Apvienotajās klasēs Vecumnieku novadā eksāmenu priekšmetus mācīs atsevišķi 7

Vecumnieku novada izglītības iestādēs apvienotajās klasēs eksāmenu priekšmetus jaunajā mācību gadā katrai klasei mācīs atsevišķi, paredz trešdien, 28.augustā, pieņemtais novada domes lēmums.

Pašvaldībā darbojas noteikumi "Par minimālo un maksimālo izglītojamo skaitu Vecumnieku novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes grupās, vispārējās izglītības iestādes klasēs un interešu izglītības grupās". Saskaņā ar tiem gadījumā, ja izglītības iestādēm ir nepietiekams izglītojamo skaits, tiek veidotas apvienotās klases.

Izvērtējot potenciālo izglītojamo skaitu pirms jaunā mācību gada, izglītības iestāžu vadītāji ir uzrakstījuši iesniegumus domei ar lūgumu atļaut apvienotajās klasēs saglabāt iespēju eksāmenu priekšmetus mācīt atsevišķi.

 Ņemot vērā direktoru iesniegumus, dome lēma saskaņot, ka Valles pamatskolā apvienotajā 2./3.klasē atsevišķi tiks mācīta latviešu valoda, matemātika, angļu valoda. Savukārt Stelpes pamatskolā apvienotajās klasēs - 1./3., 2./4., 5./6. un 8./9.klasē - atsevišķi tiks mācīta latviešu valoda, matemātika, svešvaloda, vēsture, ķīmija un fizika.

Tāpat dome ļāva turpināt vispārējās vidējās izglītības programmas apguvi 12.klasei Misas vidusskolā.

Domes sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Barkauska gan pašlaik nevarēja pateikt, cik skolēnu ir klasēs, kuras skar šodienas domes lēmums. Tas būs zināms vien pirmās mācību nedēļas beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Nu gan

Dīvaini tie apvienoto klašu komplekti: 1./3. un 2./4.klase.

pirms gada, 2019.08.29 09:37

kolēģe

Izskatās, ka Stelpē nav, kas mācās! Visas ir tikai apvienotās klases! Neapskaužu skolotājus!

pirms gada, 2019.08.29 13:22

Lasītāja

Labi, ka skola vēl pastāv, tagad vēl piedāvās Montesori metodiku, varbūt vēl kādu ģimeni tas pievilks. Bez skolas vēl viens pagasts izzudīs... Un šis ir saprātīgs lēmums, kā uzlabot tomēr eksāmenu mācību priekšmetu apguves kvalitāti. To varētu arī citas skolas ar apvienotajām klasēm pārņemt.

pirms gada, 2019.08.29 14:24

Nn

Nu, nu vairums Stelpes iedzīvotāju diezi vai zin,kas ir Montesori!

pirms gada, 2019.08.29 18:34

Vietējās ziņas