Apstiprina Skaistkalnes pagasta budžetu 5

Skaistkalnes pagasta padomes sēdē 5. februārī apstiprināts 2009. gada budžets, informē pašvaldība.

Budžeta projektā, ko deputāti jau bija apsprieduši janvārī, būtiskas korekcijas netika ieviestas. Svarīgo dokumentu komentē Skaistkalnes pagasta padomes grāmatvedis Aigars Vērmanis: «Budžeta veidošanā gaidāmā administratīvi teritoriālā reforma korekcijas neieviesa. Tāpat kā vienmēr, pašvaldības struktūrvienību vadītāji iesniedza 2009. gadam nepieciešamo līdzekļu tāmes, ko vajadzēja ilgi un rūpīgi analizēt, sabalansējot ienākumus un izdevumus. Budžeta plānotais apmērs ir 624,400 tūkstoši latu. Šogad ir samazināta gan ieņēmumu, gan izdevumu sadaļa. Tā, piemēram, administrēšanas izdevumu kļūs mazāk par 32 procentiem. Pašvaldība arī 2009. gadā piedalīsies divu projektu līdzfinansēšanā. Viens no tiek ir «Skaistkalnes vidusskolas energoefektivitātes pasākumu īstenošana», bet otrs - dabaszinību kabineta iekārtošana skolā. Izglītības iestādei jau ir labas iestrādes, tādēļ ir loģiski sākto turpināt. Kultūras iestāžu darbībai un sporta aktivitātēm naudas ir kļuvis par 30 procentiem mazāk. Tas nozīmē, ka remontiem līdzekļu šogad nebūs. Par laimi, gan vietējais tautas nams, gan bibliotēka ir atjaunota iepriekšējos gados, tādēļ smagas sekas neizjutīs ne kultūras iestāžu speciālisti, ne amatierkopu dalībnieki un sarīkojumu apmeklētāji. Pašvaldības budžeta izdevumu daļas samazinājums ir balstīts uz Ministru kabineta noteikumiem, nosakot par 15 procentiem mazākas mēnešalgas pagasta padomes un struktūrvienību darbiniekiem. Liela vērība tiks veltīta resursu, piemēram, degvielas ekonomijai un procesu optimizācijai. Diemžēl pašvaldības joprojām nav informētas par to, kā valstī noritēs administratīvi teritoriālās reformas pārejas posms. Protams, ka šīs vasaras vidū dzīve neapstāsies, taču neziņa nav plānošanas labākā sabiedrotā.» Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece ir priecīga, ka šogad tiks turpināts ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projekts. «Vēsturiskajam namam varēsim ielikt vēl 40 koka paketlogus. Pēc pagasta budžeta apstiprināšanas es droši varu turpināt kontaktus ar remontā iesaistītām firmām, jo zinu, ka solītā nauda būs. Līdzekļu 60 procentu piešķirts no valsts budžeta, bet pašvaldības līdzfinansējums ir 40 procentu. Tā ir ievērojama summa, jo iepriekšējos projektos skaitlis bija krietni mazāks,» pozitīvu attieksmi pret deputātu balsojumu budžeta pieņemšanā pauž direktore.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jap jap

baibiņ! tu ko? vai gribi robežas pārbīdīt? nivar! ne nu būs ,nekā!

pirms 12 gadiem, 2009.02.11 14:51

baibiņa

Skaistaklane paliks par Vecumnieku novada attālu sādžu, kur ar laiku pazudīs bibliotēka, Tautas nams, doktorāts, skola. Paliks Skaistaklanes baznīca ar kritenēm.

pirms 12 gadiem, 2009.02.08 11:01

jap jap

kopējajam! un ja ietiktu par novada galveno veci Kalniņkungs, tad būtu drošība, garantija par labu vadītāju, kurš no ābelēm negaida čiekurus! no sirds novēlu!

pirms 12 gadiem, 2009.02.07 15:24

arī skolas direktore ir Lauva. Lai tik arī dodas kādā no sarakstiem. Jārūpējas par pagasta nākotni. Svetai saimnicisks skatiens, sēžot deputātes krēslā, sapratīs kā pašvaldību ekonomiski attīstīt.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 16:28

kopējais

malači skaistkalnieši , dazām labam lielajam pagastam topošajā novadā jāpamačās,kā nodrošināt saavs iesta'des un pašiem sevi ierobežot tēriņos. Uz priekšu , Skaistaklanes pagastveci Kalniņ! Lai veicas vēlēšanās.

pirms 12 gadiem, 2009.02.06 10:13

Vietējās ziņas