Apmaiņā pret namu Bauskas Bērnu bibliotēkai pašvaldība TM piedāvā SIA «Vides serviss» ēku 33

Apmaiņā pret ēku, kurā pašlaik atrodas Bauskas Bērnu bibliotēka, pašvaldība Tieslietu ministrijai (TM) varētu piedāvāt citu ēku, pēc šodien notikušās tikšanās ar TM pārstāvjiem pauda Bauskas novada domē.

Novada administrācijas vadība šodien tikās ar TM pārstāvjiem, lai klātienē abas puses izrunātu situāciju par Bauskas Bērnu bibliotēkas telpu likteni Uzvaras ielā 3. Bauskā uz tikšanos bija ieradies Tiesu administrācijas vadītājs Andris Munda un tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs.

Ministrijas pārstāvji esot uzsvēruši, ka viņi nav ieinteresēti "izlikt uz ielas" Bauskas Bērnu bibliotēku no pašreizējās atrašanās vietas Uzvaras ielā 3. Tieslietu ministra biroja vadītājs paudis, ka svarīgākais ir atrast risinājumu, kuru atzītu par labu esam abas puses.

"Līdz šim Bauskā mums nav izdevies atrast piemērotas telpas Zemgales rajona tiesas vajadzībām. Lai Zemgales rajona tiesa varētu turpināt darbu pašreizējās telpās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī Zaļajā ielā 12, Valsts policijas pārstāvji izvirzījuši neizpildāmas prasības - mums jāizremontē ne tikai TM vajadzībām nepieciešamās telpas, bet arī viss policijas iecirknis. Šādiem nosacījumiem mēs nepiekrītam," par TM iemesliem atstāt telpas Zaļajā ielā 12 pašvaldības pārstāvjus informējis Bukšs.

Savukārt Munda atklājis, ka sadarbībā ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) Bauskā apskatītas trīs ēkas. Neviena nav atzīta par piemērotu TM vajadzībām. "Visas trīs apsekotās ēkas prasa lielus finansiālos ieguldījumus. Šajos namos nav darbiniekiem piemēroti apstākļi, arī arhīva vajadzībām telpas tur nav. Esam ieradušies Bauskā, lai kopā ar pašvaldību atrastu labāko risinājumu, kurš būtu tīkams abām pusēm," atzinis Munda.

Uzklausot ministrijas pārstāvjus, Bauskas novada vadība izteica piedāvājumu Zemgales rajona tiesu pārcelt uz SIA "Vides serviss" ēku Salātu ielā 7, kurš pašlaik atrodas pašvaldības SIA "Vides serviss" birojs, jo uzņēmums turpmāk atradīsies SIA "Bauskas ūdens" telpās Biržu ielā 8, un TM vajadzībām telpas Salātu ielā varētu tikt atbrīvotas nākamā gada pirmajā ceturksnī. Šādu variantu atbalstījušas abas puses.

Tāpat tika apspriesta maiņas iespēja - valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3 bez atlīdzības valdījumā tiktu nodota pašvaldībai, bet pašvaldībai piederošā ēka Salātu ielā 7 - TM. Pie šāda scenārija pašvaldībai būtu lielāka rīcību brīvība, lai, piesaistot projektu līdzekļus ēkai Uzvaras ielā 3, kur nākotnē plānots pārcelt arī Bauskas Centrālo bibliotēku, varētu īstenot ēkas siltināšanas, vides pieejamības labiekārtošanas un citus projektus, pauda pašvaldībā.

Pēc tikšanās TM pārstāji informējuši pašvaldību, ka tiek apturēts jautājums par Bauskas Bērnu bibliotēkas telpu izmantošanu ministrijas vajadzībām līdz brīdim, kad TM būs atzinums, ka telpas Salātu ielā 7 atbilst ministrijas funkciju nodrošināšanai.

Iepriekš Bauskas novada pašvaldība pauda neizpratni, ka valsts īpašumā esošā ēka Uzvaras ielā 3, kura tikusi solīta Bauskas Centrālās bibliotēkas vajadzībām, bez atlīdzības valdījumā nodota nevis pašvaldībai, bet TM.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina aģentūrai LETA klāstīja, ka piemērotas telpas bibliotēkai vietvara meklējusi gandrīz desmit gadus un bija iecerējusi jau drīzumā sākt ēkas Uzvaras ielā 3 tehniskā projekta izstrādi. Ēka Kalna ielā, kur pašlaik atrodas Bauskas Centrālā bibliotēka, ir sliktā tehniskā stāvoklī, un tajā nevar tikt nodrošinātas vides pieejamības prasības.

Pēc saziņas ar VNĪ pašvaldībai ticis solīts, ka VNĪ sagatavos un virzīs izskatīšanai Ministru kabineta (MK) rīkojuma projektu par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3 nodošanu bez atlīdzības Bauskas novada domes īpašumā.

"Liels bija pašvaldības pārsteigums, kad MK rīkojuma vietā par ēkas Uzvaras ielā 3, Bauskā, nodošanu bezatlīdzības lietošanā Bauskas novada pašvaldībai pēc gandrīz pusgadu ilgas klusēšanas, 2020.gada 11.augustā, tika saņemta VNĪ informatīva vēstule par nekustamā īpašuma Uzvaras ielā 3, Bauskā, nodošanu bez atlīdzības TM valdījumā tās funkciju nodrošināšanai," apgalvoja pašvaldībā.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka lēmumu par telpu pārņemšanu Uzvaras ielā 3 dome pieņēma 2019.gada beigās.

Toreiz tika ziņots, ka Centrālā bibliotēka atrodas Bauskas Kultūras centra ēkā Kalna ielā 18, trešajā stāvā, šaurās un grūti pieejamās telpās. Iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem un gados veciem cilvēkiem bibliotēkas pakalpojumi nav pieejami. Turklāt arī telpu tehniskais stāvoklis ir kritisks, Būvniecības valsts kontroles birojs jau ir aizliedzis ekspluatēt bibliotēkas krātuvi un lasītavu, jo telpu grīdu pārsegumu nestspēja ir neatbilstoša.

Pašvaldība vērsās VNĪ ar priekšlikumu par ēkas Uzvaras ielā 3 nodošanu pašvaldības īpašumā bez atlīdzības. VNĪ pašvaldību informējuši, ka neiebilst pret nekustamā īpašuma nodošanu pašvaldībai.

Pievieno komentāru

Komentāri 33

Pensionāre

Lieku reizi pārliecinos,ka mūsu valsts izpildvarai dziļi vienaldzīgs ir viss,kas notiek ārpus Rīgas.Kā ienāk prātā,tā rīkojas.Vai tad tiešām tikai tagad varēja atbraukt uz Bausku un apspriest šo jautājumu?(Starp citu,personīgi es nedomāju,ka Vides servisa ēka būtu laba ideja.)

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 12:44

plenn

kinoteatra eeka laba vieta un viss! Cik reižu Jums jaasaka!!???.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 12:51

to plenn

Kīnoteātris ir privātīpašums, nopērc un uzdāvini.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 15:10

a

Kāpēc Bauska joprojām nav spējusi uzbūvēt jaunu, modernu bibliotēku un kultūras centru. Laikam naudas vairs nav...

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 16:07

to to

nopērc un uzdāvini- kas, jūs tur domē no dāvinājumiem un naudas apgūšanas vien pārtiekat?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 11:42

to to to

Kāpēc tu domā , ka Bauskas iedzīvotāji ir tikai tu un domes pārstāvji?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 14:43

Krāna ūdens

Bet kur tad Bauskas ūdens pārvācās?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 12:51

Inga

un kur ta Videss serviss paliks?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 12:52

to inga

Tu domā, ka vienā ēkā tie abi sakausies?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 15:12

VDH

NU GAN JAU SĀKĀS ĪSTS BARDAKS ! CILVĒKI JAU VAIRS NESAPROT KO VISPĀR DARA !!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 13:41

Pirtniece

Nepiekrītu šai idejai itin nemaz, atņemt ēku kurā uzņēmums ir gadiem, kāpēc tad neņemat nost citām iestādēm

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 13:46

Dita

Šis gan ir labs variants, protams, ka Vides servisa ēkā lai ir tā tiesa. Ļoti labi. Beidzot redzams ka ir arī labas idejas saspīlējumu reizēs. Atjaunos ēku blakus baseinam un jau tas rajons par vienu skaistu ēku vairāk Bauskā. Bet vecajā kinoteātrī tak nevar īsti piekļūt. Kā tad tur to satiksmi izmainīs? Domājiet taču reāli. Kā pie tās ēkas varēs piebraukt mašīna, kur pārvietojas cilvēks ratiņkrēslā? Blakus ir lielas nozīmes šoseja un mazos pieslēgumus nevar nemaz tā veidot.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 14:07

bet?

kāda vaina būtu bibliotēkai VS telpās? Kā nekā savs ir savs

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 20:00

jautrītis

Nu īstens LV žurnalistikas paraugs ! Galvenais kaut ko saskribelēt !

Biržui ela 8 - Vispār jau tā ir jaukta statusa kopīpašums, kur tik vienkārši SIA "Vides Serviss" neieliksi. Nav saprotams kāds tam sakars ar Bauskas ūdeni - Biržu 8a. Ļoti Iespējams, tam visam ir kaut kāds sakars ar Biržu 8b, kur reali darbojas SIA"Vides serviss".

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 16:01

bez 100g

Īsteni jautrā prātā rakstīji, jautrīt. Pats savu skribelējumu vismaz saprati?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 21:59

iedzīvotāja

Ļoti pareiza izvēle un vēl būtu pareizāk ja šos dienestus siltumtīklus,vides servisu. ūdenssaimniecību apvienotu vienā uzņēmumā lai būtu viens rēkins ko maksāt

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 17:59

to plenn

privatipasums!? ta kadel tur aug jau kruumi un neplauta zale gadiem?? pasa pilsetas centra!?? brauc cilveki garaam, skataas, nevar uzlikt kaartigu sodu par ipasuma nesakopsanu, a!!?? Gudrīši baigie!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.11 19:41

...

Tā vides servisa ēka tagad sakrāsota drūmā tumšā krāsā, tieši kā priekš tiesas, vēt pagrabā cietumu ierīkot un uz blakus esošo baseinu naktī varēs vest pratināt tiesājamos, slīcinot, kā senos laikos.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 11:59

!!!!!!!!

Ja negrib apsaimniekot godprātīgi,tad nav vajadzīgs šāds vides serviss.Apvienot kopējā kantorī ar vienu priekšnieku,bet tādu kurš grib strādāt nevis izsaimniekot,kā ir tagad.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 12:42

100 x !

Glupzemes leišmalē Bauskā kaut ko apsaimniekot godprātīgi ir neiedomājami !

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 16:25

Vai tad tas nav redzams?

Bauskas domes vadītājs ir palīgskolas līmeņa intelektuālis ar atvērtu muti un nesakarīgu runāšanu. Lai dzīvo ZZS!!!

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 18:10

njjaa

- un taas melnaas uusas galigi vinam garaam, atadina kaa citu vietu. )))

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 23:11

invalīds

Kādēļ visu apkārtējo māju lielgabarīta atkritumi tiek izsviesti pie Dārza ielas 22 konteineriem. Kad beigsies ņirgāšanās par šiem iedzīvotājiem un Vides serviss atrisinās šo nekaunību.Mēs sauksim Bez tabu un visas atrunas,ka tas nav iespējams beidzot beigsies.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.12 22:32

zināšanai

Vispār jau tur nav rakstīts- tikai Dārza iela 22, tur met atkritumus arī Dārza 14 un Dārza 24, ja kas. Un jūsu māju apsaimniekošanas tāmēs ir pozīcija- lielgabarīta atkritumu izvešana un daudzums nav norādīts..

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 10:07

invalīds

Šādu nekaunīgu skribelējumu var iemācīties tas kurš strādā šajā pieminētajā servisā.Tu negribi samaksāt par šiem atkritumiem mūsu vietā,vai norādi kur ir tavs konteiners.Bet tu jau kā tārps parazitē uz citu rēķina.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 12:54

invalīdam

Skribelējumus vispār gan raksta nevis mācās, tas tā-skaidrībai. Aklas dusmas aptumšo prātu un tu esi gatavs pārkost rīkli ikvienam, kas neslavina tavas idejas. Norimsti un būs tev pašam labāk.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 14:49

Raimonds

Īstais laiks saņemties , un atbrīvot pirmo stāvu bibliotēkai Domes pirmajā stāvā, vai mums vajag 5 sbiedrisko attiecību speciālistus , 15 musosrus , kas katru mēnesi vadā 20 zilišus uz dzīvesvietu, transporta nodaļu utt., domājam par iedzīvotājiem , kopš novadu izveides ir panākts straujš attīstības virziens , no 28 400 esam palikuši 24 000 , vēl 10 gadi un būs riktīga attīstība. . Domes pirmo stāvu bibliotēkai

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 14:13

Lēmums

Nu ko domes darboņi - nepatīk ??? Mēs būsim bez Jums - JŪS bez MUMS NĒ>

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 16:51

21 Gadsimts

nost ar pašvaldību patvaļu, biliotēku ja jau ļoti vajag , iekārtojam domes ēkā , šis gājiens , VNĪ atņēma ēku nedrīkst notikt, tādēļ būvējam nākošo mega projektu ar atkatiem , pēdējā odziņa , lai bluķi nodofu ekspluatācijā -....................................... jānojauc garāža???????????????????????????????? kur bija bīvaldes 16 speciālisti?????????????????????????????- "" cik cilvēku vēl lasa grāmatas""

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 17:18

to 21.gadsimts

Dzērumā gan komentēt nevajadzētu, tiem, kas skaidrā, grūti saprast.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 20:32

to 21.gadsimts

Ja jau pat dzērumā cilvēki saprot , ka jūs pieci sabiedrisko speciālistu esat par daudz, un katru mēnesi lasot PP ziņas , ka'25 esot nogādāti dzīvesvietā. Interesanti kāds T Nr šim musoru pakalpojumam?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 21:05

Ivars

Bērnu bibliotēku lai taisa 1. Vidusskola

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.13 23:10

Robs

Jālikvidē izglītības nodaļa.Jēgas nekādas,palīdzības nekādas.Būs labas telpas.
Pietiks visiem.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.16 21:27

Vietējās ziņas