Amatā stājas Rundāles pils jaunā direktore Laura Lūse 3

No šodienas amata pienākumus sāk pildīt Rundāles pils muzeja jaunā direktore Laura Lūse, «Bauskas Dzīve» uzzināja 2. janvārī pilī sarīkotajā pasākumā.

L. Lūse aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka muzeja vīzija un attīstības koncepcija izstrādāta 1974.gadā, un tieši pateicoties noturībai, Rundāles pils sasniegusi statusu, ar kuru tā zināma. Līdz ar to, viens no galvenajiem uzstādījumiem ir turpināt līdzšinējo pils muzeja darbību, neveicot konceptuālas izmaiņas.

Tajā pašā laikā, jaunā vadītāja izvirzījusi vairākus vidējā termiņa stratēģiskus mērķus. Pirmkārt, muzejam nepieciešams veikt jumta remontu. Lūse norādīja, ka pašlaik norit sarunas ar Kultūras ministriju (KM) par nepieciešamo līdzekļu piesaisti. Viņa pauda cerību, ka jumta remonts varētu tikt realizēts tuvāko trīs gadu laikā.

Otrkārt, plānots izveidot jaunu pils muzeja pakalpojumu klāstu, apgūstot pils kompleksa 85 hektāru lielo teritoriju. Kompleksa austrumu pusē plānots izveidot augļu dārzu, kurā augs 19. gadsimtam raksturīgās šķirnes, savukārt rietumu daļu iecerēts atvēlēt augļu šķirnēm, kas tika audzētas hercoga Pētera Bīrona laikā.

Pils muzeja dārzā plānots izbūvēt arī siltumnīcas, kas tiks izmantotas augļu apkopšanai, to vēsturiskās kolekcijas uzturēšanai, kā arī telpu izīrēšanai. Tāpat tiek apsvērta iespēja staļļu kompleksā ierīkot konferenču centru, ar mērķi veicināt biznesa tūrismu un pils starptautisko atpazīstamību.

Lai palielinātu apmeklētāju skaitu, L. Lūse muzejā vēlas attīstīt pētniecisko darbu, kas varētu aktualizēt tā piedāvājumu ziemas mēnešos.

Laura Lūse Rundāles pils muzeja pašreizējo finanšu situāciju raksturoja kā stabilu, taču KM iesniegts pilotprojekts, ar mērķi pils muzeju pārveidot par valsts kapitālsabiedrību. Pēc viņas teiktā, šādā veidā muzejam varētu piesaistīt papildu līdzekļus, kā arī uzlabot to izmantošanas efektivitāti.

Kā ziņots, L. Lūse absolvējusi LMA, Mākslas vēstures un kultūras teorijas nodaļā iegūstot doktora grādu mākslā. Arī maģistra un bakalaura grādus mākslā viņa ieguvusi LMA. Pirmā līmeņa augstāko izglītību Lūse ieguvusi polihromā koka restauratora specialitātē Rīgas Celtniecības koledžas Restaurācijas nodaļā. Izglītība papildināta Starptautiskajā kultūras vērtību saglabāšanas un restaurācijas pētniecības centrā Itālijā, Mākslas vēstures institūtā Vācijā un UNESCO starptautiskajā restaurācijas nometnē Norvēģijā.

Atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Rundāles pils muzeja direktora amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 2264 eiro.

Imants Lancmanis, kurš Rundāles pils muzejā strādā kopš 1964. gada un to vadījis kopš 1975. gada, pieņēma lēmumu doties pensijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

!!!

Jaungadā pirmais piedzima puika, pēc ticējumiem, tas valstij ir uz karu un nemieriem. Jaungadā Rundāles pili parņēma sieviete, tas nozīmē, ka Rundālē viss paliks pa mierīgo! Atbildību, izturību un mīlestību jaunajai direktorei un attaisnot ticējuma interpetāciju????

pirms gada, 2019.01.02 23:19

Katerīna

Šešpirkstis gan bija virtuozzs.

pirms gada, 2019.01.04 10:03

Vietējās ziņas