Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apceļojot pašu novadus un pierobežu Lietuvā, iespējams laimēt velosipēdus 2

Lai atklātu Latvijas-Lietuvas pierobežas tūrisma akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», projekta darba grupa piektdien, 29.maijā, tikās sanāksmē un preses konferencē Latvijas-Lietuvas robežas tuvumā – Lietuvas pusē pie piemiņas zīmes Baltijas ceļam. Kā uzsvēra Pasvales rajona mērs Gintauts Gegužinsks, simboliska, tautas vienojoša ir šī piemiņas vieta, kur pēc ilgāka laika klātienē tiekas četru Lietuvas un četru Latvijas pašvaldību vadītāji un speciālisti.

Pierobežas apceļošanas pasākumu rīko Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku pašvaldība Latvijā kopā ar kaimiņiem Pasvales, Biržu, Pakrojas un Jonišķu rajonā Lietuvā.

Iepriekš bija plānots, ka tūrisma akcijas vērienīgāka atklāšana notiks Ausekļu dzirnavās Bārbeles pagastā, taču «Covid-19» ierobežošanas pasākumi šos plānus koriģēja, tālab uz brīdi tiekamies uz valstu robežas, «Bauskas Dzīvei» atklāja Vecumnieku tūrisma informācijas punkta konsultante Aira Odinga. Toties kaimiņu apceļošanas pasākuma noslēgums paredzēts Vecumnieku novadā.

Tūrisma akcijas koordinatore, Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Inese Turkupole-Zilpure klātesošos iepazīstināja ar akcijas noteikumiem, laika grafiku. Arī šogad visi maršrutā iekļautie 24 objekti apskatei pieejami bez maksas. Tūrisma informācijas centri, kuros no 1. jūnija iespējams saņemt akcijas bukletus un kartes, kur iespiest zīmodziņus, būšot atvērti katru dienu, ieskaitot svētdienas, norādītajā darba laikā. Vienīgais izņēmums – Pasvales, Biržu, Pakrojas un Jonišķu TIC būs slēgti 7. jūnijā, kad Lietuvā svin Tēva dienu, sacīja kaimiņvalsts tūrisma speciālisti.

Šosezon savas korekcijas ieviesusi koronavīrusa izplatība mūsu valstīs, un to ierobežojošie pasākumi lieguši sarīkot pilsētu un novadu svētkus. Tālab, atšķirībā no iepriekšējām akcijām, apmeklējamo objektu sarakstā neatradīsit šos svētkus.

Pasvales rajona TIC vadītāja Gita Rachmančiukiene pastāstīja, ka pagājušajā nedēļas nogalē Pasvales muzejā jau dzirdējusi latviešu valodu. Gan Gita, gan viņas kolēģi cer un tic, ka šosezon akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» dalībnieku skaits varētu augt, jo ierobežojošās situācijas dēļ mūsu valstu iedzīvotāji varētu vairāk doties braucienos pa Latviju un Lietuvu. G. Rachmančiukiene atklāj, ka Pasvalē šovasar akcijas objektu sarakstā iekļauts 2018.gadā uzstādītais piemineklis Polijas un Lietuvas valdniekam Sigismundam II Augustam; jau iepriekšējos gadus lielu popularitāti izpelnījies Dzirnakmeņu muzejs un Brīvības cīņu memoriāls Jonišķēlē, kur ir atdusas vieta gan Neatkarības karā kritušajiem, gan par Lietuvas brīvību 1944. – 1953. gadā bojāgājušiem partizāniem.

Tūrisma maršrutā iekļauti 24 objekti – 12 no katras valsts un pa trim no katras pašvaldības teritorijas.

Ceļotājiem svarīgu informāciju skaidro I. Turkupole-Zilpure: «Lai saņemtu zīmogu, akcijas dalībniekam ir jānofotografējas pie vismaz 16 no 24 akcijas objektiem (jāuztaisa pašbilde vai jāpalūdz kādam citam, lai nofotografē). Zīmogu akcijas drukātajā kartē varēs saņemt Bauskas, Vecumnieku, Biržu, Pasvales, Pakrojas, Jonišķu tūrisma informācijas centrā, uzrādot fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam akcijas dalībniekam un akcijas objektam. Lejuplādējot mobilo aplikāciju «Kaimini Zemgale», savu selfiju varēs pievienot turpat pie objekta vai arī vēlāk, kad pieejams internets.»

Iesniedzot apzīmogotās akcijas kartes Bauskas, Vecumnieku, Biržu, Pakrojas, Pasvales vai Jonišķu tūrisma informācijas centrā vai lejupielādējot tās mobilajā aplikācijā līdz 5.oktobrim, būs iespēja pretendēt uz kādu no balvām: četriem Lietuvas Šauļu rūpnīcā ražotiem velosipēdiem un četriem elektriskajiem skrejriteņiem. Tos pašvaldību vadītāji arī turpat Saloču pierobežā piektdien izmēģināja – ripoja labi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Pašvaldības speciāliste

Jau 4 mēnešus neesmu bijusi atvaļinājumā dienvidos.

pirms 2 mēnešiem, 2020.05.30 11:01

Vietējās ziņas