Apvienotā Bauskas novada vadībai nāksies lemt, kurā poligonā nogādāt atkritumus 14

Administratīvā reforma un topošā novada izveide atkal aktualizējusi jautājumu par to, uz kuru atkritumu poligonu vedīs saražotos atkritumus. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pauž, ka par to var lemt jau tagad, kamēr novadu pārstāvji gaida jauno domi.

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs savā vizītē Bauskā sacīja, ka apvienotā Bauskas novada pašvaldība varēs vest atkritumus arī uz Jelgavas atkritumu poligonu «Brakšķi», kas varētu būt lētāk izmaksu jomā. Viņš atzina, ka izskanējusī informācija par vienu atkritumu poligonu Viduslatvijas reģionā – Rīgas «Getliņiem» – esot kļūdaina, jo plānā esot paredzēts poligons arī «Brakšķos».

«Jaunveidojamais Bauskas novads ir vienas vēstules attālumā no tā, lai vestu atkritumus nākotnē uz «Brakšķiem». Notiek atkritumu apsaimniekošanas reģionu reforma. Viduslatvijas atkritumu apsaimniekošanas reģionā ir identificēti atkritumu poligoni «Getliņos» un «Brakšķos», kur plānots turpināt noglabāt atkritumus. Tagad no apvienotā Bauskas novada vadības ir nepieciešams politisks lēmums, bet jau tagad esošajiem novadiem ir jārīkojas, nevis jāgaida 1. jūlijs. Ir pilnīgi skaidrs, ka «Brakšķi» ir tuvāk nekā «Getliņi» un atkritumu aizvešana būtu par vienu līdz trīs eiro lētāk par katru tonnu. Durvis ir vaļā, tas ir jāizmanto,» vērtē A. T. Plešs.

Bauskas novada domes vadība skaidro, ka pašvaldība pašlaik ļoti veiksmīgi sadarbojas ar atkritumu poligonu «Getliņi». «Jautājums, ar kuru no poligoniem sadarboties nākotnē, pašlaik ir izvērtēšanas procesā. Abiem variantiem ir kā plusi, tā mīnusi, tāpēc lēmums jāpieņem izsvērti un pārdomāti,» informē Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

«Rundāles novada domes finanšu komitejā skatījām jautājumu par piedalīšanos atkritumu apkalpošanas centra attīstīšanu «Brakšķos». Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem pašvaldībām šie centri jāizveido līdz 2022. gada beigām. Galīgos lēmumus pieņems jaunajās pašvaldībās tad, kad būs skaidrība par iespējamo Eiropas Savienības fondu atbalstu konkrētiem atkritumu apsaimniekošanas centriem un sarunām ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju,» informēja Rundāles novada domē.

Ir skaidrs, ka lēmumu par to, kur apvienotā novada pašvaldība vedīs atkritumus, par spīti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aicinājumiem, izlems jaunā dome.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

ne cūkmens

Visa veida atkritumu, ieskaitot riepu, lielgabarīta atkritumu, elektrotehnikas, plastmasu, ēdiena atlieku savākšanas, šķirošanas, izvešanas, cenu, pārstrādes, nelegālo izgāztuvju jautājums ir maigi sakot diezgan necivilizēts. Nez kāpēc topošās pašvaldības pārtiju programmās nav nekā konkrēta par atkritumu jautājumu.

pirms mēneša, 2021.05.21 09:32

vārtūzis

Tur jāparedz arī vieta apvienotai vadībai un durvis vaļā priekš Pleša

pirms mēneša, 2021.05.21 16:49

izskatās

pie šādas cenu politikas valstī un īpaši VS "poligonu" radīsies arvien vairāk, un diez vai Lielās talkas dienā tos visus spēs apkopt, jo remonta laikā nojauktas ķieģeļu sienas vai izraktas saimniekam nevajadzīgas zemes aizgādāšana līdz Getliņiem pasūtītājam jau izmaksā astronomiskas summas.

pirms mēneša, 2021.05.22 08:25

pareizāk būtu

Latvijas zelta atkritumi, jo šo biznesu jau sen kā pievākuši vietējie miljonāri, bijušie oligarhi un valdības vīri, kas noteikti zināja, ka šī vistiņa dēs zelta olas un tam savulaik pakārtoja likumus

pirms mēneša, 2021.05.23 15:47

Jānis

Protams galvenais ir atkritumu direktora ama

pirms mēneša, 2021.05.23 14:08

Jānis

Protams galvenais ir atkritumu direktora amats, kam tas tiks vēlams Okmanim

pirms mēneša, 2021.05.23 14:09

0-0

Jānim pilnīgi nekādas sajēgas par pašvaldības uzņēmumu amatperosnām.

pirms 23 dienām, 2021.05.30 11:20

Zirgs

Bauskas novada domes vadība skaidro, ka pašvaldība pašlaik ļoti veiksmīgi sadarbojas ar atkritumu poligonu «Getliņi». .......» informē Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.
Kādi 3 eiro lētak par tonnu uz Jelgavu, ja mums ar Getliņiem viss ir sen čikiniekā, visi paēduši...

pirms mēneša, 2021.05.23 19:19

nu domājiet ar galvu

Zviedrijā ir plaši apjumti laukumi ar padsmit veidu konteineriem. Cilvēks var atbraukt un savus atkritumus salikt pa attiecīgajiem konteineriem-koks, plastmasa, metāls, stikls, utt..Līdz ar to tiek iegūta izejviela, kas tiek pārstrādāta, tai skaitā degvielā, metālā plastmasā. Zviedrija gadā pārstrādā 600 000 tonnas atkritumu, bet viņu jaudas ir lielākas un tāpēc vēl pārsimt tūkstošus tonnu importē no Norvēģijas. Vācijā "NORBA" paceļ piepildīto konteineru un tas tiek automātiski nosvērts, tiek nolasīts svītru kods uz konteinera un tiek nosūtīts rēķins konteinera lietotājam par konkrēto atkritumu daudzumu. Imigranti gan cenšoties rīkoties kā ierasts. Nez vai mūsu jaunais un talantīgais ministrs kopā ar labākajiem pašvaldību vadītājiem ir spējīgs ko tādu ieviest? Protams jābūt atkritumu radītāju morālei , ekonomiskajam izdevīgumam un soda neizbēgamībai. Jābūt nevis poligoniem, bet atkritumu pārstrādes rūpnīcām.

pirms 26 dienām, 2021.05.28 10:29

Iedzīvotājs

Viennozīmīgi ir spējīgs ieviest! Vai Jūs spēsiet samaksāt? Viens atkritumu auto ar svariem maksā vismaz 250000 eito. Programmatūra, u.t.t arī maksā dārgi. Tai pašā Zviedrijā par atkritumiem ģimene vidēji maksā 50-100 eur mēnesī. Tad arī ne to vien var atļauties.

pirms 17 dienām, 2021.06.05 18:46

bspkc

50 eiro zviedram ir tas pats kas mums 10 eiro. No tā var secināt, ka esam vismaz 2,5 reizes bagātāki par zviedriem.

pirms 14 dienām, 2021.06.08 20:31

Vietējās ziņas