Antīko auto rallija sacensībās izjūt arī Mūsas trases straujos līkumus

Visu sestdienu, 6. jūliju, Bauskā un tās apkārtnē varēja dzirdēt pagājušā gadsimta 60. – 80. gados ražoto automašīnu motorus, jo Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadā notika sacensības «Youngtimer Rally Zemgale».

«Youngtimer Rally» ir Latvijas Antīko automobiļu kluba apakšsekcija, kas Baltijas mērogā organizē salidojumus, trases dienas, rallijus un kalnā braukšanas sacensības.

Diena sākās ar administratīvo un tehnisko pārbaudi un instruktāžu, lai pēc tam varētu dot startu orientēšanās sacensībām un regularitātes rallijam. Regularitātes rallijā piedalījās 17 komandas, bet fotoorientēšanās sacensībās – 10. Orientieristiem tika dota grāmata ar kontrolpunktiem un karte ar to atrašanās vietām. Atrodot tuvākos punktus, varēja iegūt mazāku punktu skaitu, bet kartē tālākie punkti bija ar augstu punktu skaitu. Ierodoties kādā no vietām, grāmatā bija jāatrod fotogrāfija un līdzīga jāuzņem arī kontrolpunkta atrašanās vietā.

Visas dienas sacensības dalījās trīs grupās – PRO, HOBBY (hobija) klase regularitātes rallijā un fotoorientēšanās. Regularitātes rallijs ir autosporta disciplīna, kuras mērķis distanci veikt pēc iepriekš sagatavota maršruta ar noteiktu vidējo ātrumu, iekļaujoties noteiktā laikā.

Pasākuma galvenajam organizatoram Valtam Ceplevičam ir «Ford Escort» vāģis. Pats atzīst, ka reti sanāk piedalīties kādās sacensībās. Organizators domā, ka ceļi Bauskas un Iecavas novadā ir pārsteidzoši labi, bijušas nelielas problēmas pie Dzelzāmura. ««Youngtimer Rally» komanda, rīkojot sacensības, cenšas ietvert visas Latvijas ceļus un trases. Plānojam atgriezties arī «Mūsa Raceland» trasē,» informē V. Ceplevičs.

Viens no «Youngtimer Rally» mērķiem ir labi pavadīt laiku un iepazīt vietas, kas ir interesantas savā dažādībā. Sacensību dalībniece Ilze Metuzāle no Rīgas startēja kopā ar savu meitu 1982. gada ražotajā automašīnā BMW-520i. Viņa «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka mašīna ilgus gadus stāvējusi šķūnī, līdz ģimene tai devusi otru elpu. Ar BMW markas automobili Ilze brauc ceturto gadu, bijusi sacensībās Liepājā, Madonā, Pļaviņās un Siguldā. «Brīnišķīgi, ka var braukt ar vecām automašīnām! Tāda sajūta, ka automašīna ir sajūsmā par doto iespēju un cenšas nepievilt,» atklāja I. Metuzāle, kas bija ļoti apmierināta ar pasākumu.

Regularitātes posma dalībnieki sacensības aizvadīja arī «Mūsa Raceland» trasē, kur piedalījās arī divas komandas no Iecavas novada – Ingmārs Birks un Kristaps Rikāns un Dāvis Mediņš ar Kristapu Grīnbergu. Ingmārs Birks kopā ar Kristapu Rikānu startēja «Porsche-944». I. Birks piedalīties rallijā sapņojis kopš bērnības, tagad tas piepildījies. Ingmārs sevi sauc par «benzīngalvu», kas braucot iegūst adrenalīnu. Viņš atminas Stīva Makvīna teikto: «Sacensības ir dzīve, viss pārējais pirms un pēc tam ir gaidīšana.»

Stūrmanis atklāj, ka trase bijusi ļoti strauja, ceļš bijis dubļaināks. Rallija dalībniekiem bija jāpārvar sarežģīti līkumi, ieņemot pareizas trajektorijas. Ingmāram šis ir hobijs, kā viņš atzīst, pieejamākais veids, kā nodarboties ar autosportu. «Ir jānopērk sev tīkams automobilis, kas ir vecāks par 30 gadiem, jāsagatavo sacensībām, jāiegādājas ķiveres. Galvenais ir gribasspēks,» pārliecināti stāsta braucējs. Ingmārs kopā ar komandas biedru Kristapu ir bērnības draugi, kas tagad māk izbraukt sarežģītus līkumus trasē.

Kopvērtējumā PRO grupā 3. vietu ieguva Andress Toniste un Marge Arro, sudraba godalgu saņēma Arnis un Gundars Pinkas, bet uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Normunds Kalvāns un Ingus Mikuda. Hobija klasē bronzu ieguva Andris Štefenbergs un Mārtiņš Galauskis, 2. vieta pienācās Linam Žvinakevičum un Marjum Reklaitim, bet zeltu saņēma Mārtiņš un Līga Kesus.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas