Aprīlī vidēji viens lietotājs visilgāk reģionālajos portālos uzturējies «bauskasdzive.lv»

Latvijā aprīlī apmeklētākais reģionālais portāls bija «liepajniekiem.lv», kuru apmeklēja 106 000 lietotāju, liecina starptautiskā interneta pētījuma uzņēmuma «Gemius» apkopotie dati. Savukārt vidēji viens lietotājs visilgāk starp reģionālajiem portāliem uzturējies «bauskasdzive.lv» – 34 minūtes un 20 sekundes.

Apmeklētības ziņā otrajā vietā ir Jelgavas reģiona ziņu portāls "zz.lv" ar 44 000 apmeklētāju un portāls "valmieraszinas.lv" ar 37 000 apmeklētāju.

2019.gada aprīlī vidēji viens lietotājs visilgāk starp reģionālajiem portāliem uzturējies "bauskasdzive.lv" - 34 minūtes un 20 sekundes. Otrs visilgāk apmeklētākais reģionālais portāls bija "liepajniekiem.lv", kurā viens lietotājs vidēji pavadīja 33 minūtes un 22 sekundes, bet šī topa trešajā vietā ierindojusies «aluksniesiem.lv» ar 31 minūti un vienu sekundi.

Salīdzinoši īsāku laiku lietotāji aprīlī pavadījuši portālā "rekurzeme.lv" - piecas minūtes un 32 sekundes, portālā "valmieraszinas.lv" - trīs minūtes un 58 sekundes, kā arī portālā "riga.pilseta24.lv" - vidēji 55 sekundes.

Desmit populārākos Latvijas reģionālos portālus aprīlī visbiežāk ir apmeklējušas sievietes. Procentuāli visvairāk sieviešu apmeklējušas portālu "aluksniesiem.lv" (69%), vietnes "valmieraszinas.lv" (66%) un "rekurzeme.lv" (65%). Savukārt vīriešu vidū iecienītākie reģionālie portāli ir "liepajniekiem.lv" (44%), "riga.pilseta24.lv" (43%) un "bauskasdzive.lv" (39%).

Lielākais bērnu un jauniešu īpatsvars vecumā līdz 14 gadiem uzrādīts vietnēs "zz.lv" (11%), "ziemellatvija.lv" (8%), kā arī "bauskasdzive.lv" (7%), kam salīdzinājumā ar Latvijas "Top 10" apmeklētāko reģionālo portālu topu oktobrī, bijusi tendence augt. Interneta lietotāji vecuma grupā no 25 līdz 34 gadiem visbiežāk sastopami reģionālajā portālā "staburags.lv" (29%), savukārt auditorija vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem - portālā "bauskasdzive.lv" (24%).

Lielāko apmeklētāju īpatsvaru, kas ieguvuši augstāko izglītību, uzrāda portāls "aluksniesiem.lv" (39%). Lietotāji ar vidējo izglītību aprīlī visbiežāk apmeklējuši galvaspilsētas portālu "riga.pilseta24.lv" (34%), "ziemellatvija.lv" (29%) un "rekurzeme.lv" (28%), bet interneta lietotāji ar pamatizglītību vai nepabeigtu vidējo izglītību - reģionālās vietnes "zz.lv" (22%) un "bauskasdzive.lv" (19%).

"gemiusAudience" pētījums veikts, balstoties uz metodoloģiju, kas nodrošina iespēju konstatēt reālo apmeklētāju skaitu, nevis sīkdatnes (cookies) vai IP adreses. Pilns portālu tops pēc reālo lietotāju skaita no datoriem, lapu skatījumu skaita (page views) un  sasniedzamības (reach) apskatāms publiskajā tendenču "gemiusAudience" vietnē "audience.gemius.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas