Aptaujā vairākums nobalsojuši pret ciemu pievienošanu Bauskas pilsētai 31

Bauskas novada vides un attīstības komitejas sēdē pagājušajā nedēļā deputāti izvērtēja Bauskas novada teritorijas plānojuma pirmo redakciju. Lēmumprojektu deputāti virzīja tālāk, gan īsti nevienojoties, kā vērtēt iegūtos rezultātus.

Sēdē 14. novembrī Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja Dace Platonova informēja par paveikto un saņemtajām atsauksmēm. Iegūtā informācija raisīja dažādu reakciju.

Komitejas vadītājs Gatis Skurba jau ievadā uzsvēra, ka nepieciešama vēl vismaz viena nopietna tikšanās gan ar deputātiem, gan iedzīvotājiem, lai vairāk skaidrotu, kas mainīsies pēc piedāvātā teritorijas plānojuma. Viņš pauda viedokli, ka daudzas iebildes jaunajam teritorijas plānojumam ir tīri emocionālas un nav saistītas ar pārmaiņām. Tam piekrita deputāte Mārīte Ķikure, atzīstot, ka iedzīvotājiem vēl aizvien trūkst informācijas, kā arī slavējot D. Platonovu par ieguldīto darbu.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks pauda viedokli, ka apkārtējie ciemi jāpievieno Bauskas pilsētai, jo tas sekmēs ciemu un pilsētas attīstību.

Interesants bija aptaujas vērtējums. Aptaujā piedalījušies vairāk nekā 150 iedzīvotāju, no kuriem absolūts vairākums nobalsojuši pret ciemu pievienošanu pilsētai. Deputāti gan tiecās šo skaitli vērtēt citādāk – pievienojamajās teritorijās esot aptuveni 2000 iedzīvotāju, un tikai neliels skaits aptaujā pauduši negatīvu viedokli. Tie, kas nav piedalījušies aptaujā, ar klusēšanu to atbalstījuši.

Spraigas diskusiju bija par to, ka daudziem pieaugs nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN). D. Platonova skaidroja, ka plānojuma maiņa nav saistīta ar NĪN. Bauskas novada nekustamo īpašumu speciāliste Aija Fridrihsone pauda viedokli, ka NĪN atsevišķās teritorijās pieaugs: «Iedzīvotājiem būs jāmaksā vairāk – tas ir fakts.» Neviens gan nevarēja precizēt, par kādu summu tas palielināsies.
Savukārt nodokļu inspektors Zintis Konovs bija skarbs savos pārmetumos – viņš vērtēja, ka plānojums ir vāji izstrādāts, un atzina, ka arī pilsētas teritorijā varētu saglabāt zemi, kas plānojumā norādīta kā lauksaimniecībā izmantojamā. «Vairāki īpašumi iegādāti kā lauksaimniecības zeme un uz tiem ir veikta apbūve, bet tā ir tikai daļa no īpašuma. Tagad visu īpašumu plāno ieskaitīt kā apbūvējamo platību,» sašutis bija Z. Konovs. Viņš atgādināja, ka jau tagad par apbūvēto teritoriju īpašnieki maksā lielāku NĪN, bet jaunajā versijā iznāks, ka NĪN maksājums par zemi no 40 eiro pieaugs līdz 400 eiro, jo visu teritoriju atzīs par apbūvējamu.

«Kādu versiju man gatavot uz otro redakciju?» deputātiem vaicāja D. Platonova, uzsverot, ka šis lēmums jāpieņem arī viņiem. Diskusiju noslēgumā gan nekļuva skaidrs, kādu variantu virza tālāk, bet deputāti nobalsoja par tālāku virzību.


Pievieno komentāru

Komentāri 31

Strādnieks

Pat tuvākie kaimiņi negrib pie Bauskas,un tad brīnīties,ka arī novadi nevēlas piespiedu "laulības " ar Bausku...

pirms gada, 2019.11.19 08:11

strādniekam

Vai kāds pajautāja Bauskai, vai viņi grib, lai tiem PIEVIENO tuvos un tālos ? Tikai rej, ka Bauskā ir slikti. Nav tā !
Ir jālemj par attīstību. Uz emocijām vien nekur tālu netiksim.

pirms gada, 2019.11.19 08:24

jaa

Cilveki stagnē, un nelabprāt piņem jauno, - bet mēs dzivojam 21 . gs un jadomā racionāli, ar emocijām vien, nekur tālu netiksim. tapec es reformai saku-JĀ.

pirms gada, 2019.11.19 10:19

kesons

Ja Bauskai pievieno "biezās" apkārtējās teritorijas , tas automātiski nozīmē , ka pagasti paliek bez šo cilvēku IIN naudas. Nāksies atkal "savilkt jostas" , lauki tuvojas iznīcībai.

pirms gada, 2019.11.19 10:24

kesonam

Vai tad pagastu iedzīvotāju IIN nonāk kaut kādā atsevišķā kontā? Labrīt! Bauskas novads pastāv nedaudz vairāk kā desmit gadus un visi šāda veida maksājumi nonāk kopējā katlā.

pirms gada, 2019.11.19 10:37

to: ķesonam

-tieši taa. niin nonak kopejaa katlaa.

pirms gada, 2019.11.19 15:56

Statistika

Vidēji Valstī 21% iedzīvotāju ir apzolūti muļķi, laukos ap 40%.

pirms gada, 2019.11.19 10:26

Apzolūts Statistikai

To tu par sevi? :) :) :)

pirms gada, 2019.11.19 10:36

ttt

Laukos dzīvo ne tikai muļķi, bet arī slaisti, dzērāji un zagļi.

pirms gada, 2019.11.19 11:20

kika

Statistika ir ļoti elastīga lieta un nav teikts, ka 21%. tas viss uz papīra. Pilsētā muļķu, dzērāju un sliņķu nav mazāk kā laukos. Te ir vairāk cilvēku tāpēc šo kontingentu grūtāk pamanīt. Laukos sliņķu nav jo ja grib izdzīvot un ēst viņam jāstrādā, bet pilsētā vieglāk sēdēt ar izstieptu roku. Tad uz kuru pusi procenti vairāk nosliecās? Laukos dzīvokļus neapzog,bet pilsētā gan.

pirms gada, 2019.11.20 10:25

kikai

http://www.bauskasdzive.lv/vietejas-zinas/pielietojot-vardarbibu-aplaupa-dzivokli-codes-pagasta-182184

pirms gada, 2019.11.20 13:42

Reāli

Zintis Kononovs pateica taisnību.Dārziņi būs Luksuss prece.

pirms gada, 2019.11.19 12:37

linda

Tie,kas nav piedalījušies aptaujā,ar klusēšanu to atbalstījuši-muļķības,kā var ko tādu izdomāt,varbūt tieši ir pret,bet nav ticības,ka viedokļi tiks ņemti vērā,bet kārtējo reizi acu aizmālēšana iedzīvotājiem,kad viss jau izplānots!

pirms gada, 2019.11.19 12:37

lindai

nu tad sēdi mājās !

pirms gada, 2019.11.20 08:10

Ieva

kam mums, pilsētniekiem tie lauķi vajadzīgi? tāpat tirgū visu ko vajag varam nopirkt

pirms gada, 2019.11.19 13:44

sieva

paklausies Ieva, ja tie lauķi, kaa tu saki, laukos neko neaudzees, ta tev ari tirguu nebuus ko pirkt. varesi lielveikalos tarbas grabinaat. vai kaa Kiinaa tagat jau audzee salaatus uz debessskraapju jumtiem))) bet ar salatiem vien, buss par maz, vajadzees veel maiziiti un gaļiiti ar)) takaa pirms runaa . padomaa bisķiņ!.

pirms gada, 2019.11.19 16:00

Smile

Baigā pilsētniece iz Bauskas :D Riktīga megapolise. Normālas pilsētas mikrorajonu nesavelk, tāds pilsētciems vien ir. A pontu itkā Londonā dzīvo

pirms gada, 2019.11.19 19:56

Persika

Tracina tie pilsētnieki pēdiņās. Brauc ar tēta vai mammas pirkto mašīnu, dzīvo pie vecākiem vai pa viņu naudu pirktajā dzīvoklī. Paši neko nav darījuši lai sauktos par pilsētnieki, bet runā tā ka riebj lasīt. Un Ieviņ, to visu ko tu pērc tirgū ir izaudzējuši un atveduši uz tirgu tie tavi saucamie lauķi. Tu bez viņu preces nosprāgtu badā jo arī veikalā visa lauksaimniecības prece galu galā nāk no laukiem. Tā ka vēl nevar zināt kur tevi dzīve aizvedīs, varbūt pati sēdēsi lauka vidū un grauzīsi burkānu un būsi laimīga, ka tādi lauki vispār ir. Nevaja spļaut traukā no kura var iznākt ka pašai būs jādzer.

pirms gada, 2019.11.20 10:18

INGA

Gribu iebilst SIEVAI,nu Bauskā gan tirgū ar lupu jāmeklē vietējā produkcija,nav ne dārzeņu,ne augļu,varbūt ,ka gaļas stendā ir pāris pārdevēju,kas tirgo vietējo gaļu.viss tāpat ,kā lielveikalos,ir ievestā produkcija.Rudens pusē meklēju vietējos Latvijas tomātus,un nav,visi ievestie,labi,ka pazinu 2 cilvēkus,kurus zinu un kuri audzē tomātus paši bez ķīmijas.

