Ar dažādām aktivitātēm Bauskas 2. vidusskolā nosvinēta Eiropas diena 9

Ceturtdien, 9. maijā, visā Eiropā, arī Latvijā, atzīmēja Eiropas dienu. Bauskas 2. vidusskolā ar dažādām aktivitātēm Eiropas dienas svinības atklāja jau trešdien, 8. maijā.

Bija iecerēts  neformālā gaisotnē veicināt skolēnu zināšanas par Eiropas Savienību (ES), stiprinot izpratni par to un piederības izjūtu.

Bauskas 2. vidusskolas audzēkņiem vajadzēja sagatavot klases izvēlētajai ES valstij raksturīgu priekšnesumu – dziesmu, deju vai dzeju –, kā arī izveidot prezentācijas galdu ar attiecīgās valsts simboliku, ēdieniem utt.

Anastasija Abžinova, 7.a klases skolniece, kopā ar klases komandu pārstāvēja Zviedriju. Jauniete bija iejuties zviedru rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas radītajā Pepijas Garzeķes tēlā. Viņa atzina, ka šādi pasākumi skolas dzīvi dara interesantu un audzēkņi uzzina daudz vairāk par Latvijā un pasaulē notiekošo. «Iepazīstinājām skolasbiedrus ar Zviedrijas gaļas bumbiņām, daudzu iemīļoto, dzīvespriecīgo Pepiju Garzeķi, stāstījām par Zviedrijā radīto veikalu «IKEA»,» pauž A. Abžinova. Viņai Eiropas diena nozīmē vienotību ar visām Eiropas Savienības valstīm.

Savukārt 10.a klases skolniece Monika Paula Šovgeņuka kopā ar klasesbiedriem gatavoja prezentāciju par Eiropas dienvidu valsti Spāniju. Kopīgiem spēkiem tapuši plakāti, karogs, vēdeklīši, spāņu nacionālais ēdiens – tapas. «Eiropas dienā, manuprāt, mēs godinām visas ES valsts. Katrā ir atšķirīga kultūra, valoda, bet mūs vieno pati savienība,» atklāja M. P. Šovgeņuka. Skolniece uzskata, ka šādi sarīkojumi ir nepieciešami, jo gan mazākie audzēkņi, gan vidusskolēni vairāk uzzinājuši, kas ir Latvija un kādas priekšrocības mums paver ES.

Eiropas diena Bauskas 2. vidusskolā noslēdzās pēc skolēnu savstarpējo darbu apmaiņas. Pasākuma laikā jaunieši vairākkārt pauda pozitīvas emocijas un atklāja, ka tie, kuri jau var piedalīties ES vēlēšanās, noteikti šo iespēju izmantos, neļaujot citiem izdarīt izvēli savā vietā.


Pievieno komentāru

Komentāri 9

pensionare

PALDIES PAR IZDOMU!
SKAISTI UN GUDRI ATZIMET EIROPAS DIENU!

pirms gada, 2019.05.11 20:05

Raimonds

Ir krievi normālie un krievsi , kuri vispār neko nesaprot , tiem , kas jūsmo par otro bildi - tas na v rašas karogs, Krievijas karogs ir , ja no augšas -balts- zils - sarkans., kaut kā tā.

pirms gada, 2019.05.12 14:47

Raitis

tu bez verbālās pļūtkas nu nekādi nerullē?

pirms gada, 2019.05.12 21:01

Dakters

Raimond,tu vispār pats saprati, ko uzrakstīji??? Kāds sakars Krievijai un Eiropai? Visur rēgojās Krievijas karogi - tā jau ir diagnoze. Bērni malači, bet tu ārstējies.

pirms gada, 2019.05.13 08:26

P

Nogulēju,jo svinēju Mātes dienu.Kad svinēsim Amerihkas dienu?

pirms gada, 2019.05.13 11:55

P

Bet otrā rindkopa,lai paliek.

pirms gada, 2019.05.13 12:02

Raimonds Dakterim

Pajautāju bērniem bauskā - ar ko asociējas 9. Maijs????????99% atbilde ir ???????????????

pirms gada, 2019.05.13 14:31

Dakters

Tad pretenzijas skolām

pirms gada, 2019.05.13 15:00

Vietējās ziņas