Ar dziesmām un dzeju atklāj atjaunoto tiltu 8

Nepilnus simts metrus garais tilts pār Mēmeli, kurš savieno Brunavas un Vecsaules pagastu, ir atjaunots. Svinīgā atklāšana notika 2. septembra priekšpusdienā.Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova informē, ka darbi veikti, īstenojot ES līdzfinansētu projektu. SIA «M.A.Taka» darbus veica, izlietojot 30 000 latu. Trosēs iekārtais tilts pāri Mēmelei izbūvēts 1981. gadā. Kopš tā laika tas bija pamatīgi nolietots, remonts tiltam bija ļoti nepieciešams. «Bauskas Dzīvei» par to pastāstīja Jaunsaules skolas 3. klases audzēkņi. Rūdis Barkauskis, kurš uz skolu nāk no Brunavas, stāstīja, ka vecajam tiltam bijuši sapuvuši dēļi, vairākas izlauztas margas, iet pār to bijis ļoti nedroši. Jaunsaulietis Mario Segliņš priecājās par jauno tiltu - tas ir drošs, skaists un šūpojas tikpat jauki kā vecais. Atjaunotā tilta atklāšanas svinībās izskanēja daudzi vēlējumi. Skolotāja Daiga Stangvila pauda prieku, ka iedzīvotājiem tik pierastais tilts nu ieguvis jaunu spēku, lai cīnītos ar Mēmeles pavasara paliem. Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga aicināja abu pagastu ļaudis vēl vairāk sadarboties. Izskanēja vēlme ar laiku domāt par tilta apgaismojumu, meklēt finansējumu, lai nākotnē šeit izbūvētu tiltu, pa kuru var braukt ar mašīnām.  Skolēni vēlējās, lai neviens neapķēpā, nededzina tilta margas, lai nekāpelē pa tām. Uz krāsainām lapām savus vēlējumus rakstīja daudzi sanākušie. Piestiprinātus pie baloniem, vējš tos pacēla augstu debesīs un aiznesa pāri Mēmeles lokiem. Tilta atklāšanai cītīgi bija gatavojušies abu pagastu ļaudis. Jaunsaules skolā savākts daudz interesantu faktu par atjaunoto tiltu. Pasākumā dziedāja vokālais ansamblis «Uguntiņas», viesus mieloja ar gardiem pīrāgiem un konfektēm. Interesanti faktiAtjaunotā tilta garums ir 92 metri. Jaunsaules krastā tilts ir 1,7 metrus plats, Brunavas pusē - 1,62. Abās tilta pusēs ir 34 margu posmi. Tilta klājs veidots divās kārtās, tas sastāv no 971 dēļa. Tiltu notur četras lielās troses un 68 vēja troses. Tilta stiprināšanai izmantotas 266 lielās dzelzs skrūves. Tilta margu augstums ir 1,11 metri.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Veselibu un izturību viņai nevajadzēs, jo viņa jau projektus neraksta. Vai tad viņa stāsta, ka pati raksta? Nu jā!

pirms 9 gadiem, 2011.09.04 22:47

jdfhguyrufjd

forši, lai Baibai veselība un izturība jaunus projektus rakstot, bet kas šo tiltu katru dienu atklāj no jauna, man prieks par jums, lai jums laba veselība :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 22:26

dalībnieks

Jauks pasākums.Paldies pagastu pārvaldēm un Jaunsaules skolai.

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 21:24

atbilde " ? " : aizej izgulies, pirms sāc žagoties. Tu jau noteikti katru dienu atklāj šo tiltu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 19:01

?

kāpēc tilta atklāšana notika divas reizes....
viena jūnijā un otra tagad?

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 14:35

?

kāpēc tilta atklāšana notika divas reizes....
viena jūnijā un otra tagad?

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 14:35

indrikis

drosak rudim barkauskim stastija!zinaju,ka bija daudz lauza,agrak bija kura remonteja Jozam Barkauskim,kura atceros es biju mazo redzet.

pirms 9 gadiem, 2011.09.03 13:29

Vietējās ziņas