Apstādījumi Iecavā pie jaunās Mūzikas skolas atbilstot projektam 1

Iecavas novada domes pārstāvji saņēmuši kritiku par apstādījumiem, kas līdz šim izveidoti pie jaunās Mūzikas un mākslas skolas ēkas Grāfa laukumā.

Bijusī novada dārzniece Daina Rudzīte tikšanās reizē ar pašvaldību Edvarta Virzas Iecavas bibliotēkā 5. oktobra vakarā pauda: «Iepriekš, kad jaunās ēkas celtniecības gaitā pie būvlaukuma nozāģēja liepas, bija runa, ka te veidos jaunus apstādījumus, stādīs kokus. Atvainojiet, ja pie modernas mūzikas skolas paliks tikai tās divas «pļeckas», kas tur tagad redzamas, tās būs šausmas!»
Pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs noraidīja pārmetumus: «Vēl nekādas šausmas nav notikušas. Arī man ir jautājumi par tūju, kas tika nocirsta, kaut arī nevienam netraucēja. Visu noskaidrosim ar ģenerāluzņēmēju. Īpaša projektētāja apstādījumiem nav, tie ir daļa no kopējā projekta.»

D. Rudzīte piebilda, ka no zāliena pie akmens pazudis Amūras ceriņš – ilgus gadus šajā vietā audzis rets krūms. Katru pavasari tas ziedējis baltiem ziediem. Viņa pauda bažas par gājēju taku izvietojumu jaunās ēkas apkaimē, taču M. Veinbergs apstiprināja, ka to tīkls sakārtots atbilstīgi.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane, atbildot uz «Bauskas Dzīves» saņemtajiem iedzīvotāju jautājumiem, papildina, ka apstādījumi pie jaunās Mūzikas un mākslas skolas tiek veidoti atbilstīgi labiekārtošanas projektam, ko izstrādājusi SIA «Tursons». Iecavas novada dārzniece Sarmīte Avota apkārtnes labiekārtošanas projekta izstrādē nav piedalījusies. «Pie ēkas plānots stādīt vasarzaļus un mūžzaļus krūmus, papardes, veidot rožu un flokšu stādījumus, kā arī renovēt zālienu,» informē Lelde Podniece-Jostmane. Kopumā apstādījumu izveide maksās aptuveni 2100 eiro.

M. Veinbergs pavēstīja, ka 22. oktobrī paredzēta objekta apskate, lai ar būvnieku parakstītu vienkāršotu nodošanas-pieņemšanas aktu pirmās un otrās kārtas telpām, proti, jaunajai piebūvei un atjaunotajai vecajai ēkas daļai. To iesniegs Bauskas būvvaldē, lai pieteiktu valsts pieņemšanas komisijas pārbaudi. Līdz 22. oktobrim iecerēts pabeigt arī apkārtnes labiekārtošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

smieklīgi

Ko tad Rudzīte tik aktīva kļuvusi,kad pati bija dārzniece ,ne tādas pļeckas vien tapa.Pie Domes ilgstoši stāvēja ar balandām aizaugusi dobe,apstādījumos augi,puķes un krūmi sabāzti cits citam virsū,kad paaugas-vieni džungļi.Tagad lielā padomdevēja!

pirms 5 gadiem, 2015.10.12 12:55

Vietējās ziņas