Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Amatieru sporta deju sacensības rīko Īslīcē 1

Bauskas novada Īslīces kultūras namā 1. martā notika amatieru sporta deju sacensības pieaugušajiem un trim jauniešu pāriem.

Skatē piedalījās Īslīces deju kluba «Relax» dalībnieki, Iecavas dejotāji un pāri no Siguldas, Priekuļiem, Kuldīgas novada Padures, Jelgavas novada Vilces pagasta. Jau piekto reizi sacensības saviem audzēkņiem un draugu klubu pārstāvjiem organizēja deju skolotāja Lidija Dāvide.

Viss notika tāpat kā profesionāļu čempionātos. Pāri, kas dejotprasmi ir mācījušies jau ilgi, izpildīja astoņas dejas. Pārējie, atkarībā no pieredzes un iemaņām, demonstrēja sešas vai četras dejas, bet iesācēji – divas. Īslīces kultūras namā kopš pagājušā gada rudens darbojas sporta deju jauna grupa, stāsta Lidija Dāvide. Viņi sacensībās nepiedalījās, bet vēroja pieredzējušo kolēģu sniegumu.

Vairāku pāru līdzjutēji bija ģimenes locekļi. Gailīšu pagasta iedzīvotāju Līgas un Valērija Gabrānu sniegumam vērīgi sekoja divi mazdēli, meita un znots. Pēc veiksmīgi izpildīta numura savu mammu baušķenieci Naldu Zablocku sveica dēls. Nalda un Harijs Zablocki, kā arī Elīna Baltgalve un Dzintars Burkovskis no Vecsaules pagasta Ozolaines sporta dejas apgūst astoto gadu, sasniedzot arvien labākus rezultātus.

Sacensības vērtēja tiesneši – deju skolotāji, kuri pavadīja savus audzēkņus. Uzvarētājus noteica katrā deju grupā. Ļoti atraktīvi, ar teicamu humora izjūtu sarīkojumu vadīja Anita Feldmane, Bauskas sākumskolas pedagoģe.

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» Nalda Zablocka sacīja: «Jo ilgāk dejojam un biežāk piedalāmies sacensībās, jo lielāks kļūst azarts. Mēs vairs nespējam dzīvi iedomāties bez sporta dejām.» Aizrautīgi, no visas sirds sacensību obligāto repertuāru izdejoja Līga un Valērijs Gabrāni. Vasarā viņi cenšas apmeklēt nedēļas nogales deju nometnes, ko Latvijas dažādās vietās organizē citi sporta deju klubi. Tas ir nepieciešams enerģijas atjaunošanai un izaugsmei.

Jauniešu grupā skatītāju uzmanību saistīja Uvis Dredžels un Liene Lote Kalniņa, kuriem piemīt perfekta ritma izjūta, teicama kustību koordinācija un artistisks izpildījums. Iecavnieks Uvis mācās 11. klasē. Sacensībās piedalījās arī viņa jaunākais brālis devītklasieks Elvis. Sporta dejas viņi sāka apgūt bērnībā.

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolas skolotāja Ērika Ormane (Sļipecka), kura piedalījās sacensību koordinēšanā, ir viena no sporta deju žanra entuziastēm. Savulaik viņas audzēkņi – bērni un jaunieši – piedalījās dažādās sacensībās. Ērika priecājas, ka Skaistkalnes vidusskolā atjaunota sporta deju studija, kuras dalībnieki ir 1. – 4. klašu audzēkņi. Pieci pāri jau piedalās sacensībās, bet grupā pavisam ir 30 bērnu.

«Tas ir Vecumnieku novada domes atbalstīts interešu izglītības pulciņš. Nākamnedēļ, 15. martā, brauksim uz Saldus novada Vārmi, lai piedalītos skolēnu sporta deju sacensībās,» informē Ērika Ormane.

Šogad paiet 15 gadi, kopš Īslīces kultūras namā izveidots sporta deju klubs «Relax». Sākumā dejošanu mācījās bērni, bet pirms desmit gadiem sporta deju nodarbības tika piedāvātas pieaugušajiem. Atsaucība un interese joprojām ir liela.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas