Alžīras mākslinieka gleznu izstādi atver Bauskas muzejā

Bauskas muzeja izstāžu zālē no 1. marta līdz 28. aprīlim būs apskatāma jauna, bet jau populāra Alžīras gleznotāja Hasena Drisi personālizstāde, «Bauskas Dzīvi» informē Ilga Balode, Bauskas muzeja mākslas nodaļas vadītāja.

Hasens Drisi (Hacen Drici) dzimis 1982. gada 14. decembrī. Viņš ir berberu pēctecis, Ziemeļāfrikas pamatiedzīvotājs. Pārvalda berberu, franču un nedaudz angļu valodu. Aktīvi interesējas par mākslu un arhitektūru. Viņa interesi par mākslu rosinājusi māte, kura pati bijusi aizrautīga māksliniece, kas pārzināja berberu māla trauku un gobelēnu izgatavošanas noslēpumus.

2009.gadā Hasens Drisi absolvējis Alžīras Daiļo mākslu augstskolu un no 2004.gada piedalās grupu izstādēs. Hasena darbus var raksturot kā arhitektūras abstrakcionismu, kuros saskatāma dziļa filozofija.

Kā skaidro I. Balode, šī gleznu kolekcija «atnākusi» līdz Bauskai samērā nejauši pēc tam, kad tā bijusi eksponēta Rīgā, viesnīcas «Pullman Old Town» izstāžu zālē. Tur to kopīgiem spēkiem organizēja viesnīca un mākslas galerija «FIGARO ART».

Organizatori uzskata, ka tieši tagad, kad Eiropas migrācijas politikas rezultāti tiek traktēti neviennozīmīgi, bet pasaule ir pilna ar starpreliģioziem un starpetniskiem konfliktiem, skatītājiem varētu būt interesanti iepazīties ar jauna islama kultūras pārstāvja mākslu no Āfrikas kontinenta. Māksla ir viena no tām valodām, kas ļauj saprasties pāri visām barjerām un robežām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas