Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkopos datus par kūtsmēslu krātuvēm

Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Bauskas nodaļa apkopos datus par lopkopības saimniecībām, kam var rasties problēmas ar kūtsmēslu krātuvēm.

Daudzas saimniecības Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novadā jau atbilst Eiropas vides prasībām, kas vasarā stāsies spēkā kūtsmēslu krātuvēm, «Bauskas Dzīvei» sacīja LLKC Bauskas nodaļas vadītāja Eleonora Maisaka.

«Pārbaudīsim, cik lopkopības saimniecību vēl nav izpildījušas savstarpējās atbilstības prasības. Mums ir datubāze, kur reģistrētas ziņas par saimniecībām. Ir vēl tādas, kam kūtsmēslu krātuvju atbilstība nav atrisināta. Ja tādu būs vairāk, rīkosim semināru par iespējām saņemt finansējumu kūtsmēslu krātuvju būvei, ja ne – sazināsimies ar katru saimniecību un informēsim zemniekus individuāli,» skaidro E. Maisaka.

Jau vēstīts, ka Lauku atbalsta dienests atvēris četru miljonu eiro atbalsta programmu kūtsmēslu krātuvju pielāgošanai. Zemnieki, kuriem tā saņemšana ir aktuāla, var apmeklēt Valsts lauku tīkla rīkotu semināru 30 aprīlī LLKC Jelgavas birojā.

Tajā tiks sniegta informācija par nosacījumiem atļaujas vai apliecinājuma saņemšanai dzīvnieku novietnēm, kūtsmēslu glabāšanas prasībām pēc Eiropas regulas, atkritumu, ražošanas un sadzīves notekūdeņu, kā arī aukstumiekārtu apsaimniekošanu un dabas resursu nodokli. Kūtsmēslu krātuvju projektēšanu un būvniecību skaidros SIA «Neoprojekts» būvinženieris Jānis Ruško. Vairāk informācijas vietnēs laukutikls.lv un llkc.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas