Ar Elvija Mucenieka izcīnīto sudrabu noslēdzas Pasaules čempionāta motokrosā blakusvāģiem Stelpes posms 1

Vecumnieku novada Stelpes pagasta sporta un atpūtas parkā «Pīlādžu mototrase» 6. un 7. jūnijā risinājās Pasaules čempionāta posms blakusvāģiem un kvadracikliem.

Sacensības atzinīgi vērtēja gan braucēji, gan skatītāji. Trases saimniekam Ērikam Pīlādzim abas dienas bija raižu un uztraukuma pārpilnas. Sacīkstēm rūpīgi gatavojies, taču radušās neparedzētas problēmas, kas jārisina un jāņem vērā nākamajās sacensībās. Gandarījumu rada fakts, ka «čempionātu izdevies atvest uz Stelpi».

Sacensību dalībnieku viedokļi par trasi – ir savi mīnusiņi un stiprās puses. «Trase būvēta tā, lai jaunie sportisti varētu trenēties un darīt, ko vēlas, tā nekļūs līdzīga Francijā vai Ķegumā esošajai. Daudzi Eiropas posmi ir ļoti līdzīgi. Šveicē, Spānijā un Francijā ir kalni, kur ierīkot trases, bet Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā trases ir līdzenas,» stāsta pazīstamais latviešu kantētājs Kaspars Stupelis.

Beļģa Jana Hendriksa kantētājs no Bauskas novada Gailīšu pagasta Elvijs Mucenieks vēlētos augstākus lēcienus. Garos lēcienos un taisnēs varot vairāk atpūsties, Stelpes trasē tādu vietu esot maz, tāpēc sacīkstes ir smagas. Daži uzskata, ka trasē esot maz apdzīšanas vietu, taču sportisti pārliecināti – atpalicējus neesot grūti apdzīt, bet pirmā trijnieka braucējiem sacīkšu laikā paiet garām vienmēr grūti.

Visvairāk pārsteidzis Ē. Pīlādža paveiktais trases apkārtnes labiekārtošanā. «Tas pozitīvi šokēja visus,» atzīst K. Stupelis. «Ir ļoti labi – trase ir pieejama un pārredzama. Viss, kā vajag – apkārtne sakopta un tīra. Mēs, veči, esam bijuši visādās trasēs. Pat «Zelta zirgā» Ķegumā nav tik ērti. Cepuri nost Ērika priekšā!» pauž skatītāji Leons no Svitenes un Vilnis no Nīzeres Stelpē. Sacīkšu dalībnieki apgalvo – ja Ē. Pīlādzim būs iespējas un vēlēšanās, trasi arī turpmāk varēs atrast Pasaules čempionāta kalendārā.

Skatītāji un dalībnieki bija sašutuši par slikto grantsceļu pie Stelpes un asfaltu posmā Rīga–Skaistkalne. «Uz šejieni brauc cilvēki no visas pasaules, ierauga šo labiekārtoto saliņu – Pīlādžu mototrasi – un droši vien nesaprot, kāpēc apkārt ceļi kā akmens laikmetā. Tik daudz jau varasvīri varēja izdarīt – caur Stelpi izbūvēt asfaltētu brauktuvi, lai ciema iedzīvotājiem un sacensību skatītājiem nav jārij putekļi,» uzskata Leons.

Pasaules čempionāta blakusvāģiem Stelpes posma rezultāti: 1. vietā Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis, 2. vietā Jans Hendrikss un Elvijs Mucenieks, trešie – Valentīns Žiro un Nikolā Musē.

Vairāk par Pasaules čempionāta posma norisi lasiet «Bauskas Dzīves» 10. jūnija numurā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Māris

Mūsējie kantē super! Vajag Māreli atpakaļ veselíbā un bračkas!

pirms 5 gadiem, 2015.06.12 13:56

Vietējās ziņas