Ar lidmodeļa palīdzību iegūst Bauskas pils fotogrāfijas 2

Arheoloģiskajos izrakumos Bauskas pils muzeja pagalmā ir atsegta daļa pils oriģinālā bruģa. Tagad jāpieņem svarīgs lēmums, kāds būs pagalma tālākais liktenis. «Varianti ir vairāki. Var veidot atsevišķus celiņus cauri pagalmam, atstājot atlikušajā daļā oriģinālo bruģi, aizpildot trūkstošos laukumus. Var ņemt nost visu un likt no jauna. Ir arī citi varianti - veidot pa virsu koka celiņus vai arī pārklāt visu ar smilšu slāni un virsū likt oriģinālam līdzīgu bruģi,» skaidro Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis. Lai pieņemtu lēmumu, bija nepieciešama kvalitatīva fotogrāfija no augšas, kas iemūžinātu atsegtā bruģa stāvokli. Fotogrāfijas no pils torņiem nav atbilstīgas prasībām, jo fotogrāfijas leņķis kropļo attēla mērogus. Šo darbu paveica SIA «Forsis» darbinieki. Sākumā bijis neliels kuriozs - izdzirdot, ka fotografēs ar helikoptera palīdzību, tas tika saprasts burtiski. Kad firmas speciālists informēja, ka ir ieradies, pils darbinieki pētījuši no torņa apkārtni un neesot sapratuši, kur helikopters nolaidies. Izrādījās, ka fotogrāfijas iegūst ar lidmodeļa palīdzību. «Salīdzinot ar to, ka būtu jāmaksā par īsta helikoptera izmantošanu šo darbu veikšanai, šis ir lēts pakalpojums. Esam izmantojuši lidmodeļa sniegtās iespējas, lai iegūtu reklāmas foto ar pili rudenī, vasarā, plānojam tādas fotogrāfijas uzņemt arī ziemā. Turklāt ar šo lidaparātu var iegūt precīzi tādu rakursu, kā vēlies,» tā M. Skanis. Iegūtie pagalma foto paliks kā vēsturiska liecība par to, kāds tas izskatījies pirms rekonstrukcijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kristīne

Tas, mīlīt, ir kuriozs! :D Bija jauki izlasīt un pasmaidīt par kļūdu, kas nevienam nav nodarījusi neko ļaunu (pārmaiņas pēc) :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 15:29

mjāā

Nesaprotu 1 - kāpēc jāraksta par klačām...(pils darbinieki pētījuši no torņa apkārtni un neesot sapratuši, kur helikopters nolaidies). Muļķigi..!

pirms 9 gadiem, 2011.08.31 10:37

Vietējās ziņas