pirms gada, 2019.11.19 18:10

Es

Vadošajiem vajadzēja kārtīgi sagatavoties, lai tautai būtu skaidrs, nesaņēmām izsmeļošas atbildes uz jautājumiem. Daudz neskaidrību...

pirms gada, 2019.11.19 18:46

xsa

vienkārši Bauskai vajag naudu, jo sprta halles būvniecība bremzējas, peldbaseins jāuztur, ir arī vēl dažādas vajadzības, kas rodas pašvaldības deputātu ambiciozajās domās. Pievienosim Bauskai Bērzkalnus, Draudzības ielu, Mūsas ciematu, Janeikas -tur daudz māju, ienākumi no īpašuma nodokļa būs lielāki. Iedzīvotāju skaits palielināsies, arī ieņēmumi no iedzīvotāju ienākumu nodoķla būs jūtami lielāki, tas dos jūtamu līdzekļu papildinājumu visu plānu īstenošanai.
Labuma jau nekāda apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem nebūs, vienkārši skaitīsies adrese cita. NĪN lielāks, izmaksas dzīvei augstākas.
Ceraukstes pagastā kooperatīva Mēmele dārziņi- kas jau grib, lai būvē, lai pārreģistrē par apbūves zemi, pārējie, kas nevēlas būvēt- vēl joprojām izmanto dārziņus savam priekam vasarās - kāpēc gan lai šie mazdārziņi visi pārtaptu par apbūves zemi - nu tāpēc, ka lai ir lielāks NĪN.
Bet Bauskai vajag naudu un pašreiz ar lielu steigu un ar lielu uzstājību tiek virzīts lēmums par šo apkārtējo teritoriju pievienošanu Bauskai. Tas arī būs vienīgais labums no reformas.

pirms gada, 2019.11.19 19:05

tieši tā

kāpēc mazdārziņiem jāpārtop par apbūves gabaliem ? Tur lielākā daļa dārziņu ir pensionāriem, kuri cenšas kustēties vairāk, strādāt, lai sevi pie dzīvības un veselības uzturētu.Un tie, kas atļaujas būvēt pamatīgas mājas, lai arī maksā paaugstinātu NĪN. Vīramātei bija iekopts dārzs, kur zemi atsavināja baznīca. Tagad atkal veca cilvēka pūliņus var sagraut..

pirms gada, 2019.11.20 07:55

Ekonomika

Ja. Ja būtu vairāk skaidrības cilvēkiem par skaitļiem. Kas kāps kas kritīsies. Cik par ko aptuveni būs jāmaksā. Un vēl šādi tādi jautājumi. Saka ka ārpus Bauskas ciemi pēc pievienošanās būs ieguvēji. Ko viņi iegūs? Viņi tāpat tuvāk Bauskai nepienāks. Tāpat viņi ir pietiekami tuvu. Tikai nosaukuma maiņa. Ja viņiem nav skaidri bonusi ko viņi iegūs. Protams ka viņi būs pret pārmaiņām.

pirms gada, 2019.11.19 19:11

Llll

Kur jūs rāvāt, ka laukos dzīvo sliktāki cilvēki par pārējiem pilsētā dzīvojošajiem? Tas kad jums labi ir pilsētā nenozīmē, ka laukos ir sliktāk...

pirms gada, 2019.11.19 21:39

Lll

Man ļoti patīk tas teksts ko šis patmīlis uzrakstīja "Laukos dzīvo 40% absolītu muļķu" Tas, ka tu dzīvo pilsētā un tev ir labi, nenozīmē, ka te laukos ir sliktāk... Mēs mācāmies skolās un izglītojamies, ir kur strādāt arī laukos, varbūt izvēle nav tik liela, bet mēs esam apmierināti ar to, kas mums ir... Mēs tiecamies uz priekšu un arī lauki aug... Diez ko tie paši pilsētu tirgi darīs bez laukiem? Tiks eksportēti augļi un dārzeņi no ķīnas vai? Tur ir tik daudz ķīmiju, šausmas... Kur jūs pilsētā audzēsiet dārzeņus, ogas? Uz asfalta vai bruģa, savā dzīvoklī? Vai arī kādā dārziņā kur tur pat braukā mašīnas un viss ir ar ķīmiju? Padomājiet ar galvām ja jau tik gudri esat pilsētnieki...????

pirms gada, 2019.11.19 21:47

Brūss Lī

Ko tu tur taisies eksportēt!!! no Ķīnas? Ej labāk aplaisti lokus!

pirms gada, 2019.11.19 23:28

P

Viņš nerakstija,ka absolītu muļķu!

pirms gada, 2019.11.20 14:25

Aikāsāp

Bauska vēsturiski ir starp abām upēm. Ciemi negrib pie Bauskas, Aptauja jāveic nopietnāk. tad būs 90PROCENTI

pirms gada, 2019.11.22 12:24

Vietējās ziņas