Apstiprināts jaunveidojamā Bauskas novada vēlēšanu komisijas sastāvs un atalgojums 7

Šonedēļ notikusi apvienojamo pašvaldību – Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku – deputātu kopsapulce, kas attālināti ievēlējusi apvienojamā Bauskas  novada vēlēšanu komisiju.

Četru novadu 34 deputāti, kas piedalījās no kopskaitā 56, otrdien, 24. novembrī, skatīja sagatavoto lēmumprojektu «Par atlīdzības noteikšanu pašvaldības vēlēšanu komisijas un iecirkņu komisiju priekšsēdētājam, locekļiem un sekretāriem». Sapulces dalībnieki vienprātīgi nobalsoja par šādu atlīdzību: Bauskas novada pašvaldības vēlēšanu komisijā – priekšsēdētājam 7 eiro par darba stundu, sekretāram – 6,60 eiro stundā un komisijas loceklim – 4 eiro stundā; vēlēšanu iecirkņu komisijās –   priekšsēdētājam – 6 eiro stundā, sekretāram – 5 eiro stundā, komisijas loceklim – 4 eiro stundā, pieaicinātajai personai – 4 eiro stundā, informē Bauskas novada pašvaldības administrācija.

Līdz 13. novembrim, kas bija jaunveidojamā Bauskas novada vēlēšanu komisijas kandidātu pieteikumu iesniegšanas termiņš, tika saņemti pieteikumi par 13 personām. Divi pieteikumi nebija atbilstoši Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likumam. Līdz ar to uz jaunveidojamā Bauskas novada pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļu vienpadsmit vietām (priekšsēdētāju ieskaitot) arī kandidēja tikai vienpadsmit pretendenti: pieci kandidāti no Bauskas novada, trīs no Vecumnieku novada, divi no Rundāles novada un viens kandidāts no Iecavas novada, «Bauskas Dzīve» uzzināja pašvaldībā.

Viena no komisijā ievēlētajām personām ir Dace Šileika, kura ar vēlēšanu procesa organizēšanu saistīta kopš iepriekšējās administratīvi teritoriālās reformas 2009. gadā. Visu šo laiku bijusi Vecumnieku novada vēlēšanu komisijas sekretāre, bet 2017. gada pašvaldību vēlēšanās – priekšsēdētāja. «Esmu piedalījusies, šķiet, 14 procesos – gan Latvijas pašvaldību un Saeimas, gan Eiropas Parlamenta vēlēšanās, arī tautas nobalsošanas, iniciatīvu un parakstu vākšanas rīkošanā,» viņa atklāj. Šoreiz neesot plānojusi kandidēt, lai kļūtu par jaunveidojamā Bauskas novada vēlēšanu komisijas locekli, taču rosināta pieteikties un aizpildījusi veidlapu.

Vērtējot apstiprinātās komisijas sastāvu, D. Šileika teic, ka lielākā daļa ievēlēto personu ir pašreizējo novadu komisiju pārstāvji, līdz ar to būšot vieglāk strādāt, veidojot iecirkņu komisijas. Katram savas teritorijas cilvēki ir labi zināmi, tālab būs, ko uzrunāt un aicināt iesaistīties procesā.

Atšķirībā no iepriekšējo gadu nosacījumiem tagad pēc likuma par vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja apstiprināšanu jābalso atsevišķi. Šim amatam tika saņemts pieteikums tikai par vienu personu – Juri Gaili. Balsojumā deputāti vienprātīgi apstiprināja Jura Gaiļa kandidatūru jaunveidojamā Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja amatam. J. Gailis pateicās deputātiem par balsojumu, norādot, ka uztver to kā uzticēšanos viņa 30 gadus ilgajai darba pieredzei šajā jomā.

J. Gailis «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka jaunais vēlēšanu komisijas sastāvs ir ļoti spēcīgs, pieredzējis un profesionāls – trīs jau esošo novadu vēlēšanu komisiju priekšsēdētāji, trīs sekretāri, divi novadu komisiju locekļi. Sastāvā apstiprināts ļoti augsta līmeņa datortīklu administrators, kas iepriekš labi strādājis vēlēšanu procesu nodrošināšanā, pats izrādīja iniciatīvu darboties komisijā, kā arī profesionāls TET projektu vadītājs. J. Gailis informēja, ka reāls darbs komisijai varētu sākties februārī, martā. Tagad ir jāievēl komisijas sekretārs, kā arī jāiesniedz vēlēšanu budžets Bauskas novada domei. Pašlaik vēl normatīvie dokumenti šo vēlēšanu norisei valstī nav atbilstīgi sakārtoti.


UZZIŅAI
Deputāti balsoja par katru no vēlēšanu komisijas locekļu kandidātiem. Visi desmit locekļi Bauskas novada vēlēšanu komisijā arī tika ievēlēti:
Tālrīts Krastiņš (Iecava);
Līga Kausiniece (Bauskas novads);
Zaiga Ārente (Rundāles novads);
Mārtiņš Sapats (Bauskas novads);
Māris Plēsnieks (Vecumnieku novads);
Dace Šileika (Vecumnieku novads);
Kristīne Brūvele (Rundāles novads);
Inguna Paegle (Bauskas novads);
Gita Eriņa (Vecumnieku novads);
Jānis Eimuss (Bauskas novads).
-------
Juris Gailis, priekšsēdētājs (Bauskas novads).

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Gita

Labi gan, ka skolas direktorei tik maz darba, ka atliek laiks piepelnīties.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 13:52

giniits

viena sun tās pašas rožas tur vienmēr sēž.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 14:06

to giniits

piekrītu, es cik eju vieni un tie paši ģīmji apriebies jau

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.29 20:16

interesanti

Vai Jūs ejat vēlēt vai ģīmjus skatīties???
Svarīgāk taču ir , lai šie "ģīmji"ir kompetenti un ar pieredzi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.30 08:46

liste

Rundāles "melnās kases" dibinātāja arī, būs interesanti! Novērotāji turiet acis vaļā.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.28 17:38

bet,

ko tas mainīs, vai vairāk cilvēku dosies uz vēlēšanu iecirkņiem, redzot, balso par ko gribi, deputātu vietās vieni un tie paši gadu desmitiem, līdz tos aiznes ar kājām "pa priekšu"

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.30 10:25

Persiks

No Iecavas viens. Baigi jau nu godīgs sadalījums.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.30 15:10

Vietējās ziņas