Ar kravas auto vizinās pa upi 16

Savdabīgu izklaidi Mūsā sev bija izvēlējies kāds baušķenieks. Ar kravas auto viņš vizinājās pa Mūsu. «Bauskas Dzīvi» par šo izklaidi, kas notika svētdienas, 25. maija, pēcpusdienā, informēja kāda lasītāja. Savu neapmierinātību viņa skaidroja ar to, ka auto ne tikai radījis lielu troksni. Tādā veidā tiekot kaitēts arī ūdenī mītošajai dzīvajai radībai. Par notikušo sieviete paziņoja Bauskas kārtībniekam, arī policijai. Bauskas pilsētas kārtībnieks Aldonis Buls pastāstīja, ka par šāda veida izklaidēm viņš ir informēts: «Šis auto vairākkārtīgi ir redzēts, braukājam pa upi. Tas ir GAZ 66 modelis, krietni gan pārveidots. Persona, kam auto pieder, man ir zināma. Zinu arī, ka vīrietim ir transporta līdzekļa vadītāja apliecība. Pašlaik spēkā esošajos Bauskas pilsētas saistošajos noteikumos nav minēta situācija, ka nedrīkst pa upi braukt ar automašīnu. Turklāt vīrietis vairāk braukā gar Mūsas kreiso krastu, kas nav vairs Bauskas robežās.»Jelgavas reģionālās vides pārvaldes vecākais inspektors Valērijs Gabrāns paskaidroja, ka noteikti var atrast likumdošanas normas, kas šajā gadījumā ir pārkāptas. Viens no šādiem būtu Aizsargjoslu likuma 37. pants. Šādas izdarības ir sliktas arī no vides aizsardzības viedokļa. Zivīm mašīnu riteņu izdangātā upes gruntī ir traucēta nārstošana. Savukārt putnus, piemēram, gulbjus, šādas cilvēku darbības var aizbiedēt no šī upes posma projām uz visiem laikiem.Bauskas rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Aleksandrs Sidorčiks skaidro, ka neviens ceļu satiksmes noteikumu punkts šajā situācijā nav ticis pārkāpts. Taču autovadītāju iespējams sodīt, ja mašīnai nav veikta tehniskā apskate, nav apdrošināta obligātā civiltiesiskā atbildība. Šoferi var sodīt atbilstīgi administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. pantam par vides piesārņošanu un piegružošanu. Diemžēl 25. maija vakarā šie fakti netika konstatēti. Pēc informācijas saņemšanas uz ziņotāja norādīto vietu devās Ceļu policijas ekipāža, bet mašīnas upē vairs nebija.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

zuupa

viss nepareizsi.te kadu varetu sodit.es domaju gan par ricibu,gan par bezatbildibu,un nolaidibu.iesu iedzert alu.

pirms 13 gadiem, 2008.05.31 17:21

Zenjka

Laikam vecajai ***i nebija ko dariit ka suudzejasss, laikam viirs vairaak nedeva :D

pirms 13 gadiem, 2008.05.30 10:35

Es

Pirmkārt viņš nav nekāds idiots un otrkārt, nejau vienīgais kas pa upi vizinās un tā vecā kraņa lai paver muti vēlreiz ... caur menteni var noskaidrot kā viņu sauc, jo viņa bija tā kas paziņoja ... sūtu bučas tai aitai. PS tā upe ir aizaugusi ar mēsliem, kad iztīrīs Bauskas dome, lai soda ....

pirms 13 gadiem, 2008.05.30 10:33

Arī

Pats vairākkārt redzēju kā mašīna brauc gan gar upes krastu, gan pāri upei no viena krasta uz otru. Tiešām kaut kādi idiņi,no bezdarbības jau vairs nezin kā izklaidēties.

pirms 13 gadiem, 2008.05.29 15:08

vērotājs

Tad jau vajadzētu sodīt visus Trofi reida sportistus jo arī viņi brauc pa purviem,mežiem un visādiem neceļiem.Ja jau cilvēki var pabraukt pa upi tad Jūs iedomājieties,cik tā upe ir aizaugusi. Lai tikai rullē ja jau baļķus vairs nepludina varbūt tādā veidā tiksim vaļā no dūņām un tās zampas kas nogulsnējas upes dibenā. Bet par zivīm un putniem nav ko baidīties jo tīrāka būs mūsu upe jo vairāk būs zivju un putnu.

pirms 13 gadiem, 2008.05.29 12:27

dzidzi

Nez kāpēc,Bulam viss ir zināms,bet lai ko darītu šajā lietā,rokas ir pa īsu!Roka roku mazgā!

pirms 13 gadiem, 2008.05.29 09:53

depresija

Nav pirmie idiņi un laikam ne pēdējie:( Uz Ķirbaksalu ir mēģināts tikt ar džipu, pēdējā laikā estrādes takas ir pārvērtušās par lielceļu mašīnām.

pirms 13 gadiem, 2008.05.27 12:28

aija

Jā sliedes meldros ir palikušas,tur tiešām ligzdo daudz ūdens putnu!

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 22:11

LVROCK

Nu normāli- Tad kad piebrauc pie upes , lai nopeldētos, noteikti kāds uzradīsies, lai sodītu par iebraukšanu zaļajā zonā, bet, ja iebrauc upē, tad sodīt nevar?
Vasarā arī noparkošos kādā seklākā vietā un neviens man neko nevarēs pateikt, jo redz nav tāda likuma.
Bet likums droši vien atradīsies tikai tad, kad sabrauks kādu ūdenslīdēju...

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 17:48

Laila

Es ļoti labi redzēju, ka šie čalīši vizinājās pa upi - turpu šurpu vairākas reizes un klātesošo skatītāju, apbrīnotāju arī bija ne mazums.

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 16:54

wew

Idioti vnk vairs navkoteikt ! pisārņoja dabu konfisceet to miskasti un sodu ka minimums 1000Ls + 3gadus apkopt un usturet kartiba visas bauskas upes !

pirms 13 gadiem, 2008.05.26 16:23

Vietējās ziņas