Aptauja: vairāk par pusi zemgaliešu ikdienā ēd veselīgi

Lielākā daļa Zemgales iedzīvotāju uzskata, ka ēst veselīgi ir svarīgi, un ikdienā veselīgi ēd 56% zemgaliešu, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra «SKDS» aptaujas dati.

Datus apliecina Iecavas kroga «Viestarti» saimnieces Ilzes Skrastiņas novērojumi, ikdienā apkalpojot klientus. «Arvien vairāk mūsu kroga apmeklētāju izvēlas gaļu vai zivi bez panējuma, nevēlas mērcē majonēzi, ēd svaigus zaļumu vai dārzeņu salātus. Ir arī arvien vairāk veģetāriešu, pat liela auguma vīrieši reizumis ieturas vien ar rīsiem, dārzeņiem un mērci,» «Bauskas Dzīvei» atklāj Ilze.

Kroga saimniece teic, ka virtuvē tas problēmas neradot: «Meklējam jaunas receptes, piedāvājam citādas garšas un to kombinācijas.» Ilze pieļauj, ka iecavniekus varētu piesaistīt kulinārijas nodarbības, līdzīgi tām, ko regulāri rīko dažādos Rīgas restorānos. Jau vēstīts, ka pērn Iecavas krogā «Sombrero» lielu interesentu skaitu piesaistīja suši gatavošanas darbnīca.

Kā rāda lielveikalu tīkla akcijā ««Rimi» gardēži» rīkotā «SKDS» aptauja, Zemgales iedzīvotāji ir aktīvākie ēst gatavotāji Latvijā, un 60% no viņiem lepojas ar labām ēst gatavošanas prasmēm. Kā informē projekta ««Rimi» gardēži» koordinatore Juliana Maniševa, jaunās akcijas mērķis ir cilvēkus iedvesmot ēst daudzveidīgi un garšīgi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas