Apmeklētājus aicina uz Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētkiem Iecavā

Latvijas bērnu un jauniešu 35. folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku” (PEPT) notiek šajā nedēļas nogalē, 18. un 19. maijā, Iecavā, pulcējot ap 1500 dalībnieku.

PEPT ir vienīgā nacionāla mēroga programma, kurā bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem apgūst latviešu nemateriālo kultūras mantojumu, to izzinot un praktizējot visa mācību gada garumā. Dalībnieki apgūst tradicionālo dziedāšanu, dejošanu, muzicēšanu, rotaļas un stāstu stāstīšanas prasmes, piedaloties PEPT programmas notikumos.

Projekta vadītāja Māra Mellēna skaidro: “Tradicionālās kultūras, īpaši nemateriālā kultūras mantojuma apgūšana un pārmantošana, bērnu un jauniešu vidē ir būtiska mūsdienu kultūras sastāvdaļa. Globalizācijas laikmetā dalībniekiem ir iespēja piedzīvot savu etnisko un kultūras identitāti, pārmantot prasmes un zināšanas, tās izmantojot šodien.”

Dalībnieki ik gadu izzina kādu no tautas tradīcijām, kas ir veltīta konkrētai tēmai. Šogad PEPT tēma ir „Rotā saule, rotā bite”, saskaņā ar kuru dalībnieki ir apguvuši zināšanas, prasmes un iemaņas daudzveidīgos folkloras žanros. Iecavas novads, kur šogad notiek svētki, ir zināms ar savām biškopības tradīcijām, zemkopības un amatniecības tradīcijām, ar kurām dalībnieki tiks iepazīstināti, skaidro organizatori, kas ir kultūras biedrība „Aprika“ sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Galvenie festivāla notikumi sestdien, 18. maijā, ir svētku atklāšanas koncerts „Skanēdama bite skrēja”, kas sākas plkst. 11 pie Iecavas mūzikas un mākslas skolas, kā arī plkst. 18 PEPT folkloras konkursu laureātu koncerti, kam norise vienlaicīgi trīs vietās ciemā: Iecavas kultūras namā, Iecavas Sv. Antona Romas Katoļu baznīcā un Iecavas vidusskolā.

Galvenie festivāla notikumi 19. maijā, svētdienā, ir svētku dalībnieku gājiens no Iecavas domes uz Iecavas estrādi, sākums plkst. 10; tad plkst.10.30 Iecavas estrādē svētku noslēguma koncerts “Rotā saule, rotā bite – pienenēs, purenēs” un 13.45 rotaļu sarīkojums “Rotaļu vija Latvijai”.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas