Amatiermākslinieces Agitas Haukas gleznu un fotogrāfiju izstāde aplūkojama Iecavas kultūras namā 3

Iecavas kultūras namā līdz 22. aprīlim skatāma iecavnieces Agitas Haukas darbu izstāde «Katrs to var», kas tika atklāta pirmdienas vakarā, 8.aprīlī.

Amatiermāksliniece ir kalpojusi divām mūzām – glezniecībai un fotogrāfijai. A. Haukas personības gaišums, labestība un atvērtība pret cilvēkiem spilgti atklājas arī viņas gleznās. Tā ir krāsu spēle, kurai ļāvusies gleznotāja, un spēle, kurai ar prieku var ļauties skatītājs.

Darbus novērtējusi arī Džemma Skulme, rosinot Agitu Hauku ar vārdiem autogrāfā –  «Tev ir jāglezno...». Šo nodarbi Agita uzsākusi vien pirms dažiem gadiem un ir pārsteigta par atklāsmēm, ko dod radīšanas prieks.Viņa atzīst, ka savas spējas un slēptos talantus cilvēks var uzzināt tikai darbībā, bet tam vajadzīga uzdrīkstēšanās un drosme. Agitai Haukai tā piemīt. Pirmo otas triepienu noslēpumus amatiergleznošanā viņa apguvusi pasniedzējas Intas Paulsones vadībā biedrības «RaDam» organizētajās nodarbībās. Ceļā uz izstādi Agitu atbalstījušas sieviešu kluba «Liepas» dalībnieces, jau minēta biedrība un Iecavas kultūras nams. Protams, līdzās vienmēr bijusi Agitas ģimene – svētku brīdī piedalījās arī visjaunākie mazbērni.

Fotogrāfiju tematika ir «Jūra, saule un vējš». Tās tapušas «Liepu» vasaras nometnēs pie jūras. Šogad tāda būs jau četrpadsmitā vasara.

Atklāšanas pasākuma apmeklētāju vidū bija dzejniece Eva Mārtuža, Latvijas Augļkopju asociācijas vadītāja Māra Rudzāte, biedrības «Līdere» vadītāja Aiva Vīksna  un iecavnieki – Agitas Haukas talanta cenītāji. Izstāde apskatāma līdz 22.aprīlim, darba dienās no plkst. 10 līdz 17.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lija

Agita! Prieks par Tevi! Ļoti gribētu redzēt! Žēl tikai, ka nav iespējams apskatīt klātienē, jo tas iepējams tikai darba laikā. Arī es sportu pa bikam atmetu un sāku ar mākslu nodarboties. Gaidi! Brauksim ciemos!

pirms gada, 2019.04.11 09:37

Ginta

Agita, Tu nebeidz pārsteigt! Kā var būt vienā cilvēkā tik daudz talantu, prasmju un spēka!

pirms gada, 2019.04.12 23:28

Vietējās ziņas