Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Aprīļa pilienos» panākumus gūst Lietuvas un Polijas jaunie mākslinieki

Starptautiskajā populārās mūzikas izpildītāju konkursā – festivālā «Aprīļa pilieni» – vairākums uzvarētāju ir no Lietuvas, portālu informē Īslīces kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne.

VII Starptautiskais populārās mūzikas izpildītāju konkurss «Aprīļa pilieni» Īslīces kultūras namā notika 26. un 27. aprīlī. Jau 17. pavasari konkurss pulcēja jaunos skatuves māksliniekus. Šogad tajā piedalījās dalībnieki no Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Bulgārijas.

Starptautiskā žūrija jauno izpildītāju sniegumu vērtēja vairākās vecuma grupās. Jaunākajā solistu grupā uzvarēja Aleksandra Czaplicka no Polijas. 11 – 14 gadu vecu dziedātāju vidū visaugstāko vērtējumu izpelnījās Annemarija Moiseja no Latvijas.

30 solistu konkurencē vecuma grupā no 15 līdz 18 gadiem ir divas uzvarētājas: Atilija Daukantaite no Lietuvas un Karolina Slabinska no Polijas. Baušķeniece Ieva Gudaņeca saņēma 3. pakāpes diplomu. Vecākajā grupā augstāko žūrijas vērtējumu izpelnījās Indre Malakauskaite no Lietuvas. Otrajā vietā Latvijas pārstāve Kristīne Šomase, trešajā vietā Līga Miļūne no Bauskas.

Popgrupu kategorijā visās trijās vecuma grupās uzvarētāji ir jauno izpildītāju kolektīvi no Lietuvas. Savukārt mēs varam lepoties ar Bauskas kultūras centra deju studijas «Lēra» augsto māksliniecisko līmeni. Šī kolektīva dalībnieki bija labākie trijās vecuma grupās no četrām.

Šī gada konkursā piedalījās 108 solisti, 28 popgrupas un 14 deju grupas. Īslīcē divās dienās pulcējās pāri par 500 dalībnieku. Diemžēl pienācīgi nebija padomāts par visu konkursantu saturīgu brīvā laika pavadīšanu. Savu viedokli portālam izteica kādas dalībnieces māmiņa Liene.

«Visnabadzīgākais starptautiskais konkurss, kāds jebkad piedzīvots. Nebija padomāts par bērniem, kas visu diena nīka un gaidīja savu uzstāšanos, nācās uzturēties karstā saulē uz akmeņiem vai smakojošās telpās. Sākotnēji bija piedāvāts cits plāns. Tiem, kas neieguva pirmās trīs vietas, nepasniedza nedz diplomu par piedalīšanos, nedz kādu niecīgu suvenīriņu. Nepārdomātas bija arī citas norises. Jācer, ka nākamajā gadā šīs nebūšanas tiks novērstas, jo šāds festivāls bērniem patiešām ir ļoti vajadzīgs.»

Konkursu organizēja biedrība «Aprīļa pilieni» sadarbībā ar Īslīces kultūras namu, Īslīces pagasta pārvaldi un Bauskas novada domi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas