikai uz "pierobežas rēķina", kamēr iekšējais patēriņš sarūk, proti, tas liecina, ka mainās alus dzeršanas kultūra, cilvēki alus vietā pāriet uz citiem alkoholiskajiem dzērieniem, sarūkot alus patērētāju lokam.

Šure pauda cerību, ka Latvijas valdība pārdomās politiku attiecībā uz akcīzes nodokļa likmēm alum, turpmāk tās nepaaugstinot un neuzliekot ražotājiem arī citus ierobežojumus, kas mazina to konkurētspēju salīdzinājumā ar kaimiņvalstu aldariem - joprojām nav izslēgtas izmaiņas arī akcīzes nodokļa likmēs Lietuvā.

"Alus Latvijā ir tradicionāls, gadsimtiem ilgi pārbaudīts un no miežiem darināts produkts, tāpēc alu kā nacionālo dzērienu vajadzētu atbalstīt," viņa teica.

Jau ziņojām, ka "Bauskas alus" ir noslēdzis darījumu par 100% kapitāldaļu pārdošanu "Cido Grupai". Patlaban iesniegts ziņojums Konkurences padomei, kuras atzinums nepieciešams pilnīgai darījuma izpildei.Abas puses darījuma summu neatklāja.

"Bauskas alus" pārstāvji informēja, ka alus darītava turpinās darbu kā neatkarīga alus darītava, ražojot, virzot un pārdodot produktus tirgū. Tajā pašā laikā tai būs iespēja izmantot "Cido Grupas" loģistikas tīklu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Māris

Gribas jau cerēt uz to labāko, tomēr pārsvarā, ja mazos iekļauj kāda lielāka uzņēmuma sastāvā, ciešs produkta kvalitāte ...

pirms gada, 2019.06.12 10:33

tad jau redzēs

Piemērs ar Laimu un Orklu-tās konfektes un šokolādes vairs nav ēdamas,Staburadzes tortes arī nejēdzīgas (ja atceramies kā tas viss garšoja pirms ražotņu pārdošanas)

pirms gada, 2019.06.16 21:40

hi hi hi

paredzēta pildīšana paplašinātā portfelī ...

pirms gada, 2019.06.12 14:53

vai

Pēc pāris gadiem, kad aizvērs Bauskas brūzi, ar Bauskas alus logo pārdos nezināmas izcelsmes skārdenes. Tāpat kā Lāčplēsi un citus.

pirms gada, 2019.06.12 15:31

....

Bauskas alus Turpinās savu darbu kā neatkarīks uzņēmums. Tas nozīmē ka ražošanā nekas neizmainīsies, lai nezaudētu savu kvalitāti.
Mainas tikai SIA”BAUSKAS ALUS” īpašnieks. Tak viss skaisti aprakstīts. Jūs tik izlasat ka pārdods, un sākas lielā tautas kritika, ka nu viss būs slikti.
Bauskas alus tīrs
Kā zītars
Kas To nedzer,
Tas ir tītars.

pirms gada, 2019.06.13 17:45

Vietējās ziņas