Apbalvo Zemessardzes atbalstītājus 8

24. janvārī aizsardzības nozares vadība tikās ar Latvijas darba devējiem - uzņēmumu, biedrību, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, lai pateiktos par viņu atbalstu un ieguldījumu Zemessardzes stiprināšanā, portālu informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Apbalvojumu nominācijā „Aktīvākā Zemessardzes atbalstītāja - pašvaldība" saņēma arī Bauskas novada pašvaldība. Savukārt nominācijā "Uzņēmums - Zemessardzes popularizētājs" atzinība tikusi Bauskas Kultūras centram.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš,  Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis un Latvijas darba devēji, kuri atbalstījuši Zemessardzi.

“Augsti novērtēju ikviena Latvijas darba devēja un organizācijas atbalstu mūsu dzimtenes patriotiem - zemessargiem, kuri savu brīvo laiku velta Latvijas valsts drošībai un aizsardzībai. Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas. Ceru, ka aizsardzības nozares vadības mērķtiecīgais darbs Zemessardzes atbalstītāju pulku ar katru gadu darīs aizvien plašāku,” uzrunājot pasākuma dalībniekus, uzsvēra aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Ceremonijas laikā apbalvojumus desmit nominācijās saņēma 25 aktīvākie un atsaucīgākie Zemessardzes atbalstītāji.

SIA "Ceram optec" un SIA "Latlynx" apbalvots nominācijā "Visvairāk zemessargus atbalstošais uzņēmums", AS "Delta lv" - nominācijā "Uzņēmums ar vislielāko zemessargu skaitu", AS "Sadales tīkls", tirdzniecības centrs "Rietumu centrs", AS "LPB" tirdzniecības centrs "XL Sala" un SIA "Zvārdes Šautuve" - "Uzņēmums, kas ir atbalstījis Zemessardzi kopumā".

Savukārt Latgales plānošanas reģions, Bauskas Kultūras centrs un Skrundas novada multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs saņēma apbalvojumu nominācijā "Uzņēmums - Zemessardzes popularizētājs", AS "Latvijas Valsts meži" un individuālais komersants "Guntis Macpans" - nominācijā "Uzņēmums - Zemessardzes veterāns", Daugavpils Medicīnas koledža un SIA "Urbumiņš pluss" - nominācijā "Uzņēmums - motivētājs", Latvijas Reģionu Televīzija - nominācijā "Uzņēmums - inovāciju nesējs Zemessardzei", ASV vēstniecība Latvijā, SIA "Watex", māju "Lūši" saimnieks Andris Līcītis - nominācijā "Zemessardzes stiprinātājs".

Apbalvojumu nominācijā "Izglītotājs par Zemessardzi" saņēma Ogres tehnikums un Saldus tehnikums un nominācijā "Pašvaldība - aktīvais Zemessardzes atbalstītājs" - Cēsu novada pašvaldība, Ogres novada pašvaldība, Skrundas novada pašvaldība, Bauskas novada dome un Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu apvienības Bērzgales pagasta pārvalde.

Tāpat aizsardzības nozares vadība pasniedza pateicības rakstus vēl 39 uzņēmumu, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, kuri pērn atbalstījuši Zemessardzi.

Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes bataljonu komandieru ieteikumus.

Zemessardzes atbalstītāju godināšanas pasākums jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

partijas cepumi

Patiess prieks! Attīstības Pabriks sumina jaunbiedru Dūmiņu par kopā būšanu!

pirms gada, 2020.01.27 09:02

cepumam

Tiešām lepnums par mūsu zemessargiem, kas jau no pirmās dibināšanas dienas, veidoja un darbojās ar visu savu sirdi , tie ir kārtīgi Valsts patrioti, ar stipru gribu, un savu partriotisko garu, pazīstu daudzus zemessargus, visiem ir stipras ģimenes, jo viņi ir kārtīgi vīri...kuri nekad nenodos ne savu tautu, ne valsti ne savus tuvākos. Lepojos! Tikai tas kurš spēj nosargāt savu ģimeni, nosargās arī tautu.

pirms gada, 2020.01.27 10:54

partiju staigulis

Tiešām lepnums par mūsu zemessargiem! Bet ko ir sargājis liberālo vērtību partijas cepumu saņēmējs un nacionālās apvienības uzmetējs Dūmiņš?

pirms gada, 2020.01.27 11:41

staigulim

Staigulim un ko sargā tu?

pirms gada, 2020.01.27 11:50

Vienmēr

Atzinība tiek plānā galdiņa urbējiem, ne pašiem zemessargiem.

pirms gada, 2020.01.27 09:43

zem esardzes veterans

zel un skumji ka veterani kas dibinaja zemessardzi pagastos netika uzaicinati uz 53 bataljona gadadienu

pirms gada, 2020.01.27 19:43

patriots

Plebejiem neklājas sēdēt ar patriciešiem pie viena galda. Plebeji noder vienīgi savu kungu mantas sargāšanai no citu kungu alkatības.

pirms gada, 2020.01.27 22:58

00 bataljons

Pie zemes reiz ja esi placis,
Tad sargi to,baiļpirdienos nesmacis

pirms gada, 2020.01.28 14:04

Vietējās ziņas