Applūduši «Mazklētnieki» pie Iecavas 4

Ūdens «Mazklētnieku» sētu pie Iecavas ciemata robežas Dartijas pusē pārņem jau otro gadu, jo kāpjošos gruntsūdeņus, visticamāk, vairs nenovada 90. gados izjauktā meliorācijas sistēma, «Bauskas Dzīvei» stāsta saimniece Dzintra Skaidrīte Bite.Pensionāre vairākkārt lūgusi palīdzību gan pašvaldības vadībai, gan kapitālsabiedrībai «Dzīvokļu un komunālā saimniecība», taču saņēmusi atteikumu ar pamatojumu, ka privātīpašniekam par visu jāatbild pašam.«Rudenī biju pie Iecavas novada domes priekšsēdētāja Jāņa Pelša kunga, viņš teica - ejiet pie pašvaldības lauksaimniecības speciālista Stepana Drozdova kunga, aizgāju pie Drozdova kunga - brauciet uz Jelgavu, sniedziet projektu meliorācijai,» satraukta «Bauskas Dzīvei» stāsta māju saimniece. Tiesa, ka meliorācijas atjaunošanai ar Lauku atbalsta dienesta (LAD) starpniecību var saņemt Eiropas atbalstu, taču kundzei gados šādu dokumentu sagatavošana šķiet pārāk sarežģīta, turklāt, pat ja naudu iegūtu, tas nesola tūlītēju glābiņu.Šonedēļ situācija «Mazklētniekos» vēršas ārkārtēja - iekļūšanai dzīvojamā mājā gar sienu atlikusi divu pēdu platuma taciņa, līdz kūtij jābrien zvejnieku zābakos, mājas sargs stāv teju līdz vēderam ūdenī, notikuma vietā pārliecinājās «Bauskas Dzīve».Ceturtdien nācies no dziļurbuma akas izcelt dzeramā ūdens sūkni, lai tas nesabojātos, akai applūstot, kā noticis pagājušajā rudenī, stāsta Dz. S. Bite. No akas ūdeni ņem arī kaimiņu māja otrpus ceļam. Pāris dienām dzeramo ūdeni «Mazklētnieku» saimniecei atvedis dēls no Ķekavas.Dz. S. Bite šajā mājās mīt no 1985. gada, namiņš celts vēl padomju laikos. Problēmas ar lieko mitrumu radušās 90. gadu otrajā pusē, kad kaimiņu zemes saimnieks nolīdis veco ābeļdārzu, izcēlis no zemes drenāžas caurules un nojaucis meliorācijas akas. 1999. gadā «Mazklētnieki» atvēlējuši 400 latu dīķa rakšanai, taču tas pēdējos gados arvien kāpjošo gruntsūdeni vairs nespēj uzņemt.Mājas saimniecei būtu jāiesniedz rakstisks pieprasījums pašvaldībā, kā pirmo soli iesaka opozīcijas deputāti Astrīda Vītola (PS) un Atis Avots (LSDSP). Deputāte Beāta Mīlgrāve (PS) solās paziņot pašvaldības Sociālajam dienestam, kas varētu organizēt dzeramā ūdens piegādi vai pagaidu naktsmājas. Viņasprāt, pašvaldībai jāpalīdz sagatavot meliorācijas projekta pieteikumu LAD, turklāt sistēmas atjaunošanā jāpiedalās arī tās izjaucējam.Iecavas pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs, «Bauskas Dzīves» sazvanīts, solījās ceturtdien , 7. aprīlī, pēcpusdienā apmeklēt applūdušo sētu un novērtēt, vai var ko līdzēt.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mūždien kašķīga tantīte...un vai tam dēlam rokas zem vienas vietas neaug, ja reiz mātei nevar palīdzēt atrisināt šo problēmu... tuvākais veikals ir kādu 1km, vai tiešām ūdens no Ķekavas jāved.. pie šādām benzīna cenām .. vajag tik rakt, nevis vizināties ar ūdens bonzelēm..

pirms 10 gadiem, 2011.04.08 21:18

gruntsakmens

Kas tas par kāpjošo gruntsūdeni? Esmu sastapis tikai krītošo gruntsūdeni...

pirms 10 gadiem, 2011.04.08 19:29

cits sargs

Ja saimniece nevar savu mājas sargu, kas viņai, visticamāk, uzcītīgi kalpojis daudzus gadus, pārcelt uz citu vietu, lai viņam nav jāmirkst ūdenī, tad man nav viņas žēl

pirms 10 gadiem, 2011.04.08 14:31

dzīvnieku draugs

mājas sargs stāv teju līdz vēderam ūdenī, notikuma vietā pārliecinājās «Bauskas Dzīve».

Vai tad to mājas sargu arī kādam no pašvaldības vai redakcijas jāierodas pārvest citā vietā?

pirms 10 gadiem, 2011.04.08 10:16

Vietējās ziņas