Ar aplikāciju centīsies ieinteresēt šķirot atkritumus 2

Rīgas Biznesa skolas studenti plāno informēt iedzīvotājus par šķirotajiem atkritumiem, cerot, ka tas liks  padomāt par šķirošanas nepieciešamību. Viņi izstrādājuši aplikāciju, kam vajadzētu ieinteresēt šķirot atkritumus.

Interneta sociālā tīkla «Facebook» lapā «Bauska šķiro» sestdien, 5. decembrī, būs ievietota saite uz platformu, kur varēs pievienoties tiešsaistes sarunai. Plānots, ka būs iespējams uzdot arī jautājumus.

Studenti iecerējuši piedāvāt iedzīvotājiem viedtālruņa aplikāciju atkritumu šķirošanai. «Aplikācijā tiks parādīts, kā šķirot iepakojumu. Aplikācijas testēšanu un prototipa publiskošanu sāksim Bauskā. To būs iespējams skatīt tiešsaistē. Cilvēki, kas vēlas gūt vairāk informācijas vai piedalīties sarunā, var rakstīt vēstules mūsu lapā,» informē lapas administratore Anete Savicka.

 Jaunieši noskaidrojuši, ka 2018. gadā sadzīves atkritumus apglabāja 292,4 miljonu tonnu apjomā jeb 2,2 kilogramus uz vienu cilvēku dienā. «Ir laiks to mainīt. Mēs esam Rīgas Biznesa skolas studenti un vēlamies palīdzēt baušķeniekiem šķirot atkritumus. Ar mūsu lietotni jūs uzzināsit, kā pārstrādāt atkritumus, kur un kā pareizi šķirot konkrētus atkritumus. Mēs piedāvājam padomus un interesantus faktus par atkritumu šķirošanu, lai padarītu jūsu pieredzi šķirojot jautrāku un vieglāku.

Ir laiks atkārtoti izmantot, samazināt, pārstrādāt. Mēs esam par tīru Bausku,» pausts studentu aicinājumā lapā «Bauska šķiro».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

INGA

Viss jau jauki,mums ne tik daudz vajag aplikācijas kā un kad šķirot atkritumus,cik vajag konteinerus ,kur šķirot.Ar šo jautājumu mūsu pilsēta,diemžēl,klibo.iedzīvotājiem ir vēlme šķirot atkritumus,bet nav novietoti atkritumu konteineri,kur šķirot.

pirms mēneša, 2020.12.04 12:03

polismans

Kā var ieinteresēt šķirot kaut ko,ja par vienu daļu bistamo un otreiz izmantojamo materiālu ir jāmaksā?

pirms mēneša, 2020.12.04 12:16

Vietējās ziņas