Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apkopoti pierobežas apceļošanas akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» šīs sezonas rezultāti

Rundāles pilī sestdien, 13. oktobrī, tika rezumēta un noslēgta sezona Latvijas–Lietuvas pierobežas apceļošanas akcijai «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!». Otro gadu šis kaimiņu apciemošanas projekts norisinās pēc Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) vadītājas Ineses Turkupoles-Zilpures iniciatīvas.

Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada pašvaldības Latvijā un Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības Lietuvā šai sezonai bija izveidojušas kopīgu ceļojumu maršrutu. Informācija bija apkopota brošūrā latviešu un lietuviešu valodā. Maršrutā iekļautas 40 apskates vietas un astoņi pasākumi. Savukārt ceļošanas akcijā «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», kuras gaitā jāsavāc brošūrā zīmodziņi no katra noteiktā objekta, lai būtu iespēja piedalīties laimestu izlozē, tika piedāvātas 24 vietas – no katras iesaistītās pašvaldības divi apskates objekti un viens sarīkojums, skaidro I. Turkupole-Zilpure.

Kā informē Bauskas TIC vadītāja, šogad saņemts vairāk akcijas karšu ar zīmodziņiem – 128, pērn to bija 97. Diemžēl nolikumam neatbilda 13 anketas. Veicināšanas balvu iegūšanai tika virzītas 99 anketas, turklāt 38 Latvijas iedzīvotāju anketas un 56 Lietuvas anketas varēja laimēt velosipēdus. Četrus divriteņus akcijas dalībniekiem no Latvijas dāvā četras Lietuvas pašvaldības; četrus velosipēdus akcijas dalībniekiem no Lietuvas dāvā četras Latvijas pašvaldības. Visi astoņi veiksminieki sestdien Rundāles pils pagalmā saņēma laimētos, pašvaldību dāvātos divriteņus.

Daudzi pārrobežas ceļojumu akcijas «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!» dalībnieki un organizatori noslēguma konferencē atzina šī projekta vērtību informācijas un ideju ieguvē. Pieredzes apmaiņai, piemēram, interesanta ir Lietuvas tūrisma informācijas centru rīkotā akcija «Saliec Lietuvu!».

Jonišķu tūrisma un biznesa centra direktore Jurgita Bučinskiene stāsta, ka Lietuvas 60 rajonos katrā iespējams nopirkt magnētiņu, kas ir konkrētā rajona teritoriālās kontūras formā. Ja esi bijis visos 60 rajonu centros, iegādājies magnētiņu, tad, visus saliekot kopā, tu esi izveidojis Lietuvas karti – kā puzli no lauznīšiem. Ažiotāža šajā aktivitātē ir tik liela, ka drīz vien vairākos rajonos visi magnētiņi izpirkti, arī mums tuvajos Biržos. Lietuvas apceļotāji no Viļņas un Kauņas atklāj, ka, piemēram, uz Jonišķiem citādi nemaz nebūtu atbraukuši, tikai akcijas dēļ... Interesi raisošs pasākums, turklāt Lietuvas rajonos veiksmīgs arī no biznesa viedokļa, apstiprina J. Bučinskiene.

Vēl kāda atziņa – akcija veicinājusi tūristu un viesu plūsmu apskates objektos, kas līdz šim mazāk zināmi un apmeklēti. Kā sacīja Skaistkalnes pagasta senlietu krātuves «Novadnieki» vadītāja Laima Indriķe, pateicoties šai akcijai, lietuvieši vismaz beidzot piestāj Vecumniekos. Līdz šim tikai cauri izskrēja vai garām pabrauca. Tādējādi tika iepazīta arī saimniecības «Mačēni» senlietu krātuve «Sendienas» Skaistkalnē. Plašāk nezināmām apskates vietām akcija devusi lielu pievienoto vērtību, un arī ceļotājiem nāk klāt jauna informācija un iespaidi.

Šosezon visvairāk apmeklēts akcijas gaitā bija Pasvales kriteņu parks, Pasvales muzejs un Bauskas luterāņu baznīca.

Ir plānots ceļošanas akciju turpināt arī nākamgad, tiks domāts par jauninājumiem un attīstību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas