Apbalvo ceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» veiksminiekus

Sestdien, 11. septembrī, ar laimējušo dalībnieku apbalvošanu Latvijas un Lietuvas pierobežā Īslīces pagasta Ādžūnos noslēdzās šīs sezonas ceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!».

Inese Turkupole-Zilpure, Bauskas tūrisma informācijas centra un ceļošanas akcijas projekta vadītāja, atklāja, ka šogad akcijā piedalījās 102 dalībnieki – 63 no Latvijas un 39 no Lietuvas.  Atbilstoši nolikumam balvām tika virzīti 66 pretendenti jeb 43 dalībnieki no Latvijas un 23 dalībnieki no Lietuvas.

Visi foto rūpīgi pētīti, nekādas manipulācijas ar «fotošopiem» nav manītas. Bijuši tādi akcijas fanātiķi, kas apmeklējuši arī objektus kaimiņzemē, kaut gan tā nebija konkursa prasība. Vietas apciemotas arī naktī, piemēram, kādi dalībnieki Zvirgzdes kāpu Vecumniekos sameklējuši un tur nofotografējušies jau krietnā tumsā, stāsta I. Turkupole-Zilpure. Viņa akcentē, ka piecu gadu laikā par «Kaimiņiem Zemgalē» jau zina ne tikai mūsu pierobežas reģionu pagastos, bet arī plašāk Lietuvā un Latvijā. Tam apliecinājums arī tas, ka viena no šī gada galvenās balvas ieguvējām ir rīdziniece.

Gandarījumu par akciju un cerību, ka nākamsezon varētu brīvi ceļot pa abām kaimiņvalstīm, pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, viņa vietnieks Aivars Mačeks un Pakrojas rajona vicemērs Virģinijs Kacilevičus.

Kā «Bauskas Dzīve» vēstījusi iepriekš, akciju organizē un galvenās balvas, četrus velosipēdus un četrus elektriskos skrejriteņus, gādājušas četras pierobežas pašvaldības Lietuvā – Pakrojas, Biržu, Pasvales un Jonišķu rajonā, kā arī tagad Bauskas novadā apvienotās agrākās Iecavas, Rundāles, Vecumnieku un Bauskas novada pašvaldības. Šī bija ceļošanas un kaimiņu iepazīšanas akcijas piektā sezona.

Tā kā starptautisku ceļošanu tomēr ierobežo «Covid-19» situācija, šovasar akcijas noteiktā prasība tiem, kuri vēlējās piedalīties balvu izlozē, bija – Latvijas iedzīvotājiem apmeklēt 17 objektus Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku pusē, bet Lietuvas iedzīvotājiem – 17 objektus Pakrojas, Biržu, Pasvales un Jonišķu rajonā. Pie objektiem dalībniekam vajadzēja nofotografēties un bildes ar akcijas objektu bija jāuzlādē mobilajā aplikācijā «Kaimini Zemgale».

Akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» balvu izlozes dienā, 3. septembrī, šķiet, «zvaigznes bija īpaši pareizi sastājušās virs Iecavas», jo no četrām galveno balvu ieguvējām trīs ir iecavnieces – Anita Kalniņa, Inese Bogdane un Natālija Kartiševa, bet ceturtā veiksminiece – rīdziniece Evita Šēfere.

Viena no izlozes veiksminiecēm ir Anita Kalniņa. Anitas un Jura Kalniņu ģimene uz Iecavu pārcēlusies pirms trim gadiem no Ogres, jaunā novada iepazīšanai šī ceļošanas akcija ir īsti lietderīga. Pats pirmais akcijas objekts, kurp devušies kopā ar vīru ar motociklu, bijusi valstu robeža Ādžūni–Žeimelis, lai te rastu virtuālos Latvijas un Lietuvas robežas simtgades vārtus.

Anita vēlreiz noteikti gribētu aizbraukt uz Rundāli un apmeklēt arī ūdensdzirnavu ekspozīciju, kas šovasar nav izdevies, tāpat pozitīvs pārsteigums bijusi Ķirbaksala Bauskā un vides objekts «Lielupes sākums». Tā kā Kalniņu ģimenei un draugu kompānijai ir tradīcija ik gadu 18. novembrī ceļot pa Latviju, jau iepriekš bijuši Skaistkalnes karsta kritenēs, kas gan daudziem citiem izrādījies līdz šim nezināms vides objekts.  

BALVU IEGUVĒJI NO LATVIJAS:

ANITA KALNIŅA – velosipēds no Bauskas novada pašvaldības;
INESE BOGDANE – velosipēds no Bauskas novada pašvaldības iestādes «Iecavas novada pašvaldības administrācija»;
EVITA ŠĒFERE – elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome»;
NATĀLIJA KARTIŠEVA –  elektriskais skrejritenis no Bauskas novada pašvaldības iestādes «Vecumnieku novada dome».

PĀRSTEIGUMA BALVAS no atbalstītājiem:
Pēterim Avsējevam – dāvanu karte (4 personām) no Rundāles ūdensdzirnavu muzeja;
Mārim Kazākam – dāvanu karte (ģimenei 4 personām) no Bauskas pils muzeja.
Avots: Bauskas TIC.


Vairāk uzzināsit «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā otrdienas, 14. septembra, numurā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas