Apbalvotas Ekoskolas; pirmsskolas izglītības iestāde «Pasaulīte» Bauskā desmito gadu īsteno Ekoskolas programmu

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē pirmdien, 20. septembrī, notika ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 Latvijas izglītības iestādes saņēma prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp arī vairākas skolas no Bauskas novada un to pulkā Bauskas pirmsskolas izglītības iestāde (PII) «Pasaulīte», «Bauskas Dzīvi» informē PII «Pasaulīte» Ekoskolas padome.

«Bauskas PII «Pasaulītei» šis ir jubilejas gads, jo Ekoskolas programmu īstenojam desmito gadu. Ekoskolas programmā šajā mācību gadā padziļināti strādājam pie vienas no ekoloģijas tēmām – par pārtiku. Pateicamies par aktīvu darbību un atbalstu iestādes darbiniekiem, vecākiem un bērniem,» apliecina «Pasaulītes» Ekoskolas padome.

Padome uzsver, ka dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībai un novada iedzīvotājiem, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Zaļais Karogs ir Ekoskolu programmas simbols. Tas tiek piešķirts izglītības iestādēm, kuras ir parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē.

 Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programma ir vienkārša un brīvi piemērojama. Ekoskola ir atvērta un demokrātiska programma, kas sniedz iespēju bērniem veidot un īstenot aktīvu attieksmi un pieņemt lēmumus par vides uzlabošanu gan pirmsskolā, gan mājās, skaidro Vides izglītības fonds.

Ar visu apbalvoto mācību iestāžu sarakstu var iepazīties šeit http://www.videsfonds.lv/documents/apbalvoto-skolu-saraksts-2021.pdf

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas