Ar ansambļu koncertu sākas Bauskas pilsētas un novada svētki

Bauskas 410. jubilejas svinības tika atklātas Saules dārzā Bauskā otrdien, 18. jūnijā, kad tur skanēja novada vokālo ansambļu dziedātāju balsis. Koncertā piedalījās vokālais ansamblis «Mēs» no Mežotnes pagasta, «Mežrozītes» no Codes, «Uguntiņas» no Vecsaules pagasta, «Eliksīrs» un «Adoramus» pārstāvēja Bauskas kultūras centru.

Šis Bauskas un novada svētku atklāšanas pasākums tika veltīts dzejniekam, prozaiķim, mūsu novadniekam Vilim Plūdonim. Skanēja dziesmas ar V. Plūdoņa vārdiem. Saules dārzu piepildīja klausītāji, kas vēlējās dzirdēt Bauskas novada dziedātājus. Katrs ansamblis izpildīja četras dziesmas, taču pasākuma noslēgumā visi varēja sadziedāties Bauskai veltītā kompozīcijā.

Vietējais iedzīvotājs Jānis Mičulis pasākumu fotografēja, jo šo brīdi vēlas saglabāt atmiņā. Viņš uzskata, ka ir sarīkots brīnišķīgs pasākums, tikai žēl, ka tik maz pilsētnieku. «Jubilejas svinībām ir ļoti plaša pasākumu programma, katrs var atrast ko sev patīkamu,» pārliecināts J. Mičulis. Viņš svētku laikā plāno apmeklēt pēc iespējas vairāk sarīkojumu. J. Mičulis atminas, ka skolas gados zinājis daudz V. Plūdoņa dzejoļu, jo vajadzējis tos mācīties. Baušķenieks īpaši gaida svinību centrālo pasākumu – svētku uzvedumu «Starp divām upēm un debesīm». J. Mičulis novēl ikvienam izbaudīt pilsētas 410. jubileju.

Ansambļa «Mēs» vadītāja Liene Gaile «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pasākumā izpildītās dziesmas ir jaunas un vēl nav pievienotas standarta repertuāram, taču noteikti tās tajā iekļaus. «Iedvesmojos no V. Plūdoņa dzejas, tāpēc sarakstīju dziesmu ar mūsu novadnieka tekstu,» atklāj L. Gaile. Ansamblis «Mēs» izpildīja dziesmas «Mīlas nakts», «Mīlas vara», «Mans draugs» un «Vasaras vakara idille».

Apmeklētājus priecēja siltais, saulainais laiks. Katrs ansamblis bija īpaši gatavojies – bija sarūpēti vienojoši tērpi  – kādam melni, citam debeszili –, un dziedājums bija skanīgs.
Sarīkojuma apmeklētāja baušķeniece, kas nevēlējās publiski atklāt savu vārdu, sacīja, ka bieži lasot V. Plūdoņa darbus. Dižā zemgalieša dzeju mācījusies skolā un joprojām turpinot šo tradīciju. Apmeklētāja uzskata, ka šādi pasākumi ir vajadzīgi, lai cilvēki varētu saturīgi pavadīt brīvo laiku. Baušķeniece svētku dalībniekiem un apmeklētājiem vēl labu garastāvokli un dzīvesprieku.

Korfa dārzā 20. jūnijā visu dienu notiks dažādas aktivitātes bērniem, vakarā Bauskas kultūras centra pagalmā tiks dots starts orientēšanās sacensībām «Īsto ceļu meklēsim, kad Bauska 410 svin». 21. jūnijā interesenti aicināti piedalīties Mēmeles regatē, bet 22. jūnijs būs svētku kulminācijas diena, kad norisināsies svētku gājiens, koncertuzvedums «Starp divām upēm un debesīm» un citas interesantas izdarības. Līgo vakarā Bauskas pilskalna estrādē notiks Latvijas Radio 2 un Latvijas neatkarīgās televīzijas dižkoncerts «Līgojam Bauskā» – ar šo pasākumu Bauskas jubilejas svinības izskanēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas