Apkopo viedokļus par zemnieku tirdziņu 4

Zemnieku tirdziņš Bauskā darbu varētu sākt tikai aprīlī. Tādu informāciju «Bauskas Dzīve» ieguva Bauskas rajona Padomē no biedrības «Bauskas rajona lauku partnerība» koordinatores Egijas Stapkevičas. Rajona zemniekiem izsūtītas anketas, kurās aicināti paust savu viedokli par šāda tirgus nepieciešamību. Atbildes gaidīs līdz 20. martam. Ja tajās būs atbalstoši viedokļi, tad biedrība tirdzniecības organizēšanu turpinās. E. Stapkeviča piebilda, ka noskatītā tirdzniecības vieta esot Bauskas Rātslaukumā. Protams, šī vēlme vēl jāsaskaņo ar vietējo pašvaldību. Brunavas pagasta piemājas saimniecības «Kāpostnīca» vadītāja Iveta Ļekūne atbalsta šādu ieceri: «Izbraukuma tirdzniecībai mums ir nokārtoti visi dokumenti, šajā jomā problēmām nevajadzētu rasties. Ieceri atbalstu, jo mums būs iespēja papildus realizēt savu produkciju, ieguvēji noteikti būs arī pircēji.» Zemnieku zaļos tirdziņus Latvijā organizē biedrība «Partnerība Daugavkrasts». Bauskā tas top sadarbībā ar biedrību «Bauskas rajona lauku partnerība». Biedrības «Partnerība Daugavkrasts» valdes priekšsēdētājs Māris Belovs stāsta, ka šajos tirdziņos pircējs saņems preces, zinot to ražotājus un izcelsmi. Zemniekiem būs iespēja par produkciju gūt atbilstīgu samaksu bez starpnieku uzcenojumiem.  Aģentūra LETA vēstī, ka šādi tirdziņi jau darbojas Rīgā, Mežaparkā, Berga bazārā, pie tirdzniecības centra «Spice», pie Kongresu nama, arī Straupē un citur Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Robertsr

Rātslaukuma tirdziņš papildinās domes kasi un iespējams tirdzniecības vietas būs lētākas. Un kādu brīdi būs jauna vietiņa par ko priecāties.

pirms 12 gadiem, 2009.03.09 23:21

...

līdz smieklīgumam bezjēdzīgi
.. izskatās, ak kādam darīt nav ko

pirms 12 gadiem, 2009.03.08 20:47

Es

Arīnesaprotu kādēļ vajag vēl vienu tirgu, ja divi jau Bauskā ir? Var taču izmantot tos, papildinot preču piedāvājumu!

pirms 12 gadiem, 2009.03.08 15:35

Nesaprotu

Bauzes tirgū ir milzīgi plaša neizmantota teritorija, ideāli piebraucama vieta, tuvumā daudzdzīvokļu mājas - lieliskākā vieta zemniekiem, kur tirgoties visas nedēļas garumā. Kāpēc jāizdomā ritenis atkal no jauna? Lai pilsētas Dome un rajona Padome sadarbojas ar Bauzes tirgus vadību un jautājums būs atrisināts. Domāju, ka ir iespējas izveidot arī vairāk nojumes, lai lietus laikā tirgotājiem ērtāki apstākļi. Bet, nu protams.... ja vajag par tuksnesi pārvērsto Rātslaukumu apdzīvot.... Parasti jau šādi tirdziņi atrodas pēc iespējas blīvi apdzīvotos pilsētas rajonos.

pirms 12 gadiem, 2009.03.08 14:47

Vietējās ziņas