Amatu atstāj Vecumnieku veselības centra vadītāja 12

Vecumnieku novada dome šodien, 27. maijā, no amata atbrīvojusi pašvaldības iestādes «Vecumnieku veselības centrs» vadītāju Danuti Mazuri. Viņas pēdējā darbdiena būs 7. jūnijs. Par pienākumu izpildītāju apstiprināta grāmatvede Laimdota Berlinska.

Novada dome D. Mazures iesniegumu, kurā lūgts atbrīvot viņu no Veselības centra vadītājas pienākumiem, saņēma 12. maijā. Tajā nav minēts iemesls, kāpēc viņa nolēmusi pārtraukt darba attiecības. Arī «Bauskas Dzīvei» iestādes vadītāja nevēlējās komentēt savas rīcības motīvus, vien piebilda, ka «tā ir personīga lieta». «Pienāca brīdis, kad vairs negribu turpināt,» viņa sacīja.

D. Mazure Veselības centru vadījusi kopš iestādes izveidošanas 2002. gadā. Tā dibināta, reorganizējot Vecumnieku slimnīcu, kur viņa strādājusi par grāmatvedi.

Pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola teic, ka viņai nav zināmi apstākļi, kas mudinājuši D. Mazuri pieņemt lēmumu atstāt amatu, taču atklāj, ka bijusi saruna ar Veselības centra vadītāju par iestādes darbu un nepieciešamību piesaistīt speciālistus. «Pakalpojumu klāstam ir jābūt plašākam, jānodrošina iespēja iedzīvotājiem saņemt ausu, kakla un deguna ārsta konsultācijas, tāpat būtu nepieciešams dermatologs, acu ārsts, kardiologs u. c. Speciālistam nav jāpieņem katru dienu un pat ne katru nedēļu; brīnišķīgi būtu, ja tas uz Vecumniekiem atbrauktu reizi mēnesī. Centram ir jābūt dzīvam, jāstrādā iedzīvotāju labā, un vadītājas pienākums ir par to gādāt. Darbu plānoja pamest ginekoloģe, un Veselības centra vadītājai nekavējoties bija jāmeklē risinājums. Nevar aiztaisīt ciet kabineta durvis, vēl jo vairāk tāpēc, ka šis ir vispieprasītākais pakalpojums; tas veido vairāk nekā 40% no pašvaldības iestādes ieņēmumiem. Ne visas sievietes un topošās māmiņas var izbraukāt uz Iecavu, Bausku, Rīgu; pašvaldībai ir jānodrošina saviem cilvēkiem izvēles iespējas,» savu redzējumu «Bauskas Dzīvei» izklāstīja izpilddirektore. Viņa sacīja, ka šonedēļ plānots izsludināt pieteikšanos uz Vecumnieku veselības centra vadītāja amatu.

Pagājušajā nedēļā D. Mazure tika aicināta sociālo jautājumu komitejas sēdē sniegt informāciju par Veselības centra darbību. Tāpat kā visur Latvijā, arī Vecumniekos uz laiku ambulatorie pakalpojumi bija pieejami ierobežotā apjomā – netika veikti rentgenoloģiskie un ultrasonogrāfijas izmeklējumi, nestrādāja arī ginekologs. Tā kā ģimenes ārsti darbu turpināja, analīžu paraugu ņemšana tika nodrošināta. Kopš maija sākuma Veselības centrs darbojas ierastajā režīmā, vienīgi ginekologs nepieņem. Ginekoloģiskie pakalpojumi topošajām māmiņām bija jāsniedz arī ierobežojumu laikā, jo uzskaitē reģistrētas trīs grūtnieces, taču ārste Ļubova Lapiņa, ar kuru noslēgts līgums, aizgāja atvaļinājumā un iesniedza atlūgumu, izveidojušos apstākļus raksturoja Veselības centra vadītāja. Pašlaik tiek meklēts cits speciālists.

Sociālo jautājumu komitejas sēdē A. Saldābola atzīmēja, ka D. Mazurei jau pirms valstī noteiktās ārkārtējās situācijas bijušas domstarpības un nesaskaņas ar dakteri Ļ. Lapiņu, tāpēc speciālistu, kurš rūpētos par sieviešu dzimumveselību, vajadzējis meklēt laikus. D. Mazures arguments, ka «ginekologu atrast nav viegli, jo šādu speciālistu ir maz un visi grib strādāt Rīgā» klātesošos nepārliecināja. Deputāte Iveta Lavrinoviča norādīja, ka Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā liela daļa pedagogu brauc no Rīgas.

Sēdē tika pārrunāta iespēja paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu. Savulaik maksas konsultācijas Veselības centrā sniedza dermatoloģe no Bauskas, taču sadarbība nav bijusi ilgstoša; iedzīvotāji pakalpojumu nevēlējās izmantot, jo veselības problēmu risināšana tāpat bija jāveic Bauskā, kur pieejama nepieciešamā aparatūra. D. Mazure uzsvēra, ka Veselības centrā iespējams nodrošināt tikai maksas pakalpojumus, tāpēc jāvērtē, cik tuvākajā apkaimē ir maksātspējīgu klientu. Viņa piebilda, ka arī ultrasonogrāfijas un rentgena iekārtas nav noslogotas, taču sniegt valsts apmaksātus pakalpojumus, tai skaitā ultrasonogrāfiju, nav iespējams, jo konkursos uz valsts finansējumu priekšroka tiek dota «lielākiem spēlētājiem» – poliklīnikām u. c. Pirms diviem gadiem pašvaldība Vecumnieku veselības centra vajadzībām par 35 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) iegādājās ultrasonogrāfijas iekārtu, bet 2015. gada sākumā par 17 400 eiro bez PVN veikta esošās lietotās analogās rentgena iekārtas digitalizācija.

«Iedzīvotājiem tiek piedāvāta vairogdziedzera, vēdera dobuma orgānu, prostatas ultrasonogrāfija, tiek veikti ginekoloģiskie izmeklējumi; rentgenoloģijā nodrošinām kaulu sistēmu un plaušu caurskati. Četrreiz gadā brauc acu ārsti no Rīgas. Trīsreiz nedēļā var nodot asins un citu analīžu paraugus, ko apstrādā SIA «Centrālā laboratorija»,» piedāvātos pakalpojumus uzskaita D. Mazure. «Vēlmes var būt dažādas, taču jāskatās reāli. Speciālists šurp nebrauks par 50 – 100 eiro, turklāt viņam jānodrošina aprīkots kabinets.» Sēdē izskanēja, ka plānots izveidot psihoterapeita praksi, tiek iekārtots fizioterapijas kabinets.

Arī deputāte un ģimenes ārste Aija Jurova atzīmēja, ka interese par pakalpojumiem būtu, taču speciālistiem ir nepieciešams aprīkojums; jāvērtē arī, cik Vecumniekos ir maksātspējīgu pacientu, kas piedāvātās iespējas izmantotu.


 


Pievieno komentāru

Komentāri 12

saprotu, ka

atkal iejaukta Aiga! Nu neprot viņa savu darbu! Vai pati strādā cilvēkiem?

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 18:30

nezinītis

Vai ir vēl kāds novads, kura vadība ir ar tik zemu intelektuālo potenciālu?! Tas ir kauns. Šie cilvēciņi paši to neapzinās vai viņiem būtiskākais ir lielais atalgojums?

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 21:29

?

Hmm, Bauskā speciālisti (ginekologs, acu ārsts)tiek meklēti?!

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 20:59

Bauskas novadā

Arī ir pilnīgi čau divi izpilddirektori, no kuriem vietniecei lielākā teikšana un totālas komunikācijas problēmas

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.27 23:12

Epis

Divi izpilddirektorvietas aizpildītāji ir stipri par maz. Nepieciešams atsevišķs departaments ar izpildīšanas ģenerāldirektoru pašā priekšā, kamēr vēl laiks. Ja Vecumnieki būs pie Bauskas novada, tad vairs nebūs šāda departamenta ar izpildītājiem un iztiks.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.28 08:18

vai tad nezināji?

veselības meklēšana šādos "veselības centros" ir noziegums pret savu ķermeni.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.28 10:45

...

Tad jau pusei no domes darbiniekiem arī vajadzētu prasties....

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.28 20:37

Bijušais iedzīvotājs

Pretīgais domes sastāvs ar savie draugiem un radiniekiem iznīcina Vecumnieku potenciālu:(

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.28 21:45

Vietejais

Kādu tur var gaidīt atdevi un izaugsmi!?
Par tām kapeikām....

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.02 10:52

Vietējās ziņas