Aptur daudzdzīvokļu nama siltināšanu Iecavā 5

Būvvalde apturējusi būvdarbus siltināmajā daudzdzīvokļu namā Skolas ielā 1 otrdien, 13. janvārī, Iecavas novada domes sēdē informēja pašvaldības izpilddirektors Mārtiņš Veinbergs.

Būvvaldes inspektors kopā ar izpilddirektoru un darbu pasūtītājas «Dzīvokļu komunālās saimniecības» (DzKS) pārstāvjiem ēku apskatīja pērnā gada decembrī, konstatējot vajadzīgo dokumentu un darbu vadītāja neesamību, darbu neatbilstību u. c. Noformēts akts par būvdarbu pārtraukšanu, un pagājušajā nedēļā ģenerāluzņēmējas «BKS Energy» pārstāvis bija uzaicināts ierasties DzKS, stāstīja M. Veinbergs. Taču atbildīgā persona nav varējusi pierādīt, ka iepriekš konstatētās nepilnības sakārtotas, tāpēc būvdarbi nav atsākti, bet uzaicināti būveksperti no kompānijas «Jurēvičs un partneri», kas novērtējuši un dokumentāli fiksējuši līdz šim padarīto darbu apjomu un kvalitāti.

«Gatavosim pretenzijas rakstu un lauzīsim līgumu, taču negribam zaudēt Eiropas naudu, tādēļ vajag visu pareizi noformēt,» sacīja M. Veinbergs, «objektā vērojams ļoti slikts ģenerāluzņēmēja darbs, vismaz 50% izdarītā būs jādemontē un jāsāk no jauna. Rīkosim jaunu konkursu, un demontāža būs klāt pie jaunā iepirkuma.»

Deputāti ieteica šādus soļus spert stingri saskaņā ar noslēgto līgumu, noformējot visu juridiski precīzi, lai uzņēmējam nebūtu iespējas tiesāties. M. Veinbergs domes sēdē skaidroja, ka DzKS vadība jau kādu laiku ziņojusi par problēmām ar Skolas ielas 1. nama siltināšanu, ar ko netiekot galā ne būvuzraugs, ne autoruzraugi, jo ģenerāluzņēmēja atbildīgā persona ignorē rakstiskās kļūdu labošanas norādes.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

es

Tā iet ar tādiem kaktu darboņiem,ja uz rokām neskatās,brāķis vien sanāk...

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:23

kamēr

dažāda ranga priekšniekiem nebūs skaidrs, ka lēti pērkot, dārgi būs jāmaksā, nekas nemainīsies..

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:28

kaut kur dzirdēts

....lētākais piedāvājums uzvarēja. Ja uzņēmēju izprtne par kvalitāti atšķiras no LBN, tad rodas šādas situācijas.

pirms 6 gadiem, 2015.01.14 15:58

Sistēma

Ko dara Pašvaldības kap celtniecības speciālists?
Renovācijai ziemas periodā ir īpaši noteikumi, un atšķirīga tehnoloģija?
Būvdarbu vadītājs nav mēnešieem aizpildījis arī būvdarbu žurnālu

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 00:21

Vietējās ziņas