Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprināts jauns Rundāles pils muzeja maksas pakalpojumu cenrādis 10

Valdība otrdien, 24. aprīlī, apstiprināja jauno Rundāles pils muzeja publisko maksas pakalpojumu cenrādi, kas stāsies spēkā 1. maijā, portālu informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ruta Bemberga.

Rundāles pils muzeja maksas pakalpojumu cenrādis nebija pārskatīts kopš 2014. gada, taču šajā laikā ir notikušas ievērojamas izmaiņas – bagātinājies piedāvāto pakalpojumu klāsts, palielinājušās pakalpojumu tiešās un netiešās izmaksas, ieviestas e-biļetes, vajadzību pēc maksas pakalpojumu cenrāža korekcijām pamato R. Bemberga.

Viņa papildina, ka aizvadītajos gados Rundāles pilī paveikts apjomīgs restaurācijas un interjeru iekārtošanas darbs. Restaurācijas darbos un eksponātu iegādē ik gadu ieguldīti 46 % no muzeja ienākumiem. Tagad apmeklētājiem ir pieejami pilnībā restaurēti un iekārtoti 18. gadsimta valdnieku rezidences interjeri. Arī  pamatekspozīcija joprojām tiekot mērķtiecīgi piesātināta ar izciliem mākslas priekšmetiem. 

Pakalpojumu cenas visvairāk paaugstinātas pieaugušajiem, piemēram, pils pamatekspozīcijas apskate no novembra līdz martam būs par diviem eiro dārgāka, bet no aprīļa līdz oktobrim – par četriem eiro dārgāka. Atsevišķām muzeja apmeklētāju grupām joprojām noteikta pazemināta maksa – skolēniem, studentiem, skolēnu grupām, ģimenēm.

Lai vairotu mācību iestāžu ieinteresētību, skolēniem grupās pils pamatekspozīcijas apmeklējuma cena no novembra līdz martam samazināta par vienu eiro(salīdzinot ar līdzšinējo), bet no aprīļa līdz oktobrim – par 0,50 eiro.

Veicot aptaujas, secināts, ka Latvijas iedzīvotāji labprāt apmeklētu Rundāles pils parku vairākas reizes gadā, tāpēc no jūnija līdz septembrim, kad tas ir viskrāšņākais, apmeklējuma cena pieaugušajiem paliks nemainīga, tāpat kā 50% atlaide parka apmeklējumam katra mēneša pirmajā svētdienā. Savukārt Dārza svētkos parka apmeklējums būs dārgāks nekā ikdienā, jo svētku rīkošanai nepieciešami papildu līdzekļi.

Lai neierobežotu iespēju lietot modernās ierīces, mazinātu slodzi kasēs un izvairītos no konfliktsituācijām, kad apmeklētāji mēģina fotografēt vai filmēt slepus, turpmāk nebūs jāmaksā par fotografēšanu un filmēšanu muzeja ekspozīcijā un izstāžu telpās.

Ņemot vērā pieprasījumu un muzeju pieredzi citās valstīs, Rundāles pilī ieviesti jauni pakalpojumi. Dienas biļete ļaus apmeklēt muzeja ekspozīcijas, izstādes un parku visas dienas garumā vienu reizi vai atkārtoti. Atsevišķa biļete būs nopērkama baznīcu mākslas pastāvīgās ekspozīcijas apskatei pils staļļu kompleksā. Tā kā turpmāk plānots palielināt izglītojošu spēļu un darbnīcu piedāvājumu, cenrādī ieviests pakalpojums “Muzejpedagoģiskā programma grupai”.

Pērn Rundāles pils muzejs sāka e-biļešu tirdzniecību muzeja mājaslapā rundale.net. Turpmāk šajā sistēmā būs 10% atlaide visām biļetēm par pakalpojumiem, kas saistīti ar muzeja pamatekspozīcijas, izstāžu un teritorijas apmeklējumu, portālam norādīja R. Bemberga.

Apkopojot informāciju par ieejas biļešu cenām līdzvērtīgās pilīs citviet pasaulē, secināts, ka Rundāles pils biļešu cenas joprojām paliek vienas no zemākajām. Piemēram, Versaļas pils apmeklējums pašlaik maksā 18 eiro, Pēterhofas „Lielās pils” apskate Sanktpēterburgā maksā ap 10 eiro, Šēnbrunnas pilī Vīnē par Lielā loka apskati jāmaksā 17,50 eiro, bet par Mazā loka apskati – 14,20 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Auris

http://rundale.net/informacija/cenas/

pirms gada, 2018.04.25 15:57

sesa

Bet cenrādi aizmirsa uzrādīt

pirms gada, 2018.04.26 09:21

!!!

Vienas starp zemākajām, respektīvi starp 10-18 eiro....

pirms gada, 2018.04.25 15:23

hmm

vai kads varetu pateikt cik izmaksas gimenei (2 pieaugushie un 2 berni) shis pils apmeklejums? vai cena bus atbilstosha valsts iedzivotaju ienakumiem? bet varbut sak rasties jauna tendence---vietejiem tikai vergot atlauts

pirms gada, 2018.04.25 15:35

Auroris Borealis

Ģimenes biļete (lielais loks)

1 pieaugušais un 2 līdz 4 skolēni € 10.00
2 pieaugušie un 2 līdz 4 skolēni € 13.00

pirms gada, 2018.04.25 15:58

to auroris

vel ir pie biletes cenas japierekina papildus izdevumi ( celsh, pusdienas ....)

pirms gada, 2018.04.25 18:02

Jānis

Pelnīt vajag. Ierobežota ir tikai minimālā robeža ar minimālo algu, maksimālā robežai giestu nav, pelni cik gribi. Tas taču ir tik elementāri !

pirms gada, 2018.04.25 20:21

Baiba

Un kā būs ar pensionāriem un invalīdiem? Viņiem jau līdz šim Rundāle bija pārāk grezns prieks, ierēķinot ceļu u.t.t. Visos pasaules lielajos muzejos senioriem ir lielas atlaides.

pirms gada, 2018.04.26 12:39

vija

Un kādas ir cenas pensionāriem?Vai pastāv vēl ka vienu reizi mēnesī pensionāriem par zemākām cenām?

pirms gada, 2018.06.02 10:24

Vietējās ziņas