Apgūst citu novadu pieredzi 1

Vecumnieku uzņēmējdarbības atbalsta grupa mācību braucienā iepazina Ozolnieku, Jelgavas, Dobeles un Tērvetes novadu lauku uzņēmēju pieredzi.

Vecumnieku novada pārstāvji iepazina vairāku saimniecību darbu un produktus.

Dalbē četrus gadus darbojas SIA «Antek», kas galvenokārt nodarbojas ar ķiploku audzēšanu un pārstrādi. Saimniece Antra, cienājot ar ķiploku zupu, ķiploku grauzdiņiem un ķiploku tēju, pastāstīja, ka ķiploki tiek audzēti pushektāra platībā, un viss saražotais ir roku darbs.

Galvenais mērķis ir ražojot padarīt katru produktu īpašu, radīt jaunas receptes, kuru pamatā ir pašu audzēti dārzeņi un garšvielas. Tiek gatavoti konservi no tomātiem, kabačiem, paprikas un citiem dārzeņiem, un visur klāt ir ķiploks, uzsvēra Antra. Nākotnē tiek plānots piedāvāt dažādus ievārījumus ar ķiploku. Vislielāko uzmanību no apmeklētāju puses izpelnījās ķiploku ledenes.

Jelgavā ciemiņus laipni uzņēma veikalā «Amatnieku sēta». Tajā vienkopus pieejama 48 mājražotāju un amatnieku produkcija ne tikai no pašu, bet arī no kaimiņu novadiem. Veikaliņā viena telpa atvēlēta pārtikas precēm, otra iekārtota kā lauku mājas istaba ar amatnieku darbiem.

Dobelē Vecumnieku grupa iepazina vietējo ražotāju veikalu «Visu vai neko!». Tajā pieejama mājražotāju un amatnieku produkcija – maize, dārzeņi, ogas, augļi, garšvielas, tējas, mājas kūkas, vilnas dzija no pašu audzētām aitām, dekupētas sveces u. c.

Kroņaucē ar siltām pusdienām laipni sagaidīja SIA «A.R.D. Mēnestiņš» saimniece, kura vada veikalu un kafejnīcu, cep gardumus un uzņem tūristu grupas.

SIA «Tērvetes maize» īpašnieks Jānis iepazīstināja ar savu ceptuvi. Pieredzi ieguvis uzņēmumos «Lāči» un «Svētes maize», saimnieks izlolojis paša maizes ceptuvi, kas jau vairāk nekā gadu veiksmīgi darbojas viņa dzimtajās mājās.

Vilces pagastā Lolita Duge nodarbojas ar piparmētru audzēšanu un pārstrādi. Piparmētru namiņā bija iespēja iepazīties ar vairāk nekā desmit šķirņu mētrām, nobaudīt dažādu mētru tēju un uzzināt ko vairāk par mājražošanas procesā iegūtajiem pārstrādes produktiem – piparmētru sīrupu, pulveri, sejas toniku u. c.

Brauciens noslēdzās Sesavas pagastā, Mālkalnu ģimenes zemnieku saimniecībā «Blūdži», kur jau piecus gadus tiek ražots siers. Te ir iespēja degustēt un iegādāties pašu gatavotu sieru, dārzeņu salātus un konservējumus, kas tapuši no dabiskām izejvielām. Vecumnieku braucēji izmantoja iespēju nogaršot un iegādāties oriģinālu produktu – «Īpašo marinēto sieru», kas izpelnījies atzinību Baltijas valstīs lielākajā pārtikas izstādē «Riga Food 2014», iegūstot pirmo vietu nominācijā »Tautas garša».

Transportu braucienam nodrošināja Vecumnieku novada dome, programmu veidoja Lauku konsultāciju un izglītības centra Dobeles nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Raimonda Ribikauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas