Ar Zemgales garšas meklējumiem un deju lieluzvedumu nosvin Ribbes dzirnavu 150 gadus Ceraukstes pusē 16

Ribbes dzirnavu 150 gadu jubileja Bauskas novada Ceraukstes pagastā, atpūtas kompleksā „Rožmalas”, 6. jūlijā nosvinēta ar ļoti daudzveidīgu, piepildītu programmu visas dienas garumā.

Svinības sākās jau rīta pusē ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotā projekta “Novada garšas” pasākumu “Nogaršo Latviju Zemgalē!”, ko vadīja aktieris Normunds Laizāns, un izskanēja vēlā vakara stundā ar deju lieluzvedumu „Saule rudzu laukā”.

Svētkus ieskandināja folkloras kopa “Vecsaule”. Sanākušos uzrunāja un sveica LLKC valdes priekšsēdētājs ceraukstietis Mārtiņš Cimermanis, kā arī „Rožmalu” īpašnieku pārstāve Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Šefpavārs Ingmārs Ladigs atklāja savu Zemgales garšu un meistarklasē klātesošo degustēšanai uzbūra trīs ēdienus: kūpināta siera uzkodu, pārlietu ar īpaši gatavotu rupjmaizes mērci; kailgraudu miežu un kartupeļu grūdeni ar cūkgaļas cauraudzīti, pārlietu ar siera mērci un saldēdienā – biezpiena desertu ar ogām, vārītu krēmu, rupjo rīvmaizi.

Dienas gaitā bija vēl vairākas meistarklases – varēja apgūt maizes cepšanu mājas apstākļos, virteņu gatavošanu, dārzeņu plācenīšu taisīšanu, maizes zupas gatavošanu. Zemgales garšas meklējumos meistarklasēs vadmotīvs visos ēdienos bija – graudi, milti, maize.

Līdztekus visām aktivitātēm norisinājās “Tautas garšas” konkurss, kurā apmeklētāji ar žetoniem balsoja par sev tīkamāko Zemgales ražotāja garšu, izvēloties no tiem, kas sestdien bija no Zemgales novadiem sabraukuši „Rožmalās” ar saviem ražojumu stendiem. Šī konkursa uzvarētāji saņēma iespēju bez maksas piedalīties “Novada garšas” noslēguma pasākumā Hanzas peronā Rīgā, kas notiks 27.- 28.septembrī.

Vēl sestdien pie Ribbes dzirnavām noritēja pavāru konkurss, kurā piedalījās trīs komandas – „Rožmalu” restorāna meistari Reinis Krūmiņš un Sintija Aleizāne; SIA „Sēdnīca” pavāres no Vecumniekiem Linda Daga un Eva Heniņa; Bārbeles zēnu skolas pārstāves Līga Grāve un Ilona Blūma. Visiem bija uzdevums no dotajiem produktiem pagatavot skolas pusdienas 1. – 4. klašu bērniem. Žūrijā bija arī Vecumnieku vidusskolas 2. klases skolniece Daniela Drevinska, kura skaidri zināja, kas viņai un līdzaudžiem garšo, – makaroni ar maltās gaļas mērci. Balvas saņēma visi, katrai komandai bija savi plusi un savas sīkas ķibelītes.

Svētku dienas izskaņā skatītājus patiesi priecēja brīnišķīgais deju lieluzvedums „Saule rudzu laukā”. Visu paaudžu dejotāji no Zemgales novadiem, skanot latvisko lauku dzīvesziņai un dzīves ritumam atbilstīgiem tekstiem un mūzikai, izpildīja jau daudzos deju svētkos iemīļotas dejas. Bija tematiski precīzi, emocionāli pārliecinoši.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

arī dejotāja

Es biju šokā, kad atvēru pusdienu kastīti, kuras cena bija 3,50Eur, bet reālā vērtība pēc daudzuma un garšas ap 1,5Eur! Puiši pat nepaēda no tās porcijas. Bet tas varbūt ar nolūku, lai nebūtu aptaukošanās dejotāju vidū!

pirms gada, 2019.07.08 16:36

he he he

“Novada garšas” ...

pirms gada, 2019.07.08 17:10

Dejotajs

Labs biznesa projekts. Aicina piedalīties. Paprasa naudu par pusdienām no dalībniekiem(ūdens gan par velti bija un ar lielu uzsvaru). Un nežēlīgi lielo ieejas maksu no apmeklētājiem paņem.

pirms gada, 2019.07.09 06:51

Ivars

Jauki, kad tiek godināti senie tehniskās arhitektūras objekti! No pilnīgas iznīcības paglābtajām Kāravu-Strazdu sarkanajām ķieģeļu dzirnavām Veccumnieku novadā 2022.gadā paliks 120 gadi. Vējš ik brīdi aicina atjaunot spārnus!

pirms gada, 2019.07.08 22:05

dejotāja

Ne jau tikai puiši nepaēda, meitenēm arī daudz par maz, vismaz tos rīsus būtu uzlikuši vairāk par tējkaroti

pirms gada, 2019.07.09 08:10

Apmeklētāja.

Ideja un vieta deju lieluzvedumam brīnišķīga. Ieejas biļešu cenas priekš amatieru kolektīviem pārāk augstas! Apmeklējām pasākumu ar ģimeni par ieejas biļetēm samaksājām 57 eiro, protams brīvprātīgi, bet sāna sektors tik labu skatu un “zīmējumus” nenodrošināja:( Varbūt līdzētu iezīmētie atskaites punkti uz deju grīdas...arī skaņas kvalitāte vairākkārt pievīla! Paldies dejotājiem, ka dejojām ar mirdzumu acīs!

pirms gada, 2019.07.09 08:19

nebiju koncertā

Interesanti. Cik bija ieejas maksa uz koncertu?

pirms gada, 2019.07.09 09:35

Aizstāvis

Pilnībā piekrītu. Uzskatu, ka koncerta biļetes bija pārāk augstas- no 10-19 eiro par vienu bez nekādām atlaidēm ģimenēm vai invalīdiem. Pats pirku no lētā gala un devos ar draudzeni, bet jūtu līdzi tām ģimenēm, kas atbrauca 5-6 cilvēki un kvalitāti un gandarījumu nesaņēma. Skaņa normāla nav, zīmējumi švaki. Gribēja pompozi, sanāca kā vienmēr!

pirms gada, 2019.07.09 12:15

h

Nebija spiesta lieta pirkt pusdienas pa 3,50€
Variantu daudz - ņem līdzi savas desmaizes vai tā kā mēs, pasūtījām ar piegādi no konkurentiem

pirms gada, 2019.07.09 15:19

Koks

Pusdienas tur vienmēr ir dārgas un negaršīgas!
Svētkos piedalīties var, bet ikdienā nu nē!
Bet paldies Burmistriem par pasākumu!Citādi viss ok!

pirms gada, 2019.07.09 16:02

Janka

Kā tu raksti,tik traki jau nu gan nebija.Nepārspīlē.Cik esmu dzirdējusi,cilvēkiem patika.

pirms gada, 2019.07.10 06:04

Lasītāja

Pasākums jau kopš rīta bija ļoti jauks un interesants, nepaēdušie varēja pilnīgi bez maksas uzēst skābeņu zupu, turklāt nemitīgi degustēt varēja sierus, kūpinājumus, bads tur nedraudēja. Ģenerālmēģinājumā nekādu bēdu ar skaņu nebija; bet piekrītu, ka uz amatierkolektīvu koncertu prasīt ieejas maksu līdz pat 19 eiro ir par traku, turklāt bez atlaidēm senioriem.

pirms gada, 2019.07.09 18:32

Dejotājiem

Mīļie dejotāji - paldies ikvienam no jums par laiku un darbu! No savas puses izdarījāt visu!

pirms gada, 2019.07.10 08:48

Zane

Paldies,Burmistriem!Pasākums godam!Esat izcili īpašnieki un vadītāji!

pirms gada, 2019.07.10 18:34

Vietējās ziņas