Apbalvo gudrākos un centīgākos 1

Ziedi, smaidi, veiksmes vēlējumi un kopīga fotografēšanās. Tik daudz pozitīvu emociju valdīja Bauskas kultūras centrā, kad tajā sumināja Bauskas un Rundāles novada skolēnus – mācību priekšmetu olimpiāžu laureātus.

Apbalvoto vidū bija gandrīz visu novada skolu audzēkņi, taču visvairāk tika sumināti čaklie ģimnāzisti. Divas reizes pēc apbalvojuma aicināja Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieku Rūdi Donerblicu. Viņš guvis labus rezultātus angļu valodas olimpiādē gan novadā, gan reģionā. «Bauskas Dzīvei» jaunietis paskaidroja, ka panākumu pamatā ir gan skolotājas Anitas Vallenčukas ieguldītais darbs, gan arī paša interese par angļu valodu.

«Bērnībā skatījos multfilmas, tagad citas televīzijas pārraides angļu valodā. Jau ilgus gadus sarakstos ar vēstuļu draugiem Amerikā un Anglijā. Tā es pilnveidoju savas svešvalodu prasmes,» atklāj ģimnāzists. Viņš arī piebilda, ka piedalīšanās mācību priekšmetu olimpiādēs ir lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas, gūt pārliecību, ko tu spēj.

Par panākumiem valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē tika sveikta Bauskas Valsts ģimnāzijas 9. klases audzēkne Linda Kupča. Viņas latviešu valodas skolotāja Ināra Graudiņa meiteni raksturoja kā ļoti apzinīgu un strādīgu. Pedagoģe uzteica arī Lindas muzikālos talantus. Tas acīmredzot palīdz skolniecei labi izpausties dažādās radošās jomās.

Visvairāk – piecas – reizes uz skatuves tika aicināta ģimnāziste Annija Varkale. Jauniete guvusi panākumus matemātikā, latviešu valodā, bioloģijā, fizikā. Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu, kur rast laiku, lai sekmīgi apgūtu tik daudzas un dažādas jomas, A. Varkale atbild, ka galvenais ir regulāra un cītīga mācīšanās: «Nedomāju, ka esmu kas īpašs. Matemātika man vienkārši padodas jau no pamatskolas laikiem. Labi pārzinot šo priekšmetu, nav sarežģīti izpildīt arī uzdevumus fizikā, bioloģijā. Savukārt par iegūto 3. vietu latviešu valodas olimpiādē varu teikt – tur man vienkārši paveicās.»

Ģimnāziste piebilda, ka līdztekus mācībām viņa dzied korī, ir absolvējusi Bauskas mūzikas skolu, apgūst ģitārspēli. Taču Annija ne tikai visu laiku un enerģiju veltī mācībām. Meitene šogad ir izbaudījusi krāšņo pavasara ziedēšanu, laukos regulāri palīdz vecākiem dārza darbos.

Atbilstīgi Bauskas pašvaldības nolikumam par labiem panākumiem valsts, reģiona, arī novada mācību priekšmetu olimpiādēs skolēniem izmaksātas naudas balvas, sākot no 7,5 līdz pat 30 eiro. Kopumā novada gudrāko jauniešu apbalvošanai no izglītības nodaļas budžeta atvēlēti teju divi tūkstoši eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Lūk!

Un cik saņems koristi (no M. Jonkus vadītajiem koriem) , kuri izcīnījuši tiesības piedalīties Latvijas Skolu koru finālskatē?

pirms 5 gadiem, 2015.05.21 20:22

Vietējās ziņas