Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar pašvaldībām apspriež vietējo saimniecību atbalstu iepirkumos 1

Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) speciālisti patlaban ar Bauskas, Iecavas un Vecumnieku pašvaldībām apspriež iespēju atbalstīt iepirkumos vietējos pārtikas ražotājus.

Sarunas ar novadiem vada LLKC Bauskas konsultāciju birojs, «Bauskas Dzīvi» informēja LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Tomsone.

Biroja vadītāja Eleonora Maisaka teic, ka Bauskas, Iecavas un Vecumnieku pašvaldības ir ļoti atsaucīgas un gatavas aktīvāk sadarboties ar vietējiem zemniekiem.

Jau vēstīts, ka LLKC sadarbības pilotprojektā kopš pērnā gada vietējo ražotāju pārtiku pirmām kārtām iegādājas Tukuma un Limbažu pašvaldības iestādes.

«Bauskas pašvaldības iestādēs šogad jau pārtikas iepirkumu konkursi ir noslēgušies, taču, visticamāk, izmaiņas gaidāmas nākamgad, ar mērķi vairāk orientēties uz vietējā novada pārtikas ražotājiem. Bauskas pašvaldībā atzīst, ka būtu jākoriģē iepirkumu likums, lai ļautu pašvaldībām vairāk atbalstīt savus zemniekus,» stāsta E. Maisaka, «ļoti pretimnākoša ir Iecavas pašvaldība, kas nākamos iepirkumus labprāt veidotu vietējiem zemniekiem vieglāk izpildāmus. Līdzīga situācija ir Vecumniekos, bet saruna ar Rundāles novadu vēl ir priekšā.»

Kopumā vērojama vēlme abām pusēm – pašvaldībām un zemniekiem – sadarboties, taču kavējošais faktors pašvaldībām ir iepirkumu likums, bet zemniekiem – kooperācijas trūkums, secina LLKC speciālistes. «Mēģināsim raudzīt, kā palīdzēt zemniekiem apvienoties, lai viņi kopīgi ar pietiekamu grozu var sekmīgāk nekā līdz šim startēt iepirkumos,» pauž E. Maisaka.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vai tikai likums vainīgs???

Kas traucē Bauskas pašvaldībai iepirkumu nolikumus veidot tā lai tajos varētu piedalīties arī vietējie zemnieki un pārtikas pārstrādātāji? Kārtējās atrunas neizdarībai! Vieglāk visu salikt vienā grozā, mazāk līgumu, mazāk klapatu...

pirms 6 gadiem, 2014.03.21 12:21

Vietējās ziņas