Ar dzejas lasījumiem un koncertiem aktualizēs bažas par reģionālo bibliotēku darba laika saīsināšanu 4

Gataras, Vecumu, Umpārtes, Stienes un Līkupēnu bibliotēkās no 18. janvāra līdz 2. februārim notiks dzejas lasījumi un koncertvakari, ar kuriem biedrība «Drustu acs» centīsies aktualizēt bažas par reģionālo bibliotēku darba laika saīsināšanu, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāvis Klāvs Kalnačs.

Ar mērķi apliecināt mazo bibliotēku nozīmīgumu reģionos, Raunas novada Drustu pagasta Gatartas bibliotēkā 18. janvārī notiks dzejnieka Raibīs uzstāšanās, bet Viļakas novada Vecumu bibliotēkā dzejas lasījumu viņš viesosies 19. janvārī. Limbažu novada Skultes pagasta Stienes bibliotēkā 26. janvārī lasījumus sniegs Guntars Godiņš, bet Vecumnieku novada Umpārtes bibliotēkā 1. februārī viesosies dzejnieks Toms Treibergs. Programmas noslēgumā Saldus novada Rubas pagasta Līkupēnu bibliotēkā 2.februārī lasījumus sniegs dzejniece Madara Gruntmane.

Visās šajās bibliotēkās pēc dzejas lasījumiem izskanēs arī grupas «Nielslens lielsliens» koncerti, kuros tiks prezentēts tās jaunākais albums «Kad kniebējs kniebj».

Kalnačs skaidroja, ka pērnā gada sākumā plašsaziņas līdzekļos tika izplatīta informācija par Limbažu novada pašvaldības vēlmi samazināt tēriņus, ko tā velta bibliotēku darbībai. Pagājušajā ziemā šī novada Stienes, Straumes un Skultes bibliotēkās tika samazināts darba laiks.

«Limbažu novadā notikušais nav izņēmums. Arī citos novados notiek «konsolidācija», pašvaldības samazina finansējumu, darba laikus. Bibliotēkas pārtop par lielāku iestāžu filiālēm vai ārējās apkalpošanas punktiem, kā arī tiek domāts par to slēgšanu. Lai arī iedzīvotāju skaita kritums ir saprotams arguments šādai rīcībai, daudzviet netiek gādāts par esošo iedzīvotāju un lasītāju pamudināšanu izmantot bibliotēkas pakalpojumus, iedzīvotāji nesaņem informāciju par jaunākajām grāmatām, žurnāliem un interneta resursiem,» pauda Kalnačs.

Pasākumu vakarus rīko biedrība «Drustu acs», finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Saldus novada pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ak...

vai tad jau pie bibliotēkām ķeras... citas štata vietas novados gan paplašina

pirms gada, 2019.01.03 17:36

ak jā

kur tad ķers naudu vecmuižas dāmām - bibliotēkas jāklapē ciet ! Super !

pirms gada, 2019.01.03 19:29

d

Prikš kāda velna tā umpārtes biblioteka vajadzīga. Cik tur dienā apmeklētāju? 1-2 klaču bābas ieiet pie dātavienes, bet par to viņai vēl algu maksā. Slēgt jau sen vajadzēja, lai sāk strādāt kā citi.

pirms gada, 2019.01.07 14:29

Fakts

šad tad ieeju nelielā bibliotēkā- tāda sajūta, ka apmeklētājs traucē kafijas tantiņām mierīgi dzīvot un klačoties, skolēni skaļi spēlē datorspēles...Noteikti vajag samazināt darba laiku, vai pat darba dienas, savukārt pagarināt vakara stundās darba dienu, meklēt jaunus darbiniekus- ar izpratni par bibliotēku darbu.

pirms gada, 2019.01.09 11:52

Vietējās ziņas